5 dhuratat fatsjellese per nenen e re

0 0

Një nënë e re është edhe një grua plot me energji dhe emocione. Ajo është një person i ri që ka nevojë të krijojë një marrëdhënie me fëmijën e porsalindur, ka nevojë të mësojë si ta ushqejë me gji dhe të gjitha veçoritë bashkë e bëjnë atë të jetë speciale. Një dhuratë mund ta bëjë nënën e re të ndihet e veçantë, mund ta bëjë të ndihet më grua.

Cilat janë këto dhurata që mund t’i bëhen nënës së re?

  1. Një unazë, një byrzylyk, një varëse: nuk ka rëndësi vlera e saj monetare, rëndësi ka që sipër saj të jetë shkruar data e lindjes së fëmijës.
  2. Varëse celësash me formën e bebes: mund t’ju duket si dicka jo shumë e përdorur por është shumë e këndëshme për një nënë që sapo ka sjellë në jetë fëmijën e saj.
  3. Një pellush të vogël: mund të jetë një arush i madh ose i vogël pellushi të cilin nëna mund ta mbajë në makinën e saj ose në dhomën e saj të gjumit. Edhe kjo konsiderohet si një dhuratë fatsjellëse për të.
  4. Fotografi të stampuara: ju mund t’i bëni gjithashtu nënës së re edhe një libër me fotot e saj dhe të fëmijës. Për të ky do të jetë një kujtim i bukur të cilin mund ta shijojë në çdo moment kur fëmija të jetë rritur.
  5. Kornizë me foton e familjes së re: kjo do të jetë një dhuratë që do ta bëjë nënën e re të ndihet me shumë energji. Këto energji do të burojnë në momentin që ajo do të shikojë sa e bukur është familja e saj.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Gjithçka që duhet të dini...

Testi NIFTY nga GenePlanet u mundëson prindërve të ardhshëm të mësojnë më shumë për shëndetin e foshnjës së tyre ndërkohë që ai ose ajo është ende në mitër. Në këtë...

A mund të mbaj në...

A është e sigurt të ngrini në krahë një fëmijë ndërsa jeni shtatzënë? Ja çfarë duhet të dinë nënat e ardhshme me të vegjlit në shtëpi. "Njerëzit vazhdojnë të më...

Rreziqet dhe përfitimet e shtatzanisë...

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në moshën 40-vjeçare. Disa vendosin të presin deri në këtë moshë për të pasur një fëmijë, disa...

Udhërrëfyesi për testin prenatal: Cili...

Nga ultratingulli e deri te testi NIFTY - nënat e ardhshme kanë një gamë të gjerë të testeve plotësuese, për të larguar frikën rreth shëndetit të fëmijës. Nga çdo dëshirë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X