5 dhuratat fatsjellese per nenen e re

0 0

Një nënë e re është edhe një grua plot me energji dhe emocione. Ajo është një person i ri që ka nevojë të krijojë një marrëdhënie me fëmijën e porsalindur, ka nevojë të mësojë si ta ushqejë me gji dhe të gjitha veçoritë bashkë e bëjnë atë të jetë speciale. Një dhuratë mund ta bëjë nënën e re të ndihet e veçantë, mund ta bëjë të ndihet më grua.

Cilat janë këto dhurata që mund t’i bëhen nënës së re?

  1. Një unazë, një byrzylyk, një varëse: nuk ka rëndësi vlera e saj monetare, rëndësi ka që sipër saj të jetë shkruar data e lindjes së fëmijës.
  2. Varëse celësash me formën e bebes: mund t’ju duket si dicka jo shumë e përdorur por është shumë e këndëshme për një nënë që sapo ka sjellë në jetë fëmijën e saj.
  3. Një pellush të vogël: mund të jetë një arush i madh ose i vogël pellushi të cilin nëna mund ta mbajë në makinën e saj ose në dhomën e saj të gjumit. Edhe kjo konsiderohet si një dhuratë fatsjellëse për të.
  4. Fotografi të stampuara: ju mund t’i bëni gjithashtu nënës së re edhe një libër me fotot e saj dhe të fëmijës. Për të ky do të jetë një kujtim i bukur të cilin mund ta shijojë në çdo moment kur fëmija të jetë rritur.
  5. Kornizë me foton e familjes së re: kjo do të jetë një dhuratë që do ta bëjë nënën e re të ndihet me shumë energji. Këto energji do të burojnë në momentin që ajo do të shikojë sa e bukur është familja e saj.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lidhja me fëmijën tuaj pas...

Fëmija juaj i porsalindur është në kraharorin tuaj ndërsa derdhni lot gëzimi. Besojmë se e keni imagjinuar momentin kur fëmija juaj vjen në botë si momenti më i lumtur i...

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

MËSONI MË SHUMË PËR TESTIN...

A e dini se mund të zbuloni nëse fëmija juaj është i shëndetshëm që në javën e 10-të të shtatzënisë? Ju mund ta zbuloni shëndetin gjenetik të foshnjës tuaj gjatë...

DIVO, për t’i bërë 1000...

Çdo ditë është e rëndësishme por 1000 ditët e para të jetës janë vendimtare pasi janë castet ku krijohen rrenjët, baza e zhvillimit të fëmijës tuaj por ndërkohë edhe modeli...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X