Nifty| Testi i shtatzanisë është pozitiv, po tani?

0 0

Lumturia do të pushtojë gjendjen tuaj gjatë orëve, madje edhe ditëve që do të vijojnë pasi të keni ndjesinë se nje jetë e re po ritet brenda jush

Ky lajm që për ju mund të jetë nga më të mrekullueshmit në jetë, ka edhe një tjetër ndikim magjik, pasi nxit ndjeshmërinë tuaj, dhe për çdo veprim apo aktivitet që ju do të kryeni, ju kujton se brenda trupin tuaj po lind një jetë e re, që shumë shpejt do t’ju ekspozojë ndaj një misioni të magjishëm që një grua ka në jetë, të qenit nënë.

Fetusi, i madhësisë një centimetër, që në javën e tretë të shtatzanisë ka të përcaktuar gjininë, ngjyrën e syve e flokët. E vërteta është që në javën e tretë të shtatzanisë foshnja juaj ka karakteristika që do ta përcjellin gjatë gjithë jetës!

Sigurisht që tashmë keni caktuar kontrollin e parë gjinekologjik, ku gjinekologu do të vërtetojë nëse bëhet fjalë për një shtatzani me një fëmijë me binjakë, apo dhe trinjakë, dhe ndërkohë do të mund të dëgjoni rrahjet e zemrës dhe do të përcaktohet data e përafërt e lindjes. Do të merrni informacione edhe për kontrollet e tjera që ju presin gjatë shtatzanisë.

Në javën e 12 të shtatzanisë do të realizohet edhe matja e translucencës nuhale, ku përmes ekos me ultratinguj, përafërsisht me 60-70 % saktësi do të konstatohet nëse fetusi është i shëndetshëm, apo nëse ekziston ndonjë rrezik që të lindi me ndonjë nga problemet më të shpeshta gjenetike.

Nëse dëshironi të jeni plotësisht e sigurt për saktësinë e rezultateve, pavarësisht rezultatit, duhet të vendosni për një nga testet më të besueshme.

Zgjedhja më e sigurt dhe më e thjeshtë është sigurisht NIFTY, saktësia e të cilit është më e madhe sesa 99%. E kanë bërë afërsisht 5.000.000 shtatzëna në gjithë botën dhe mund të themi që testi NIFTY i ka mahnitur të gjithë pasi gjithçka çfarë nevojitet është marrja e gjakut si për një analizë të çfarëdoshme gjaku. I gjithë procesi zgjat vetëm disa minuta!

NIFTY është pa asnjë rrezik për foshnjën dhe shtatzënën. Nuk duhet t’i frikësoheni gjakderdhjes, ndjenjës së dobësisë apo rrezikut nga aborti, që mund të jenë si pasojë e metodave invazive. Në testin NIFTY shkon plotësisht e informuar dhe pa frikë.

Brenga më e madhe e grave shtatzëna është periudha e pritjes gjatë daljes së rezultateve, që me testin NIFTY pritja do të zgjasë vetëm 6-8 ditë. Krahasuar me testet e tjera prenatale, është shumë i shpejtë. Për rezultatet e amniocentezës pritet disa javë!

Çfarë ndodh pasi të vijnë rezultatet?

Testi Nifty jep informacione të detajuara për shëndetin e foshnjës. Në rast të rezultateve të kenaqshme dhe pa probleme, gruaja shtatzënë e kalon pjesën tjetër të shtatzanisë në qetësi, por nëse Nifty tregon një rezultat me rrezik të shtuar, do të këshilloheni me gjinekologun për hapat që duhet të ndiqni me tej.

Nënat do të bënin të pamundurën për fëmijët e tyre dhe informacionet më të rëndësishme që duhet të dini janë pikërisht mbi shëndetin e tij. Tani shtatzania e qetë është e mundur në sajë të teknologjive të avancuara që shkojnë në nivel ADN, dhe me testin NIFTY ju mund ta arini ketë.

Për më shumë informacion, si edhe për çmimet e testit NIFTYvizitoni faqen niftytest.alprofilin në Instagram nifty_test_albaniallogarinë në Facebook Nifty test Albania dhe sigurisht mund të kontaktoni përfaqësuesit për Shqipërinë: +355686077644 dhe Kosovën për çdo pyetje që mund të keni.Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Gjinekologia Isufaj: Teknologjia e fundit...

Gjinekologia Dr. Tefta Isufaj ka thënë se teknologjia e fundit po mundëson diagnostikimin pa rrezik aborti të çrregullimeve tek gratë shtatzëna. Diagnostikimi i çrregullimeve kromozomale mundësohet nga Testi NIFTY Plus...

Niset për në spital, nëna...

Lindja para derës së shtëpisë Nuk kishte kohë për të hipur në makinë për të shkuar në spital. Kështu lindi Marta, 43 vjeçe, para derës së shtëpisë së saj. Ndodhi...

Çfarë të zgjedhim: Testin Nifty...

Shtatzënia, si një pritje e lumtur përfshin edhe vendime të mëdha, në mesin e të cilave bën pjesë edhe zgjedhja e kontrolleve dhe kryerja e testeve prenatale. Që t’ua lehtësojmë...

Të vjellat në shtatzani, pse...

Të përzierat e të vjellat konsiderohen simptoma tipike e shtatzënisë (rreth 80% e grave vuajnë), që zakonisht tenton të vazhdojë për tre muajt e parë dhe pastaj (përveç rasteve të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X