loading

Kur partneri është “shtatzanë”/ VIDEO

0 0

Nëse ndonjëherë keni provuar t’i shpjegoni një mashkulli – veçanërisht nëse ai është partneri juaj – çfarë do të thotë të jesh shtatzënë, do ta gjeni veten me aktoren kanadeze Shay Mitchell (ose të paktën do të qeshni me veten tuaj).

Aktorja 33-vjeçare kanadeze pritet të lindë në fillim të tetorit dhe ka qenë duke dokumentuar shtatzaninë e saj në YouTube. Në episodin 3, ajo vendosi se ishte koha që partneri i saj Matte Babel me të vërtetë të kuptonte se çfarë po kalonte ajo. Kur ai përmendi se ai kishte “dëshirë” të mbante një fëmijë, Mitchell i thotë atij, “sot është dita jote me fat” dhe i dorëzon një tip kostumi shtatzanie prej 13 kilogramësh për t’u përputhur me peshën shtesë që ajo tashmë mban.

Pastaj ajo vendos disa pajisje në stomakun e tij për të simuluar ndjenjën e një fëmije.

Historia fillon të bëhet më interesante kur ai tenton të dalë nga makina. Mitchel e pyet nëse mundet, ndërkohë që ai has shumë vështirësi.

Ajo e mori këtë “nismë” pas disa diskutimesh me partnerin lidhur me kujdesin pasi foshnja të vijë në jetë. Ai i kishte thënë aktores se çdo nënë duhet të ushqejë fëmijët me gji, përveçse po të jetë sëmurë, ndërsa ajo këmbëngul se edhe formula është një zgjedhje e mirë. 

Mitchel nuk është i pari që përpiqet t’i ndihmojë burrat të kuptojnë se si është me të vërtetë shtatzania dhe lindja e fëmijëve.

Lexo edhe: Si t’i inkurajojmë baballarët të përfshihen më shumë në shtatzani?


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Artikull i Sponsorizuar/ Procedura e...

Testin Nifty e kanë bërë gati 5.000.000 shtatzëna në gjithë botën, asnjëra nuk ka pasur shqetësime apo risk. Testi Nifty kryhet shumë thjeshtë me marrjen e gjakut nga vena -...

Shkon të bëjë ultratinguj dhe...

Kur Lyanna Carrington po bënte ultratingujt e radhës në javën e  24, gjëja e fundit që priste ishte të shihte një pamje fantazmë të foshnjës së saj, duke u dukur...

Ndërrimi i shtëpisë gjatë shtatzanisë,...

Ndryshimi i shtëpisë gjatë tre muajve të parë të shtatzanisë, me stresin që mund të shkaktojë ky veprim, është një nga arsyet e një rreziku të shtuar të lindjes së...

Rrëfimi nënës së re :...

Afro 4 milionë shtatzëna kanë vendosur ta bëjnë testin joinvaziv prenatal NIFTY. Ky test qe në javet e para të shtatzanisë, në mënyrë të sigurt zbulon sëmundjet më të shpeshta...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X