Ja cila eshte e verteta e shtatzanise

0 0

Shtatzania: periudha që mund të konsiderohet si misteri i jetës. Ja cili është rrugëtimi i gruas përgjatë 9 muajve.

  • Asaj i duhet të flejë në më të shumtën e rasteve në krahun e majtë, jo vetëm për rehatinë e saj por edhe për mirëqënien e fëmijës.
  • Ajo do të flasë shpesh me fëmijën e saj, madje edhe t’i këndojë një këngë fëmijësh. Këto do të jenë momentet e para të krijimit të një marrëdhënie dashurie mes tyre.
  • Tashmë ajo nuk mund të pastrojë shtratin e maces së saj që aq shumë e do. Rreziku për shfaqjen e toksoplazmozës është tepër i lartë nëse ndodh e kundërta, dhe ky është një infeksion shumë i rrezikshëm.
  • E dini se një grua shtatzanë mund të ndalohet të qëndrojë këmbë mbi këmbë ndërsa është ulur? Arsyeja? Që të mos ketë probleme me qarkullimin e gjakut dhe për pasojë fryrjen e tyre.
  • Gruaja nuk duhet të hajë ushqime pikante. Ajo duhet të tregohet e kujdesshme në lidhje me disa ushqime, por këtu nuk bëjnë pjesë erëzat si edhe xhinxheri.
  • Nepset duhet të plotësohen. Sigurisht që luleshtrydhet në 4 të mëngjesit nuk kanë të bëjnë me ushqyerjen e shëndetshme të bebit, por gjithsesi ato duhet të plotësohen.

Lexoni edhe: Shtatzene, evitoni keto ushqime


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

MËSONI MË SHUMË PËR TESTIN...

A e dini se mund të zbuloni nëse fëmija juaj është i shëndetshëm që në javën e 10-të të shtatzënisë? Ju mund ta zbuloni shëndetin gjenetik të foshnjës tuaj gjatë...

Jo çdo NIPT është NIFTY

"Çfarë është testi NIFTY? A janë NIPT dhe NIFTY e njëjta gjë? A ka rëndësi se cilin të zgjedhësh? Këto janë të gjitha pyetjet me të cilat përballen shumë gra...

Gjithçka që duhet të dini...

Testi NIFTY nga GenePlanet u mundëson prindërve të ardhshëm të mësojnë më shumë për shëndetin e foshnjës së tyre ndërkohë që ai ose ajo është ende në mitër. Në këtë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X