Analizat e zakonshme per fertilitetin

0 0

Analizat per grate
Analizat e zakonshme qe nje grua me probleme infertiliteti duhet te kryeje perfshijne analiza gjaku, te cilat ndihmojne mjekun specialist per te krijuar nje ide te pergjithshme mbi cilesine e vezoreve tuaja. Ne varesi te rastit, mund te jete e nevojshme te kryhet edhe ekzaminimi i mitres apo i tubave te fallop-it, e cila realizohet me ndihmen e nje grafie te vecante te quajtur HSG.
Lista e analizave qe jane te nevojshme per gruan:
– Hormoni Folikulo-Stimulues (FSH) dhe estradioli ne diten e 2-3 te ciklit.
– Prolaktina
– Hormoni Anti-Mullerian (AMH)
– Hormoni Stimulues i Tiroides (TSH)
– Grupi i gjakut
– Analiza per HIV, hepatit B, hepatit C, sifilis
– Histerosalpingogram (HSG)
– Histeroskopi
– Laparoskopi
Lista e analizave qe jane te nevojshme per meshkujt:
– Analiza e spermes
– Analiza ne gjak si: analiza per hepatit B, hepatiti C, HIV.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Gjithçka që duhet të dini...

Testi NIFTY nga GenePlanet u mundëson prindërve të ardhshëm të mësojnë më shumë për shëndetin e foshnjës së tyre ndërkohë që ai ose ajo është ende në mitër. Në këtë...

A mund të mbaj në...

A është e sigurt të ngrini në krahë një fëmijë ndërsa jeni shtatzënë? Ja çfarë duhet të dinë nënat e ardhshme me të vegjlit në shtëpi. "Njerëzit vazhdojnë të më...

Udhërrëfyesi për testin prenatal: Cili...

Nga ultratingulli e deri te testi NIFTY - nënat e ardhshme kanë një gamë të gjerë të testeve plotësuese, për të larguar frikën rreth shëndetit të fëmijës. Nga çdo dëshirë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X