5 ndjesite qe te fal shtatzania

0 0

Gjatë 9-të muajve të shtatzanisë gruaja mund të përjetojë emocione të ndryshme, kryesisht pozitive por në disa raste edhe negative. Pavarësisht kësaj ato janë emocione që vetëm gjatë shtatzanisë mund të përjetohen dhe që nuk harrohen nga gruaja edhe pas lindjes. Ja cilat janë ato:

  • Luhatjtet e humorit. Gjatë shtatzanisë gruaja mund të kalojë brenda pak minutash nga një gjendje e lumtur në një gjendje të trishtuar, duke provuar gjatë ditës disa herë emocione pozitive dhe negative edhe pse nuk ka ndodhur dicka specifike përgjegjëse për këto emocione.
  • Ndjesia e të qënit e mbrojtur gjatë gjithë kohës. Të gjithë të afërmit dhe familjarët kujdesen vazhdimisht për gruan duke e bërë atë të ndihet më e mbrojtur se kurrë.
  • Ndjesia e frikës. Ankthi dhe frika në lidhje me ecurinë e shtatzanisë si edhe shëndetin e fëmijës është tepër i madh gjatë gjithë periudhës së shtatzanisë, duke bërë që ajo të ndiejë nevojën për të kryer një vizitë mjekësore edhe pse kanë kaluar vetëm 7-të ditë nga vizita e rradhës.
  • Gruaja ndihet e shqetësuar për gjithcka. ajo ndihet në ankth dhe shqetësohet edhe nëse bashkëshorti apo mikja e saj nuk përgjigjen në telefon. Për të gjithcka kthehet në një shqetësim.
  • Ajo është më e ndjeshme se kurrë! Ajo mund të qajë para një emisioni televiziv, apo një filmi. Sytë e saj mund të lotojnë pa ndonjë arsye të fortë, dhe e gjithë kjo pasi gruaja gjatë shtatzanisë është tepër e ndjeshme.

Lexoni edhe: Cfare nuk do te beja per buzeqeshjen tende? 


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

MËSONI MË SHUMË PËR TESTIN...

A e dini se mund të zbuloni nëse fëmija juaj është i shëndetshëm që në javën e 10-të të shtatzënisë? Ju mund ta zbuloni shëndetin gjenetik të foshnjës tuaj gjatë...

Jo çdo NIPT është NIFTY

"Çfarë është testi NIFTY? A janë NIPT dhe NIFTY e njëjta gjë? A ka rëndësi se cilin të zgjedhësh? Këto janë të gjitha pyetjet me të cilat përballen shumë gra...

Gjithçka që duhet të dini...

Testi NIFTY nga GenePlanet u mundëson prindërve të ardhshëm të mësojnë më shumë për shëndetin e foshnjës së tyre ndërkohë që ai ose ajo është ende në mitër. Në këtë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X