Ide për dhurata Krishtlindjesh me kosto të ulët për fëmijët

0 0

Periudha e festave të fundvitit, Krishtlindjet dhe Viti i Ri, ndër të tjera karakterizohen nga shkëmbimet e dhuratave. Por, jo të gjitha familjet e kanë mundësinë ekonomike për të bërë dhurata të kushtueshme. Megjithatë, askush nuk ka pse ta privojë veten për t’i dhuruar fëmijëve diçka të bukur që t’i shtojë gëzimin festave. Përveç kësaj, u mësoni atyre të vlerësojnë mundin dhe përkushtimin tuaj.

Pako e vogël me ëmbëlsira

Zgjidhni shije të ndryshme, fruta, arrorë, çokllatë, përgatisni disa copëza ëmbëlsirash me to, paketojini bukur në një karton dhe ja ku realizuat një dhuratë të bukur Krishtilindjesh dhe mbi të gjitha të shëndetshme.

Slita prej ëmbëlsirash

Merrni dy kallamë sheqeri, përdorini si rrëshqitësit e slitave. Vendosni sipër tyre një bazë katrore që mund të jetë një çokollatë dhe sipër saj lodra ose ëmbëlsira të vogla që të krijohet ideja e një slite festive.

Biskota për të zbukuruar bredhin

Siç bëni biskotat e zakonshme, këtë herë mund t’i bëni me format e festave si për shembull në formë peme, në formë zileje, në formë ylli etj. Krijoni edhe një vrimë në krye të tyre për të lidhur mbajtësen dhe varini në pemë.

Qëndisma në kornizë

Gjeni në internet ose në burime të tjera motive të ndryshme festive për Krishtlindjet ose Vitin e Ri, vizatojini në një copë, qëndisini me ngjyra të përshtatshme dhe vendosini në një kornizë. Kjo është një dhuratë ideale dhe ka mjaft dashuri në punimin e saj.

Zbukurime me foto familjare

Mund të stamponi në material rrobë foto të vjetra të gjyshërve ose prindërve, ti mbushni rrobat me pambuk, duke krijuar një “top” për pemën e Krishtlindjeve. Kjo gjë i mëson gjithashtu fëmijët të duan traditën dhe familjen.

Abazhurë të personalizuar

Zgjidhni fotot që ju pëlqejnë më shumë dhe në një studio fotografike mund të porosisni të realizoni një abazhur.

Doreza të qëndisura

Mund të përdorni një palë doreza që fëmijët tashmë i kanë ose të blini një palë të reja dhe të shtoni në to dashurinë tuaj duke i personalizuar përmes qëndismave.

Lexo edhe: Këshilla për të rigjetur gëzimin e festave këtë vit të vështirë


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Rreziqet dhe përfitimet e shtatzanisë...

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në moshën 40-vjeçare. Disa vendosin të presin deri në këtë moshë për të pasur një fëmijë, disa...

Goditja në tru parandalohet me...

Dihet se edhe ushqimi luan një rol themelor në uljen e rrezikut për të pësuar goditje në tru. Por cilat ushqime të zgjidhni? Një studim i fundit nga spitali "Brigham...

Oraret e gjumit dhe ushqyerjes...

Orari i duhur i gjumit të foshnjës mund ta ndihmojë fëmijën tuaj të flejë më mirë gjatë natës dhe gjatë dremitjeve të ditës. Kjo faqe ka shembuj të orareve të...

Orari i gjumit për fëmijën...

Disa fëmijë 14 muajsh janë ende duke bërë dy dremitje, megjithëse shumë prej tyre do të kalojnë në vetëm rreth kësaj moshe. Por ky moment mund të marrë kohë edhe...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X