Horoskopi Ditor

Dashi

Pozicioni aktual i planetëve mund të mos ju ndihmojë besimin tuaj, për sa i përket një marrëdhënieje të caktuar. Por kjo nuk do të thotë që duhet të hiqni dorë nga të gjitha shpresat. Partneri po kalon një kohë kur ata ndjen nevojën për të qenë vetëm, në mënyrë që të zgjidhi çështje të caktuara në jetën e tij. Pasi të përfundojë kjo, gjithçka do të rikthehet si më parë në partneritet.

Ajo që të tjerët e shohin si të gabuar ose të padëshirueshme mund të jetë pikërisht mundësia e karrierës që ju keni kërkuar. Ka të ngjarë të dalloni një potencial të jashtëzakonshëm në diçka që të tjerët do e hidhnin pas pa ia kthyer më sytë. Përqafoni forcën tuaj sot.

Demi

Mendimet rreth romancës mund të priren drejt errësirës, ​​për shkak të pozicionit të tanishëm të planetëve. Ju mund ta gjeni veten duke u fokusuar në të gjitha vështirësitë brenda marrëdhënies, më shumë sesa në gjërat e mira. Ju mund të keni arritur në një fazë ku ju duhet të hidhni një vështrim kritik në atë që po ndodh mes jush. Sidoqoftë, nuk është ide e mirë të arrini në përfundime tani.

E vetmja mënyrë për të qenë të suksesshëm sot është nëse demonstroni se mund të përmbushni pritshmëritë e njerëzve të tjerë. Pohoni veten më shumë se zakonisht. Mos u ulni dhe mos prisni për mundësinë e përsosur të karrierës që të vijë tek ju. Ju duhet të shkoni drejt saj.

Binjaket

Nëse keni qenë në kërkim të asaj marrëdhënieje të veçantë, mund të habiteni kur e gjeni atë në punë. Personi në fjalë me siguri nuk do të jetë “normal”, por i këndshëm, eksentrik dhe thjesht një prekje mes jush jo konvencionale. Sidoqoftë, do t’i bëjë mirë zemrës suaj të shkëputeni nga disa prej rutinave tuaja të përditshme dhe të zbuloni gjëra të reja që vërtet kënaqeni duke i bërë.

Dialogu eksploziv do të përshkallëzohet në vendin tuaj të punës dhe ka shumë të ngjarë që ju do të jeni një pjesë e madhe e tij. Mbani mend se ky konflikt verbal mund të jetë i nevojshëm për të pastruar atmosferën për marrëdhënie më të mira rreth e rrotull. Mos kini frikë.

Gaforrja

Ndikimet planetare ju nxisin të shkelni të gjitha modelet tuaja normale, veçanërisht në lidhje me qëndrimin tuaj ndaj partneriteteve. Në këtë kohë ju ndoshta do të preferoni të keni disa marrëdhënie të ndryshme të lehta dhe rastësore, në vend të një marrëdhënieje thellë dhe të përhershme. Po kaloni një kohë të shumë transformimeve dhe përfshirjet tuaja në ndryshim po reflektojnë këtë tendencë për momentin.

Mos lejoni që të tjerët t’ju bëjnë presion në lidhje me diçka për të cilën nuk jeni gati ta bëni, për sa i përket karrierës suaj. Dikush në vendin tuaj të punës mund të përdorë taktikat e frikësimit për t’ju bindur për diçka që ai ose ajo mendon se është e përshtatshme për ju. Besoni vetëm veten tuaj.

Luani

Takimi i një personi të përshtatshëm për dashuri dhe fillimi i një marrëdhënieje të re, mund të bëjë mjaft ndryshim në mënyrën se si mendoni për veten tuaj. Ndikimet planetare ju inkurajojnë të hidhni poshtë të gjitha kufizimet dhe frenimet në prani të dikujt që ju pranon, dhe lejon që ju të dilni përpara. Një partneritet me dikë që ju do për atë që jeni, është shpërblimi dhe çlirimi.

Fjalët tuaja mund t’i shtojnë benzinë zjarrit sot që ka të ngjarë të dalë nga kontrolli. Ju mund të jeni të lumtur që të tjerët u grumbulluan ndërsa uleni prapa dhe shijoni shfaqjen. Vetëm jini të gatshëm të pranoni pasojat e plota të veprimeve tuaja. Jini të kujdesshëm!

Virgjeresha

Ndikimet planetare ju inkurajojnë të konsideroni mënyra të reja të lidhjes. Nëse gjithmonë e keni parë veten të tërhequr nga një lloj i caktuar personi dhe aktualisht jeni në atë fazë ndërmjetëse përsa i përket marrëdhënieve, atëherë mos nxitoni shumë shpejt në tjetrën. Do t’ju ​​ndihmonte të eksperimentonit dhe thjesht të kënaqeni të njihni të tjerët mbi baza miqësore përpara se të angazhoheni.

Dhembshuria juaj e ndjeshme do të jetë balsam për të tjerët kur vijnë sot duke vrapuar nga një situatë e shëmtuar në vendin e punës. Pasqyra juaj do të ndihmojë në shuarjen e zjarrit që është ndezur. Qëndroni përsëri larg nga flakët, në mënyrë që të mos lëndoheni.

Peshorja

Nëse zakonisht keni një prirje të luani në anën e sigurt për sa i përket jetës tuaj romantike, ndikimet planetare mund t’ju nxisin të lejoni të humbisni frenat tuaja dhe të paktën një herë në jetën tuaj guxoni të jeni vetja. Ajo që mund t’ju ​​befasojë është vetëm sa mund të kënaqeni kur të ndaleni të shqetësoheni se si dukeni, ose fluturat në stomakun tuaj.

Një mundësi e jashtëzakonshme ju pret, por mbani mend se të tjerët kanë vëmendjen ndaj saj. Përqafoni frymën tuaj konkurruese dhe mos kini frikë nga të tjerët që janë duke kërkuar për thesarin që ju keni para syve prej ca kohësh. Vazhdoni me besim.

Akrepi

Me pozicionin e tanishëm planetar, çështjet financiare mund t’ju shkaktojnë disa probleme në çift. Disa fatura të tjera ose disa shpenzime të papritura mund të kenë krijuar vështirësi. Por në vend që të zemëroheni ose të mbroheni, mënyra më e mirë për të trajtuar problemin është të bisedoni me njëri-tjetrin, dhe gjithashtu të bisedoni me këdo tjetër të përfshirë. Kjo do të lejojë që romanca juaj të lulëzojë edhe një herë.

Në mënyrë që të arrini qëllimet tuaja në karrierë, duhet të kuptoni se duhet të kërkoni ndihmën e të tjerëve. Tërhiqni ata që kanë forca të ndryshme nga e juaja. Aftësitë tuaja vetëm nuk ka të ngjarë të jenë të mjaftueshme, veçanërisht në një ditë si e sotmja.

Shigjetari

Energjia e tanishme planetare po ju bën të ndiheni pak kritikë ndaj partnerit tuaj. Në fakt, ju duket se po kaloni një periudhë zgjidhjeje dhe copëzimi në të gjitha marrëdhëniet tuaja tani dhe duke shkatërruar ato që duket se kanë ndalur. Para se të hidhni poshtë ndokënd, të paktën jini të gatshëm të zhvilloni një bisedë dhe t’i jepni një personi tjetër një shans për të thënë pjesën e tij.

Do e gjeni veten në mes të një situate ngjitëse sot. Bashkëpunëtorët janë “në fyt” të njëri-tjetrit dhe mund t’ju kërkohet të zgjidhni palët. Të qëndroni në mes me një këmbë në të dy kampet mund të të bëjnë më shumë dëm sesa mirë. Jini pohues.

Bricjapi

Mund të jetë fakti që marrëdhënia juaj duket se ka ngecur në një rutinë të caktuar, që ju bën të ndjeheni sikur po zhyteni në dëshpërim. Pozicionimi aktual planetar mund të sjellë ndjenja izolimi dhe vetmie mes jush, gjë që tregon se ju keni pushuar së komunikuari në çdo lloj niveli zemër me zemër. Diskutimi është hapi i parë drejt krijimit të ndryshimeve që funksionojnë për të dy.

Pritet fërkimi midis bashkëpuntorëve; kështu që mos u habitni kur një betejë e madhe të lind nga ajo që duket se nuk është asgjë. Përvoja juaj në pjesën e jashtme është reflektuese e konfliktit të brendshëm që keni, në lidhje me situatën tuaj të përgjithshme të karrierës.

Ujori

Yjet mund t’ju inkurajojë të mbyllni zemrën tuaj ndaj një personi të veçantë, sepse kjo është shumë më lehtë sesa t’u shpjegoni atyre se sa të lënduar dhe të mërzitur keni qenë nga veprimet e tyre kohët e fundit. Sidoqoftë, largimi vetëm do ta përkeqësojë problemin. Ajo që ju duhet të bëni është hapi i parë drejt një lloj bisede, pasi vetëm kjo mund të bëjë të funksionojë mrekullinë për të cilën po shpresoni fshehurazi.

E vërteta nuk po ju tregohet dhe nuk ka asgjë që ju urreni më shumë sesa të mos dini të vërtetën. Situatat mund të bëhen të shëmtuara në vendin e punës sot, kështu që përgatituni të shkoni në betejë me kokën lart. Një marrëveshje e madhe është në diskutim, prandaj kini kujdes.

Peshqit

Partneritetet dhe ndërlidhjet romantike mund të kalojnë një pjesë të ashpër, për shkak të shtrirjes aktuale planetare. Sidoqoftë, ju mund t’i bëni gjërat më të lehta duke përcaktuar vazhdimin e kontaktit dhe bisedës. Edhe pse ju mund të jeni në gjendje vetëm të mashtroni disa fjalë kundrejt njëri-tjetrit tani, sa më shumë përpjekje të bëni, aq më lehtë do të bëhet. Ndaloni së qeni kokëfortë dhe filloni të dëgjoni njëri-tjetrin.

Sot nuk do të jetë ora juaj më e mirë në vendin e punës. Nëse e gjeni veten në punë, shfrytëzoni sa më shumë kohën duke zgjidhur projekte që kërkojnë një forcë, finesë dhe fuqi shtesë. Do t’i keni këto cilësi tepër të mëdha.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X