Pernenat 6 Korrik, 2020 2653

Urinimi te bebi

Pershendetje doktoresha. Kam vajzen 8muajshe. I jap dhe qumesht gjiri dhe ushqime te ngurta. Ka lindur 3800gr ndersa tani eshte gati 8kg e gjysem. Per te dal jasht del thuajse cdo dite ndersa per te urinuar, urinon po nuk i mbush bebelinot si meperpara kur e kisha vetem me qumesht. Sa here duhet ti nderroj bebelinot ne dite?

  1. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje! Pas muajit te 6 femija fillon te mari ushqime shtese pervec gjirit, e gradualisht kalon ne ushqime te ngurta… kjo ben qe pampersi te mos laget aq sh sa muajt e pare. Pesha e femijes tuaj eshte sh mire per moshen, gjithsesi ju rekomandoj thenien e ujit, lengjeve te frutave, nr i pampersave afersisht 6/7 ne 24 h

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X