Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Aspekti aktual mund të marrë finesë nga romantizmi sot, veçanërisht pasi personi me të cilin jeni përfshirë së fundmi është i vendosur që gjërat të shkojnë sipas mënyrës së tij të të menduarit. Ju do të duhet të tregoni se jeni të vendosur duke u siguruar atyre të kuptojnë pikën tuaj më të fortë.

Puna:
Një cikël i ri fillon në vendin tuaj të punës sot që ka gjasa t’ju sjellë shumë fat në lidhje me karrierën tuaj. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të planifikuar një ngritje ose promovim. Ju e meritoni dhe sigurisht do ta merrni.

Demi

Dashuria: Nëse keni qenë duke u përpjekur të tërhiqni vëmendjen e dikujt të veçantë, do t’ju duhet të jeni më pak delikat dhe t’i bëni kërkesat tuaja më të drejtpërdrejta. Konfigurimi astral i sotëm ju jep shtysë që të shpjegoni saktësisht se si ndiheni. Mos u përpiqni ta ktheni të vërtetën mbrapsht.

Puna:
Të qënit spontane në vendin e punës nuk do të fitojë shumë pikë sot në marrëdhënie me bashkëpunëtorët tuaj. Kjo është një kohë e rëndësishme për ju t’u tregoni të tjerëve se jeni praktik pavarësisht tendencave tuaja të çrregullta.

Binjaket

Dashuria: Energjia e tanishme qiellore do të thotë se personi i ëndrrave tuaja mund të shfaqet në aktivitete sportive ose në aventura të tilla si kampe, pushime ekzotike në të cilat ju do të kaloni kohë të bukura së bashku. Ju të dy do të kuptoni se jeni të afërm dhe që keni një pasion të përbashkët.

Puna: Për të përmbushur qëllimet tuaja në lidhje me karrierën tuaj, ju duhet të bazoheni në kohën e tashme. Mbajini ëndrrat tuaja, por mos harroni se duhet të jeni më realist në mënyrë që të shfaqni qëllimet tuaja në kohën e duhur.

Gaforrja

Dashuria: Ju mund të keni nevojë të zgjoheni dhe të bëni më shumë përpjekje sesa zakonisht për t’u arratisur nga zakonet tuaja të vjetra. Por sapo ta keni bërë, do të jeni të befasuar nga ajo që ndodh sot. Energjia planetare bën një ngjarje shoqërore lidhur me karrierën tuaj shumë më interesante, pasi dikush në mënyrë të veçantë ju apelon negativisht për shkak të pasionit dhe angazhimit të tyre.

Puna: Përdoreni këtë ditë për të planifikuar, jo domosdoshmërisht për të vepruar. Tregojuni njerëzve në vendin tuaj të punës se nuk do të bëni një lëvizje tjetër para se të jeni në një tokë të sigurt.

Luani

Dashuria: Energjia astrale e sotme tregon se mund të ketë një diskutim ose një takim të rëndësishëm që ju paralajmëron për praninë e dikujt shumë të veçantë. Sa më shumë të drejtpërdrejtë jeni në lidhje me idetë tuaja, aq më shumë do të apeloheni tek ata. Ndoshta do të ishte një ide e mirë për të krijuar një takim ndoshta një darkë me qirinjë.

Puna : Ju do të jeni në gjendje të mirë me njerëzit në vendin tuaj të punës sot. Të tjerët do tju njohin dhe do tju vlerësojnë për etikën e qëndrueshme e të besueshme të punës. Nëse vazhdoni kështu gjithcka do shkojë mirë.

Virgjeresha

Dashuria: Konfigurimi i tanishëm astral nënkupton se dikush është shumë i vendosur për të folur me ju, pasi ka këtë ndjenjë të brendshme që të dy do të merreni vesh shumë mirë së bashku. Pse të mos jeni të guximshëm dhe t’i jepni një mundësi? Tani për tani nuk keni asgjë për të humbur.

Puna : Ju nuk mund të jeni aq i mprehtë dhe optimistë në vendin e punës siç jeni zakonisht, por lajmi i mirë është se ju do të merrni punën tuaj të gatshme sot. Efikasiteti juaj sot është i jashtëzakonshëm për sa kohë që ju mund të mbani veten të përqendruar në detyrë.

Peshorja

Dashuria : Aspekti aktual në lojë e bën jetën tuaj të dashurisë shumë më emocionuese dhe aventureske. Ju keni më shumë gjasa të takoni kandidatin e përsosur romantik nëse jeni përfshirë në çështje që lidhen me botën e akademisë. Ndoshta ndërkohë që vendosni të filloni një kurs studimi, filloni të flisni me dikë me të cilin keni një raport të menjëhershëm. Gjërat mund të përparojnë shpejt nga këtu.

Puna: Ju mund të ndjeheni sikur të gjithë rreth jush në punë ju japin një shikim të çuditshëm sikur të dinë diçka. Mos lejoni që kjo paranojë të ndikojë në performancën tuaj. Mbani fokusin tuaj në punën tuaj.

Akrepi

Dashuria: Ju mund të mos e vlerësoni energjinë në ajër sot, nëse ndjeheni paksa dembel. Aspekti aktual nënkupton që partneri juaj romantik dëshiron të veprojë. Pra, duhet të ngriheni nga shtrati dhe të përfshiheni – të dilni dhe të keni një aventurë së bashku.

Puna: Ju mund të jeni të frustruar në vendin tuaj të punës sot kur ndiheni të kufizuar nga rregullat dhe traditat që mendoni se janë të vjetëruara. Mos kini frikë të kontaktoni eprorët tuaj në lidhje me këtë çështje, por sigurohuni që të keni një plan solid para se ta bëni këtë.

Shigjetari

Dashuria: Energjia planetare aktivizon jetën tuaj shoqërore . Një takim mund të ketë shumë fat sot edhe pse ju nuk mund ta njihni menjëherë këtë potencial në personin që do të hasni. Përshtypja juaj e parë mund të jetë që : ky person është dikush që është një komunikues i mirë, e di mendjen e vet dhe ka shumë për të thënë.

Puna
: Lista që bëni në fillim të ditës duhet të reduktohet shpejt pasi të përfundoni punën tuaj në mënyrën më efikase dhe më të lehtë të mundshme. Të jeni i sigurt se do të vlerësoheni për gjithcka. Ju e meritoni !

Bricjapi

Dashuria: Ju mund të mendoni se dikush po përpiqet t’ju shtyjë në një marrëdhënie, atëherë ju duhet të jeni të përgatitur për të shkuar. Shtrirja e planetit krijon një atmosferë shumë energjike, në të cilën ata që janë mjaft të vendosur e gjejnë të vështirë të përballojnë ndonjë pengesë.

Puna : Askush nuk do t’ju marrë seriozisht në punën tuaj sot nëse nuk keni fakte të forta dhe prova konkrete për të mbështetur atë që thoni. Nëse duhet të bëni ndonjë prezantim, sigurohuni që të jeni të përgatitur mirë.

Ujori

Dashuria: Energjia astrale e sotme të bën të veprosh dhe të ndihesh shumë mirë. Nëse keni filluar kohët e fundit një marrëdhënie të re që është akoma në atë fazën emocionuese dhe pasionante, atëherë prisni që sot të rritet edhe më shumë emocioni. Nëse jeni duke kërkuar për romancë, atëherë ju do ta gjeni kudo që jeni të përfshirë – atëherë ju do të shkëlqeni.

Puna : Sot është një ditë e mirë për ju për të kryer çdo lloj kërkimi që ju duhet të bëni në lidhje me punën tuaj. Nëse jeni në kërkim të punësimit të ri, kjo është një ditë fantastike për të pastruar reklamat negative për të gjetur punën që dëshironi.

Peshqit

Dashuria : Dashuria është e pasionuar dhe e zjarrtë me energjitë planetare të sotme. Nëse po dilni në një takim të parë, atëherë të dy do të dini menjëherë se ajo që keni midis jush është shumë më tepër sesa thjesht një çështje e rastësishme. Ju gjithashtu e dini se do të zgjasë shumë më shumë se disa javë të shkurtra, por mund të duhet ta mbani këtë për veten tuaj.

Puna: Normalisht ju pëlqen të hidhni gjithcka në erë dhe ta lini fatin tuaj të mirë tju tërheq nëpërmjet një plan të ri në vendin e punës. Sot është dita për të bërë të kundërtën. Merrni një qasje më të rezervuar dhe sigurohuni që të keni një plan rezervë ose dy.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X