Horoskopi Ditor

Dashi

Dita e sotme sjell një ndjenjë optimizmi për jetën dhe marrëdhëniet. Nëse keni ndjerë presion kohët e fundit nga ngjarje që ju dukeshins e i kishit jashtë kontrollit, sot mund të përdorni energjinë pozitive për t’u çlodhur, për të harruar shqetësimet tuaja, duke bërë një përpjekje së bashku me partnerin për të shkuar në ndonjë ekspozitë etj. Çfarëdo që të bëni bëjeni së bashku me njeriun e zemrës.
Gjithçka duket e qëndrueshme në punë sot. Kjo është një periudhë e mirë ëpr të marrë një ditë pushimi nga puna, nëse nuk e keni tashmë pushim sot. Mos u shqetësoni duke menduar për gjërat që lidhen me karrierën tuaj. Planet e bëra për sot nuk do të funksionojnë ashtu siç i prisni.

Demi

Sot ekziston mundësia për të pasur marrëdhënie pasionante dhe epshore, por kjo nuk është periudha kur ju mund të prisni ndonjë gjë me passion të madh. Marrëdhëniet romantike duket se vihen në diskutim për shkak të shumë aspekteve. Kur bëhet fjalë për të marrë vesh disa të vërteta, mund t’ju duhet të prisni për një moment më të përshtatshëm.
Truri juaj po pushon sot, kështu që shijoni këtë pushim mendor në vend që të përpiqeni të bëni ndonjë gjë që kërkon shumë mendim racional ose qartësi mendore. Bëni aktivitete që ju largojnë mendjen nga puna. Nëse duhet të punoni sot, largohuni herët.

Binjaket

Sot ekzistojnë të dhënat se mund të diskutoni hapur me partnerin tuaj saktësisht se çfarë po ndieni në lidhje me marrëdhënien tuaj aktuale. Nuk ka rëndësi sa emocion përfshihet në çështje të caktuara. Në fakt, do të jetë një avantazh të flisni për ndjenjat sot, pasi të dy keni aftësinë t’i shihni gjërat nga një këndvështrim më i shkëputur, sesa të përfshiheni të gjithë në to.
Mundohuni të mos zemëroheni ose të irritoheni nëse rruga që po ndiqni papritur po kthehet pas. Kjo është shenjë se ju duhet të rishikoni dhe të reflektoni mbi përparimin që keni bërë së fundmi. Kthehuni pas dhe ndreqni çdo gabim që keni anashkaluar herën e parë që jeni treguar të pakujdesshëm.

Gaforrja

Falë energjisë që buron nga planetet sot keni mundësinë për takime të momentit. Ju mund të keni bërë plane dhe projekte të ndara të dy, që do të thotë se nuk keni qenë në gjendje të kaloni shumë kohë së bashku. Përfitoni nga atmosfera pozitive sot për të dalë jashtë dhe për të konsumuar një vakt, ose për të shkuar diku ku të shihni gjëra të reja.
Tendencat e reja në punë që keni shijuar kohët e fundit mund të mos jenë ato që duhet të ishin. Tani është koha që mendërisht t’u riktheheni dhe t’i rishikoni. Duket se keni kapërcyer diçka shpejt. Rishikoni idetë tuaja. A janë vërtet ato të mira?

Luani

Kjo është një ditë e përsosur që ju të bisedoni seriozisht me të dashurin tuaj të ëmbël për të ardhmen e marrëdhënies tuaj. Ekziston një ndjenjë e fuqishme e respektit dhe harmonisë së ndërsjellë midis jush, dhe kjo mund të bëjë që të dy të doni të bëni gjërat një hap më tej. Nëse ka ndonjë çështje që duhet diskutuar, atëherë bëjeni atë sot, pasi rruga është e shtruar mirë nga aspekti planetar i ditës.
Po filloni të keni dyshime për një ndryshim të rëndësishëm që keni bërë kohët e fundit në punë. Gjërat nuk po përparojnë aq shpejt dhe aq lehtë sa keni shpresuar se do të ishin. Mos u shqetësoni dhe mos u dorëzoni. Kjo nuk është koha e duhur për të braktisur gjëra.

Virgjeresha

Kjo është një ditë e shkëlqyeshme për të dalë dhe për t’u socializuar, nëse po kërkoni marrëdhënie romantike. Njerëzit në përgjithësi janë në gjendje të komunikojnë dhe të bëjnë miq të rinj. Një festë mund të jetë ambienti ku filloni të bisedoni me një person të veçantë që mund të bëhet një njeri më i përhershëm i jetës tuaj. Por kryesisht është cilësia e bisedës që do të krijojë përshtypjen më të thellë.
Diçka për të cilën menduat se ishte një përfitim i sigurt në punë, nuk duket dhe aq e mundshme. Tani është koha e duhur që ju të ktheheni pas dhe të kontrolloni edhe njëherë faktet që keni në dorë. Megjithëse do të dëshironit të ecnit përpara, duhet të rishikoni të kaluarën përpara se “të përqafoni” të ardhmen.

Peshorja

Planetët janë kombinuar për t’i bërë partneritetet më harmonike sot. Nëse ka pasur ndonjë acarim në ditët e kaluara, atëherë të dy jeni të gatshëm të flisni me qetësi dhe dashuri për vështirësitë që mund të keni kaluar. Duhet patjetër ta vendosni theksin në komunikim dhe në daljen me të tjerët. Kjo mund të jetë një kohë e mirë për të festuar me fytyra të reja në rrethin tuaj.
Intuita juaj ka gjasa t’ju zhgënjejë sot në lidhje me punën. Në vend që të përpiqeni të merrni me mend se çfarë do të sjellë e ardhmja, duhet të meditoni dhe të qëndroni të akorduar me situatën në momentet që po kaloni. Jini të vetëdijshëm për atë që po ndodh rreth jush në çdo kohë.

Akrepi

Nëse e keni gjetur veten nën presion dhe jeni ende të rrethuar nga kërkesa të ndryshme, atëherë merrni pak kohë për të planifikuar një udhëtim me të dashurin e fundit. Ndoshta ju duhet ta mbani këtë një sekret absolut, pasi të tjerët mund të përpiqen t’ju bindin se problemet e tyre janë më të rëndësishme se paqja në mendjen tuaj. Bëni pushim të plotë së bashku me të dashurin.
Pajisjet elektronike dhe pajisjet e tjera mekanike që keni blerë për vendin e punës do t’i bëjnë gjërat më konfuze në vend që t’i lehtësojnë ato gjatë javëve të ardhshme. Jini të durueshëm. Rishikoni manualet në çdo kohë, edhe nëse është ditë pushimi.

Shigjetari

 Nëse keni qenë në kërkim të romancës dhe kohët e fundit keni takuar dikë që duket se i përshtatet tipit tuaj, atëherë shfrytëzoni përafrimin planetar të ditës për të thelluar marrëdhënien tuaj. Është kohë e mirë për të dalë në një vend të veçantë së bashku, ku mund të flisni për të gjitha gjërat që ju interesojnë më së shumti, dhe të vlerësoni gjërat që keni të përbashkëta.
Ajo që mendoni se ka më pak gjasa të ndodhë ndoshta do të ndodhë. Kur bëni plane afatgjata, duhet të keni në mendje se ka qindra ndryshime të papritura që duhet të merren parasysh. Qëndroni fleksibël – sidomos gjatë muajve të ardhshëm.

Bricjapi

 Kjo është një ditë e përsosur që ju të bisedoni seriozisht me partnerin për të  të ardhmen e marrëdhënies tuaj. Ekziston një ndjenjë e fuqishme e respektit dhe harmonisë së ndërsjellë midis jush, dhe kjo mund të bëjë që të dy doni të bëni një hap më tej. Nëse ka ndonjë çështje që duhet diskutuar, atëherë bëjeni atë sot, ndërsa rruga është e hapur mirë nga aspekti planetar i ditës.
Gjëja e fundit që doni të bëni tani është të pretendoni se e keni përgjigjen kur nuk e keni për çështje pune. Trendet afatgjata janë duke funksionuar në një mënyrë krejt të re. Pranoni se nuk jeni të sigurt për atë që do të sjellë e ardhmja. Duke vepruar kështu, do të fitoni më shumë respekt sesa të hamendësoni.

Ujori

Kjo është një ditë e shkëlqyeshme për të dalë dhe për t’u socializuar, nëse po kërkoni romancë. Njerëzit në përgjithësi janë në gjendje të komunikojnë dhe të bëjnë miq të rinj. Një festë mund të jetë ambienti ku filloni të bisedoni me atë person të veçantë që mund të bëhet një tipar më i përhershëm i jetës tuaj. Por kryesisht është cilësia e bisedës që do të krijojë përshtypjen më të thellë.
Nëse jeni larg nga vendi i punës, shfrytëzoni këtë kohë për të bërë një hap prapa dhe të kërkoni për gjëra më afatgjata. Do të keni një perspektivë unike sot që normalisht nuk e keni kur jeni në rutinën tuaj  të përditshme.

Peshqit

Nëse ju dhe i dashuri juaj keni nevojë për ndonjë justifikim për të dalë dhe për t’u shoqëruar, atëherë dita ju ofron mundësitë për t’u takuar me miqtë ose çiftet e tjera, duke e bërë situatën më emocionuese. Ose mund të preferoni të krijoni një festë dhe t’i ftoni të gjithë. Sido që të jetë, ju do të kaloni një kohë të mirë, dhe gjithashtu do të bëni shumë miq të rinj.
Mos u nxitoni të bëni para në një punë që keni ndjekur.  Gjatë javëve të ardhshme, kjo prirje do të bëjë pas në vend që të ecë para. Prisni deri sa gjërat të riaktivizohen sërish përpara  se të angazhoheni plotësisht për këtë ndërmarrje të re.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X