Horoskopi Ditor

Dashi

Keni tendencën të konkurroni me partnerin në një mënyrë vërtet jo të dukshme, të padiskutueshme. Sot është mjaft e qartë që ju duhet të përpiqeni të tregoheni më të fortë në lidhje me ankesat tuaja. I dashuri juaj ndoshta është mësuar me idenë se ju bindeni lehtë. Ju duhet të tregoni se keni mendimet tuaja dhe se doni t’i përdorni ato.
Mundohuni të mos mërziteni shumë nga informacioni që do t’ju vijë para sot. Sapo mendja juaj fillon të punojë, do të jetë thuajse e pamundur që ta bëni atë të ngadalësojë. Mbrojtja juaj më e mirë në këto momente është të qëndroni të organizuar.

Demi

Një konkurrencë interesante mund të lindë midis ju dhe miqve tuaj. Ekziston një mundësi e mirë që disa prej jush mund tëdëshironi të dilni me të njëjtin person, kështu që si do t’ia dilni? Ju do të duhet të përdorni të gjithë sharmin tuaj joshës dhe fuqinë e plotë të syve tuaj të errët dhe inteligjentë. Ju e dini se do të fitoni por konkurrenca e bën situatën edhe më tërheqëse.
Ditë e shkëlqyer për t’u udhëhequr nga ju. Dilni dhe provoni diçka që nuk do ta provonit në rrethana normale. Në këtë periudhë ju ndiheni shumë mirë. Kërkoni më të mirën dhe do të arrinit shumë më shumë se sa mendonit se do të ishte e mundur.

Binjaket

Pakëz konflikt nuk i bëri kurrë askujt keq dhe kjo është arsyeja pse ju do të jeni të lumtur për mosmarrëveshjen që papritmas sjell jeta në një marrëdhënie që ishte gati për t’u shuar. Të kesh diçka për të debatuar, edhe nëse është vetëm çmimi i mishit, mund ta mbajë gjallë një partneritet në disa raste. Sot jini mirënjohës për ndryshimet që keni me njëri-tjetrin.
Strategjia juaj sot në punë është të qëndroni larg situatave që mund t’ju dëmtojnë dhe “të luani” vetëm në mrojtje. Është mirë që të ekzaminoni axhendën tuaj dhe të jeni më konservatorë me qasjen tuaj. Mos kafshoni më shumë nga sa mund të përtypni.

Gaforrja

Ju mund të keni nevojë të ndryshoni taktikat tuaja disi. Zakonisht ju minimizoni përpjekjet tuaja për të gjetur një partner të përshtatshëm. Preferoni të mendoni se nëse dikush nuk e ka vërejtur hijeshinë tuaj superiore, dhe nuk është tashmë në gjysmën e rrugës për t’ju propozuar, atëherë nuk ia vlen të përpiqeni. Tani befas jeni ju që dëshironi të ndiqni dikë dhe me të vërtetë do ta shijoni këtë.
Mos bini pre e thashethemeve në punë. Mbani “ngritur armët” dhe kini kujdes nga përgjigjet e të tjerëve. Thellë në zemrën tuaj, ju e dini lëvizjen e duhur. Ëhtë mirë të pyesni veten tuaj, por pasi të merret vendimi, ecni përpara dhe mos e ktheni më kokën pas.

Luani

Partneri juaj mund të ndihet pak djallëzor sot. Ai do të shohë në fytyrën tuaj pamjen që merrni kur ju kërkon që të angazhoheni më shumë në marrëdhënie dhe e kupton se kjo është një nga gjërat më të këqija që mund të detyroheni për ta menduar.
Por e vërteta është se të tjerët kanë nevojë për besnikëri për t’u ndjerë të sigurt, edhe nëse përgjigja juaj e vetme është të arratiseni kur ju pyesin.
Mos mbillni farëra në këtë kohë sa i përket punës suaj. Përkundrazi, duhet të prisni derisa gjithçka të jetë më shumë në favorin tuaj. Ndërkohë mblidhni informacione në dispozicionin tuaj, se kur koha është e duhur për të bërë diçka vetë për të krijuar diçka të re.

Virgjeresha

Ju mund të detyroheni të bëni diçka në lidhje me marrëdhënien tuaj. Normalisht që ju pëlqen të gënjeni, ndërsa i dashuri juaj i përgatit gjërat sepse ju ndjeheni shumë dembelë edhe të mendoni të bëni ndonjë gjë vetë. Sidoqoftë, pasi të bëheni shumë aktivë, partneri juaj do të pyesë veten nëse jeni ju apo dikush tjetër. Vërtetojeni sot se ju keni atë që duhet.
Jeta juaj ndonjëherë mund të duket si një slitë gjigante që vetëm rrëshket me shpejtësi, por ju gjithnjë jeni duke buzëqeshur. Sot ju eni në një kulm në punë kështu që shijoni pikën e lartë ku keni arritur dhe përdoreni atë në avantazhin tuaj. Vetëm mos harroni se jot ë gjithë janë si ju në humor të mirë.

Peshorja

Nëse doni të vini në dukje ndryshimet mes jush dhe partnerit, duke folur drejt, atëherë kjo është rruga më e mirë që mund të ndiqni. Sidoqoftë, kjo mund të mos funksionojë sot, vetëm sepse ndiheni të detyruar të përsërisni idenë tuaj në një mënyrë mjaft të fuqishme. Sa më shumë që partneri juaj nuk pranon ta shohë, aq më shumë përpiqeni ta drejtoni atë drejt vetes. Jepni vetes suaj dhe partnerit një pushim.
Ju po flisni me botën dhe të gjithë po ju dëgjojnë, por askush nuk duket se e kupton. Vazhdoni të flisni sepse njerëzit që ju interesoni ju mbështesin edhe pse ndonjëherë ju mendoni se ata janë të lidhur ngushtë me axhendën e tyre. Kur të jetë e nevojshme, ata do të jenë atje për ju.

Akrepi

Energjia e ditës mund t’ju inkurajojë ju dhe partnerin tuaj të filloni konkurrencën me njëri-tjetrin në një mënyrë të shëndetshme. Provoni të bëni sugjerime pozitive në lidhje me atë se që dëshironi të shihni në të ardhmen dhe shikoni nëse mund të parashikoni diçka së bashku që ju emocionon të dyve. I gjithë qëllimi është të kuptoni se ju jeni përgjegjës për përvojën tuaj, kështu që filloni të krijoni atë që dëshironi!
Ju keni goditur në shenjë – është punë e mbarë! Zhvilloni bazat e punës suaj dhe festoni me miqtë dhe kolegët. Është e rëndësishme që të kuptoni që suksesi është një përpjekje në ekip.

Shigjetari

Ju mund të keni një plan të mrekullueshëm që do të dëshironit ta ndani me gjithë zemër me të dashurin tuaj. Vetëm se ju tashmë e dini se cili do të jetë reagimi i tyre. Me shumë mundësi përgjigjja e tyre do të jetë gjetja e “kleçkave” në projektin tuaj të ri derisa të hiqni dorë. Përdorni sensin e konfliktit të krijuar për të përcaktuar se, përkundrazi, do të arrini një sukses të madh nga ky projekt/
Mos u mërzitni dhe irritoni kur paratënuk shtohen. Kthehuni përsëri në një vend të qetë, pini një filxhan me kafe dhe relaksohuni. Vendosni një këngë të këndshme dhe dita do të shkojë shumë më mirë. Gjithmonë ka kohë për të bërë pushim dhe për t’u çlodhur mendërisht.

Bricjapi

Një ndryshim mendimesh mund të lindë midis jush dhe të dashurit tuaj. Sidoqoftë, nuk ju pëlqen konflikti në përgjithësi, dhe në raste të tilla prireni të tërhiqeni në guaskën tuaj, duke ruajtur një heshtje të gurtë. Mund të jetë më mirë në këtë rast ta thoni atë që keni edhe pse ju e urreni konfliktin. Është më mirë që të jeni të vërtetë se sa të mos shqetësoheni.
Gjërat po shkojnë mirë për ju. Mos e merrni si fat të mirë pasurinë tuaj, por përkundrazi duhet të vazhdoni të ndërtoni atë. Ju keni punuar për të arritur atje ku jeni, dhe tani ju duhet të punoni për të shkuar një hap më tej.

Ujori

Nëse po kërkoni atë person shumë të veçantë, mos e kërkoni në një klub ose në bar. Ju mund ta takoni atë në një sport që praktikoni. Ndoshta ndërsa jeni duke shkuar në palestër, dikush do t’ju verë re dhe jeta do të fillojë të shkëlqejë.
Mos u mundoni të lundroni nëpër mjegull. Përkundrazi, duhet të prisni derisa gjërat të jenë të qarta përpara se të ecni përpara. Udhëzimet nga të tjerët do të bëjnë që ju të merrni një kthesë të gabuar. Prisni derisa dielli të shkëlqejë dhe do të dini rrugën e duhur që duhet të ndiqni.

Peshqit

Ju mund të ndjeheni të inkurajuar të flisni pak më fort sesa keni bërë deri tani. Nëse nuk jeni të lumtur për një situatë të caktuar përsëritëse, atëherë guximi shtesë që ndjeni do t’ju japë mundësinë për t’I thënë gjërat troç. Duhet të mbani mend se si e keni bërë këtë, dhe ta përdorni më shpesh këtë forcë.
Bollëku është përreth jush. Ndoshta është koha për t’u thënë lamtumirë ideve të vjetra, të vjetëruara, në mënyrë që të mund të përqafoni këtë energji të re, të bollshme. Jini vendimtarë dhe merrni kohën tuaj.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X