Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Jeta juaj e dashurisë mund të duket disi e çrregullt,për shkak të shtrirjes së tanishme planetare.Partneri juaj duket se dëshiron një gjë në këtë minutë,dhe diçka krejt ndryshe në minutin tjetër,gjë që mund të pengojë ndjenjën tuaj të ekuilibrit dhe harmonisë.Në këto rrethana nuk është e mundur të komprometoni,duhet të jeni më të sigurt në lidhje me nevojat tuaja,edhe nëse kjo është e pakëndshme.

Puna:
Ju do të jeni mjaft të frustruar sot,falë presionit të njerëzve rreth jush.Të tjerët po punojnë vetë dhe kjo energji po ndikon mbi ju.Përpiquni më së miri për të shpërndarë energji pozitive dhe shumë frymëzim.

Demi

Dashuria: Aspekti aktual në lojë mund të sjellë jo vetëm eksitim në jetën tuaj të dashurisë.Nëse një ngjarje ju trondit,mund të ndjeheni sikur reagoni në një mënyrë që në të vërtetë rezulton të jetë e papërshtatshme.Para se të bëni ndonjë gjë tepër ekstreme,prisni dhe lejoni që rrjedha e ngjarjeve të zbulojë një element që përfundimisht do t’ju bëjë të qeshni në vend që të qani.

Puna: Vendosini idetë tuaja të forta mënjanë sot dhe jini të hapur për njerëzit rreth jush.Nëse ju fokusohenivetëm në një mënyrë të të menduarit,atëherë ju ka të ngjarë të humbisni pikë shumë të vlefshme.Lëreni paragjykimin sepse nuk është mënyra juaj e vetme.

Binjaket

Dashuria: Si ju dhe i/e dashuri/a juaj duhet të ndjeni një emocion ndryshe, nën ndikimin e konfigurimit të sotëm astral.Nëse keni qenë shumë i zënë për t’u argëtuar,atëherë kjo mund te sjell mërzitje dhe acarim.Pra,është e domosdoshme që ju të dy të merrni një pushim të shkurtër larg nga përgjegjësitë dhe të bëni diçka të guximshme.Kjo do të vendosë shkëlqimin në sytë tuaj.

Puna: Ju nuk jeni në humor të mirë sot dhe kjo ka të ngjarë të ju bëjë më pak të sigurt në vendin e punës.Kini kujdes,sepse këtu ka rrezik.Duke pasur shumë besim tek të tjerët ju bën të ndjeshëm dhe ju krijoni idetë e gabuara.Në fund të fundit, beso vetëm veten.

Gaforrja

Dashuria: Energjia qiellore e sotme mund të jetë e mjaftueshme për t’ju bërë të kuptoni se marrëdhënia juaj me një person ka nevojë për shërim.Çështje të caktuara mund të dalin sot që ju të dy jeni përpjekur ti mbani fshehurazi,ose të paktën ti injoroni,edhe pse e dinit se po rrezikoni cilësinë e dashurisë suaj.Mos vononi – bëni ç’të bëni për të thyer këto barriera dhe jepini një frymë të re jetës suaj romantike.

Puna: Idetë e njerëzve të tjerë mund të duken krejtësisht të huaja për ju sot.Reagimi juaj i parë do të jetë shkarkimi i tyre plotësisht.Mos u bëni shumë të nxituar.Ju mund të mësoni shumë nga mençuria e të tjerëve.Tani për tani duhet të dëgjosh nga afër.

Luani

Dashuria: Shtrirja planetare e sotme sjell me vete një shans të madh për të bërë disa zbulime radikale rreth jetës,dashurisë dhe romancës.Metoda juaj për të bërë një përshtypje të pandërprerë përfshin shumë flirtim dhe shumë lojëra të zgjuara fjalësh,të gjitha të dizajnuara për të ngacmuar synimin tuaj.Sot,ju kërkoni veprime dhe kënaqësi të menjëhershme!

Puna:Mos harroni se për çfarë po punoni – për familjen tuaj,shtëpinë tuaj dhe sigurinë tuaj.Cilado qoftë arsyeja,gëzohuni këtyre pjesëve të jetës tuaj në vend që të jeni të lodhur nga stresi dhe shqetësimet që sjell puna juaj në mendjen tuaj.

Virgjeresha

Dashuria:Nëse jeni ndjerë veçanërisht i dëmtuar ose i refuzuar nga dikush shumë kohë më parë,të cilin ju nuk keni qenë në gjendje ta harroni, atëherë merrni zemër nga shtrirja planetare e sotme dhe bëjeni.Një takim veçanërisht i këndshëm mund të frymëzojë që të filloni të mendoni për të ardhmen në vend të së kaluarës!

Puna:Pavarësisht nëse jeni apo jo në punë sot,do të jetë e vështirë për ju të mbyllni pjesën e biznesit në mendjen tuaj.Idetë në lidhje me punën tuaj do të vijnë tek ju – prandaj mos e mbyllni vetëdijen por thjesht bëni një pushim.Mbani një stilolaps dhe letër gjithmonë me ju, asnjëherë nuk i dihet.

Peshorja

Dashuria:Shtrirja e tanishme planetare ju inkurajon që të merrni një vështrim më të thellë mbi një marrëdhënie të caktuar kohët e fundit.Ju duhet të ndaloni dhe të ndjeheni se jeni përgjegjës për të gjitha ato që kanë ndodhur,gjë që nuk është aspak në stilin tuaj të zakonshëm.Kjo do të ndihmonte për të mësuar çdo mësim thelbësor.

Puna:Bëni atë që doni dhe angazhohuni në aktivitete me njerëzit me të cilët doni të jeni.Stimuli që do të përfitoni nga njerëz të tjerë do të jetë katalizatori për idetë e reja dhe qëllimet e reja në lidhje me punën tuaj.Ju do të mësoni mbi një marrëveshje të madhe sëshpejti.

Akrepi

Dashuria: Nëse kënaqeni me rrezikun dhe sfidën,atëherë sigurisht që do të vlerësoni konfigurimin e sotëm astral.Por në qoftë se do të ngjitesh më shumë me të provuarit dhe besimin,do të mbani brenda parametra të përvojës suaj të kufizuar,atëherë mund ta bëni edhe këtë.Dikush i veçantë vjen në rrugën tuaj!

Puna: Ju jeni në një pikë fillimi tani.Kjo është një kohë e mirë për të pastruar retë e konfuzionit që ju rrethojnë,në mënyrë që të përshtateni me qëllimet tuaja të vërteta.

Shigjetari

Dashuria: Konfigurimi astral i sotëm ju inkurajon që të shkoni për atë që dëshironi.Edhe pse ndërgjegjja juaj, gjithnjë vigjilente mund t’ju thotë se po e largoni këtë shans nga dikush tjetër,mos e dëgjoni,por shkoni atje ku zemra ju dërgon.Është koha që ju të merrni një qëndrim për diçka që keni menduar të keni për një kohë të gjatë.

Puna
:Ju mund të tundoheni të thërrisni më shumë bashkëpunëtorë sot.Mundohuni t’i rezistoni këtij tundimi.Çdo gjë që thoni tani do të kthehet t’ju ndjek më vonë.

Bricjapi

Dashuria:Kozmosi siguron pasion të mjaftueshëm për t’ju mbajtur të buzëqeshur për disa javë që do të vijnë.Konfigurimi astral do të thotë se takimi që do të ndodh është i një lloji të vecantë.Kjo është e gjitha një çështje e kimisë,dhe ju të dy me siguri do të gjeni se ju keni reagim të drejtë për njëri-tjetrin.Sapo të takohen sytë,ka një tërheqje të caktuar mes jush.Ji i sigurt!

Puna: Ju meritoni një pushim mendor.Edhe nëse e gjen veten në punë sot,merr shumë pushime dhe përpiqu të mos jesh tepër i përfshirë emocionalisht në çdo gjë që bën.

Ujori

Dashuria:Konfigurimi astral sot ju inkurajon që të shkoni në ekstreme.Takimi që ndodh sot mund të zhvillohet shpejt dhe me zemërim në diçka që shpejt kërcënon të konsumojë kreativitetin tënd.Por kjo do të jetë më e pakta e shqetësimeve të tua.Mund të jetë një përzierje e vërtetë e zemrës dhe shpirtit,dhe ndonjëherë akoma dhe më e veçantë!

Puna:Parashikimi i javës së ardhshme të punës mund të vendosë një fluturim gjatë fundjavës tuaj.Mundohuni të shmangni këtë duke ju drejtuar miqve dhe anëtarëve të familjes me të cilët nuk keni folur për një kohë.Nëse ju duhet të punoni,gëzoni shoqërinë e atyre që janë përreth jush.

Peshqit

Dashuria: Energjia astral e sotme mund t’ju sjellë një surprizë të vërtetë këtë mbrëmje,kur të dilni në takimin tuaj.Ky person nuk mund të jetë si ju imagjinonit se do të ishte,dhe ju mund të pyesni se si mund të keni përfytyruar të kundërtën.Megjithatë,ata do të jenë një shoqëri shumë e mirë,edhe pse janë pak të çuditshëm.Të përket ty të vendosësh se ku dëshiron të fillosh.

Puna:  Filloni punën tuaj herët sot.Merrni një ose dy orë shtesë më shumë se normalisht dhe përfitoni nga kjo kohë e vlefshme.Ju do të jeni shumë më produktiv në këto orë të mëngjesit.Punoni fort.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X