Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Nuk jeni shumë të kënaqur nga mënyra se si janë gjërat sa i takon sferës personale dhe asaj profesionale.Dëshironi më shumë garanci,por kjo periudhë është veç surpriza,ndaj jetoni momentin.Kjo gjë mund të gëzojë ata që nuk duan të bëjnë jetën e zakonshme dhe ata që kërkojnë konfirmime kur ndodhen në vështirësi.Takime të reja parashikohen edhe për ata që janë vetëm.

Puna:
Ekziston rreziku që ju të ulni veten tuaj sot.Mos jini mjeshtri i mosdeklarimit.Me pak fjalë,kujdes ato që u thua njerëzve të caktuar.Njerëzit e tjerë mund të ndryshojnë fytyrat për të marrë atë që dëshirojnë.Mos premtoni asgjë pa shqyrtuar situatën.

Demi

Dashuria:Kush ka jetuar një krizë në dashuri ose ka çuar përpara një ndjenjë të fortë,tashmë do të ndjejë më shumë vështirësi.Ka ardhur koha që të bëni disa zgjedhje,në mënyrë që të ndiheni më të qetë.Kjo fazë e mbushur me tension do të zgjasë deri në mes të gushtit.Kush është i përfshirë në punë,duhet të tregohet më i kujdesshëm në shmangien e debateve.Me gjasë do të jeni shumë të zënë lidhur me çështjet familjare apo me paratë.

Puna: Zhvendosini idetë dhe veprimet tuaja një hap më tej.Mos u kënaqni me pak kur keni mundësinë të arrini përsosmëri të pastër vetëm me një përpjekje shumë të vogël nga ana juaj.Mos harroni se triumfi është thjesht “provo” dhe “beso”.

Binjaket

Dashuria: Gjatë kësaj të diele,mund të keni pranë njeriun më të mirë në botë, por sërish do të ndjeni nevojën për ta qortuar dhe për ta vendosur me shpatulla pas muri.Disa konflikte do të jenë të pashmangshme për ballafaqim,sidomos tek çiftet që kanë kohë që janë bashkë.Këshillohet që të shmangni polemikat në një ditë kaq të tensionuar dhe do bënit mirë të mos rrezikonit.

Puna: Ju jeni në një pozitë shumë të favorshme për të bërë ndryshime të mëdha tani.Kur hidhni hapin prapa dhe shikoni në trende më të mëdha,bëhet e qartë se keni më shumë mundësi sesa mendoni.Ajo që ishte e pamundur dje është shumë e mundur sot.

Gaforrja

Dashuria: Gjatë kësaj periudhe personat që janë vetëm,mund të kërkojnë marrëdhënie me të lindurit e shenjës së Virgjëreshës dhe Demit.Këta persona janë në dukje shumë të fortë dhe të sigurtë për të ardhmen,por nga ana tjetër kanë nevojë gjithmonë për një person që ti drejtoj.Edhe ata që janë të dobët,do të shfaqen më të fortë nga sa janë në të vërtetë,por do të kenë nevojën e një pike referimi.Ky është një moment i mirë për kontakte të mira,për udhëtime dhe eksperimente sentimentale.

Puna: Dita fillon me një zhurmë dhe do të ndjeni një shpërthim të energjisë ekspansive.Sidoqoftë,do të zbuloni se ky entuziazëm vdes-dhe deri në fund të ditës,do të tërhiqni këmbët zvarr.Në vend që të shkoni në ekstreme,provoni të mundoheni me forcat tuaja.

Luani

Dashuria: Kjo është një fundjavë shumë interesante sa i takon dashurisë.Nëse jeni ndarë së fundmi,ka mundësi që të ketë disa tensione.Historitë e lindura prej pak kohësh janë mjaft të favorshme.Përgjithësisht kjo është një periudhë shumë kreative,gjatë së cilës keni dëshirë që të bëni shumë gjëra.Shpesh ju ndodh të ndiheni shumë të sigurtë ne vete dhe herë tjetër,jeni shumë sipërfaqësorë.

Puna: Fat i mirë do të vijë nga njerëz dhe vende të papritura.Ironike,sa më pak të jeni të organizuar,aq më të aftë do të jeni për të ngecur në mundësinë e përsosur që keni pritur.Miratoni një qëndrim të pakujdesshëm dhe do të keni sukses.

Virgjeresha

Dashuria:Të lindurit e kësaj shenje dinë të japin shumë dashuri,janë shumë pasionantë por edhe xhelozë.Megjithatë ndonjëherë mund të duken të mënjanuar.Keni nevojë për rregulla dhe një organizim më të mirë për të ecur përpara.

Puna: Nëse duhet të merrni një vendim të rëndësishëm sot ose të bëni një kontakt të rëndësishëm,mëngjesi është koha për ta bërë këtë.Gjatë pasdites,do ta keni të vështirë të motivoni veten dhe të tjerët.Ju thjesht mund të dëshironi të shkoni në shtëpi shumë herët.

Peshorja

Dashuria:Kjo e diel është mjaft e veçantë për gjithë ata që kanë përjetuar një ndarje së fundmi.Ndoshta ndonjë ish,mund të pretendojë më shumë,ose në punë do të kërkoni më shumë garanci.Është një fazë transformimi,e cila duhet menaxhuar me durim.Duhet të zgjidhni disa vështirësi dhe të merrni masa në sferën sentimentale,pasi do ju duhet të ruani qetësinë dhe të mos rrëmbeheni nga optimizmi.

Puna: Ju mund të ndjeheni të vetmuar për shkak të ideve të caktuara dhe sistemeve të besimit që ju mbani.Realiteti është se shumica e kësaj vetmie është thjesht konstrukti juaj mendor.Më shumë njerëz janë dakord me ju sesa mendoni.Hapeni veten dhe do të gjeni që kjo do të jetë e vërtetë.

Akrepi

Dashuria: Doni që të ndryshoni kapitull,të shkoni në një qytet tjetër dhe të nisni një punë të re.Por nga ana tjetër edhe personat më impulsiv duhet ti bëjnë llogaritë me disa limite,në mënyrë që të mos rrezikojnë.Jeni në pritje të një përgjigje,e cila do ju lodhë disi.Duhet të gjeni mënyrën që të mos dekurajoheni nga vonesat.

Puna: Besimi që keni gjatë fillimit të ditës mund të mos zgjasë aq sa dëshironi. Mos u shqetëso për këtë.Ju jo gjithmonë duhet të jeni aktiv 100% të kohës.Mos kini frikë të shkoni në prapaskenë për një kohë dhe të rimbushni baterinë tuaj.

Shigjetari

Dashuria: Kjo është një fundjavë gjatë së cilës e vërteta do të dalë në dritë.Do të keni dëshirë për të fituar një sfidë dhe për të lënë gjurmë tek një person që ka rëndësi për ju.Do të përballeni me një sërë nismash të cilat do ju çojnë larg.Bëni mirë që ti planifikoni sa më parë,gjërat që keni për të bërë.

Puna
: Kjo nuk është një ditë shumë e fortë për ju.Edhe planet tuaja të përcaktuara mirë mund të dështojnë falë ngjarjeve dhe ndikimeve të papritura.Mos u trego shumë i vështirë me veten tënde kur jo gjithçka rezulton “në rregull”.

Bricjapi

Dashuria:Do të jeni të përhumbur në mendime dhe në kërkim të stabilitetit.Do të ndiheni gati për të lënë pas krahëve gjithçka dhe për t’ia nisur nga zero.E diela është një ditë mjaft e favorshme sa i takon takimeve.Bëni mirë të harroni një moment të mbushur me tensione dhe vështirësi,në mënyrë që të ecni përpara.

Puna: Vetëm kur një problem duket të zbehet,një tjetër korr sukses përsëri.Puna e sotme mund të jetë një betejë për ju dhe fundi nuk është askund.Rezistoni.Do të keni sukses nëse vërtet provoni kështu!

Ujori

Dashuria: Të lindurit e kësaj shenje do të përjetojnë momente të forta konfuzioni.Ndoshta do të mbyllet një bashkëpunim,i cili kërkon të trajtohet me kujdes.Tashmë po kuptoni se nuk e keni pasur aspak të lehtë që të arrini një objektiv që i keni vendosur vetes,por ajo që ka rëndësi në këtë moment është të gjeni forcën për të reaguar.Duhet të ktheheni dhe të përqendroheni tek familja dhe ndjenjat rreth saj.

Puna: Opozita me të cilën përballesh,ka shënuar shumë pikë kohët e fundit,dhe kjo është dita juaj për tu hakmarrë me besim.Një valë e jashtëzakonshme mbështetjeje po vjen në rrugën tuaj,e cila do të krijojë fazën e suksesit tuaj.Tabelat janë kthyer qartë në favorin tuaj.

Peshqit

Dashuria:Horoskopi i kësaj dite është mjaft pozitiv,nën ndikimin e një qielli të favorshëm,të mbushur me emocione dhe me dëshirë të madhe për tu rikthyer në lojë.Do të përjetoni momente gjatë së cilave do të ndjeheni vetëm,ndoshta për shkak se nuk ndiheni të kuptuar nga një person i cili nuk është më i pranishëm në jetën tuaj.Tashmë po mundoheni që të rimerrni veten dhe të lini pas krahëve eksperiencat e rënda me të cilat jeni përballur.

Puna: Një ide e mrekullueshme që ju vjen në mëngjes mund të zbehet nga mbasditja.Shkoni me instinktin tuaj të parë në vend që të dyshoni,modifikoni dhe degradoni këtë ide derisa të mos ketë më kuptim.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X