Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Ju jeni aq të mirë në kompromentim sa e keni kthyer atë në një formë arti. Sidoqoftë,edhe zgjedhja e sotme midis dy kurseve të ndryshme të veprimit duhet të konsiderohet pak më shumë sesa indiferenca ndaj nevojave tuaja personale.Është thelbësore që të mendoni seriozisht për rrugën për ju,jo për partnerin tuaj.Ju duhet të bëni zgjedhje që vërtetojnë shqetësimet tuaja më të ndjera nga zemra.

Puna:
Ju mund të përpiqeni me dhunë të qëndroni në tokën tuaj sot,por pse të shqetësoheni?Vlen të merret në konsideratë argumenti kundërshtues.Ju keni një mundësi të jashtëzakonshme përpara jush,në të cilën mund të rriteni dhe të mësoni shumë.Përqafojeni atë.

Demi

Dashuria: Sot përmban potencialin për shumë dramë dhe emocione,duke ju lënë të ndjeheni të entuziasmuar plotësisht.Nuk është se ju doni të jeni në qendër të një konfrontimi të madh,por sepse keni një rekord të mëparshëm për ndarjen e problemeve në çështjet e tyre përkatëse.Nëse ju ose i dashuri juaj do të keni një shans për ta zgjidhur këtë,duhet të përpiqeni të jeni të ndjeshëm kur është e mundur.

Puna: Nëse provokoni me qëllim njerëz të tjerë sot,ata nuk do të hezitojnë të tërhiqen.Mendoni dy herë para se të zgjidhni një luftë me dikë që hasni gjatë rutinës së punës tuaj të përditshme.Efektet afatgjata të një konflikti të tillë mund të jenë mjaft të dëmshme.

Binjaket

Dashuria:Sot duhet të jeni të vetëdijshëm për ndryshim,i cili mund të jetë i konsiderueshëm në situatën me të cilën po përballeni.Ju mund të mendoni se e dini se si diçka do të përparojë-por me të vërtetë keni shumë pikëpyetje.Mundohuni të jeni të qartësoni idetë tuaja.

Puna:Komenti i dikujt mund të ju mashtrojë për pjesën tjetër të ditës nëse nuk jeni të kujdesshëm.Natyra juaj e ndjeshme dëmtohet lehtë.Mbroni idetë tuaja dhe kini kujdes në paraqitjen e tyre.

Gaforrja

Dashuria: Kjo nuk është koha e duhur për t’u çlodhur.Shtrirja aktuale planetare do të thotë që tani keni një shans për të bërë diçka shumë pozitive dhe konstruktive,por duhet të flisni me njëri-tjetrin,në vend që të grindeni herë pas here për të mbushur heshtjet e gjata.Ju duhet të jeni të gatshëm të bëni punën që ju është caktuar.

Puna:Zërat po kalojnë nëpër kokën tuaj si një rekord i përsëritur.Këto zëra po ju inkurajojnë të bëni më shumë dhe të përpiqeni të arrini potencialin tuaj të plotë.Tani është një kohë e mirë për të bërë një plan për të shtyrë veten më tej.

Luani

Dashuria: Ju nuk keni nevojë të jeni të vrazhdë për të zgjidhur problemet midis jush dhe partnerit tuaj.Ndërsa mund të mendoni se situata meriton dashuri të fortë,mund të jetë më mirë të përdorni një metodë më të butë.Mos e keqësoni konfliktin.Mendoni për të gjetur një zgjidhje të drejtë.

Puna: Përdoreni këtë ditë në mënyrën më produktive të mundshme.Vendosni planet tuaja tani.Ju keni potencialin për të qenë jashtëzakonisht i suksesshëm me gjithçka që ndiqni.Përfitoni nga siguria që keni sot sepse ka shumë të ngjarë,nuk do të jetë aty nesër.

Virgjeresha

Dashuria:Nëse jeni ndjerë veçanërisht i dëmtuar ose i refuzuar nga dikush shumë kohë më parë,të cilin ju nuk keni qenë në gjendje ta harroni,atëherë merrni zemër nga shtrirja planetare e sotme dhe bëjeni.Një takim veçanërisht i këndshëm mund të frymëzojë që të filloni të mendoni për të ardhmen në vend të së kaluarës!

Puna:Pavarësisht nëse jeni apo jo në punë sot, do të jetë e vështirë për ju të mbyllni pjesën e biznesit në mendjen tuaj. Idetë në lidhje me punën tuaj do të vijnë tek ju – prandaj mos e mbyllni vetëdijen por thjesht bëni një pushim. Mbani një stilolaps dhe letër gjithmonë me ju, asnjëherë nuk i dihet.

Peshorja

Dashuria: Cfarëdo mendimi që mund të keni,nuk mund t’i shpëtoni faktit që gjithçka është jashtëzakonisht e ndryshueshme.Për lidhjet dhe marrëdhëniet tuaja më të thella,mund të zbuloni se gjendja shpirtërore është një konflikt.Nuk ka gjasa që ju të mund ta zgjidhni këtë pa pasur nevojë të bëni kompromise në ndonjë aspekt.Por a jeni i gatshëm ta bëni këtë?Apo thjesht interesoheni për pretendimet tuaja?

Puna: Tensioni i lidhur me punën vazhdon të ndërtohet dhe duket se nuk ka fund.Merrni kohë për veten tuaj në mënyrë që të ruani mendjen tuaj.Të kapesh shumë nga drama e vendit të punës është e rrezikshme.

Akrepi

Dashuria: Nëse kënaqeni me rrezikun dhe sfidën,atëherë sigurisht që do të vlerësoni konfigurimin e sotëm astral.Por në qoftë se do të ngjitesh më shumë me të provuarit dhe besimin,dhe do të mbani brenda parametra të përvojës suaj të kufizuar,atëherë mund ta bëni edhe këtë.Dikush i veçantë vjen në rrugën tuaj!

Puna: Ju jeni në një pikë fillimi tani.Kjo është një kohë e mirë për të pastruar retë e konfuzionit që ju rrethojnë,në mënyrë që të përshtateni me qëllimet tuaja të vërteta.

Shigjetari

Dashuria: Nëse nuk mund të shmangni diskutimin sot,ju mund të jeni në gjendje të shmangni ndonjë rezultat të madh.Edhe pse në përgjithësi ju pëlqen të provoni dhe të grindeni nga çdo lloj situate e ndërlikuar,ndoshta ju duhet pak kohë e hapësirë për t’i bërë gjërat e qarta në kokën tuaj.Puno me veten tuaj.

Puna
: Fatkeqësisht,nuk jeni në gjendje të krijoni lidhjet që dëshironi sot. Personat që ju telefononi nuk janë të disponueshëm dhe bashkëbiseduesi juaj kryesor nuk është në gjendje të marrë pjesë në takimin që keni caktuar.Pranoje këtë dhe beso se këto gjëra kanë ndodhur për të mirë.

Bricjapi

Dashuria:Kozmosi siguron pasion të mjaftueshëm për t’ju mbajtur të buzëqeshur për disa javë që do të vijnë. Konfigurimi astral do të thotë se takimi që do të ndodh është i një lloji të vecantë. Kjo është e gjitha një çështje e kimisë, dhe ju të dy me siguri do të gjeni se ju keni reagim të drejtë për njëri-tjetrin. Sapo të takohen sytë, ka një tërheqje të caktuar mes jush. Ji i sigurt!

Puna:Ju meritoni një pushim mendor. Edhe nëse e gjen veten në punë sot, merr shumë pushime dhe përpiqu të mos jesh tepër i përfshirë emocionalisht në çdo gjë që bën.

Ujori

Dashuria:Ju jeni duke kërkuar që të keni më shumë mundësi dhe të shikoni më shumë sot.Konflikti mund të degradojë në disa faza të ndryshme,të cilat mund të jenë shumë frustruese,por ju më vonë do të kuptoni që gjithcka ishte e dobishme.

Puna: Kur nuk e gjeni përgjigjen që po kërkoni sot,përpiquni të mos mërziteni dhe të mos i lodhni  të gjithë rreth jush.Besoni se përgjigjja do të vijë.Mund të mos vijë kur ta dëshironi,por do ta keni kur të keni nevojë vërtet.

Peshqit

Dashuria: Ka raste për t’u ulur dhe për t’u menduar,dhe herë herë për të ndërmarrë veprime të shpejta.Konfigurimi astral i sotëm ju tregon se kjo është një nga ato herë për të bërë një lëvizje të shpejtë.Tani e kupton se mund të humbësh tërësisht ose të fitosh-kështu që luftoni për të,dhe mos shiko prapa!

Puna:Mos i ngarkoni njerëzit rreth jush me tregime dhe thashetheme të pafundme nga puna.Nëse kjo është dita juaj e lirë,atëherë kënaquni dhe mos e prishni atë për veten ose për të tjerët rreth jush.Nëse jeni në punë,bëni një hap përpara dhe mos iu nënshtroni stresit.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X