Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Nëse po organizoni një festë ose një rast shoqëror, energjia aktuale planetare mund tju prezantojë një element shumë të pazakontë dhe të papritur . Ju mund të keni pasur disa ide të paracaktuara rreth asaj se si do të vijnë gjërat, por mund të merrni një surprizë shumë të madhe që do tju befasojë.

Puna :
Sot nuk do të jetë koha më e mirë në vendin e punës. Nëse e gjeni veten në punë, bëni maksimumin e saj duke trajtuar projekte që kërkojnë një sasi shtesë të forcës, finesës dhe fuqisë.

Demi

Dashuria: Energjia aktuale astrale mund të prishë disa nga planet tuaja më të mira, por mund të ketë një arsye shumë të mirë për këtë. Nëse do të kishit qenë të vendosur për të ndjekur një kurs të caktuar në një marrëdhënie të veçantë, atëherë ngjarjet që ndodhin mund t’i kthejnë gjërat në një mënyrë mjaft dramatike. Ju mund të alarmoheni në fillim, por pastaj do të qeshni.

Puna : Ajo që të tjerët e shohin si të gabuar ose të padëshirueshme mund të jetë pikërisht mundësia e karrierës që keni kërkuar. Ju ka të ngjarë të vendosni potencialin e madh në diçka që të tjerët e heqin pa e shqyrtuar sic duhet. Përqafoni fuqinë tuaj sot.

Binjaket

Dashuria: Ju mund të mendoni se ngjarjet e sotme do të jenë shumë normale, por ju do të gaboheni. Shtrirja aktuale e planetit mund të tregojë se një përçarje mund tju paraqitet përpara, edhe pse ndoshta nuk do ta shihni në atë mënyrë. Një marrëdhënie mund të kalojë nëpër një ndryshim të mjaftueshëm që do tju ndryshojë të dy .

 

Puna: E vetmja mënyrë që ju të jeni të suksesshëm sot është nëse demonstroni se mund t’i përmbushni pritjet e njerëzve të tjerë. Ruaje veten më shumë se zakonisht. Mos u ulni dhe prisni për mundësinë e përsosur të karrierës për të ardhur tek ju. Ju duhet të lëvizni drejt saj.

Gaforrja

Dashuria : Konfigurimi astral i sotëm mund të prishë atë që duket të jetë fillimi i diçkaje mjaft të veçantë me një person tjetër. Por në fakt kjo mund tju bëjë që ju të bini edhe më thellë në dashuri. Disi tregon se ju jeni të pambrojtur dhe njerëzor, në fund të fundit.

Puna: Dialogu eksploziv do të përshkallëzohet në vendin tuaj të punës dhe ka shumë të ngjarë që do të jeni pjesë e saj. Mbani mend se ky konflikt verbal mund të jetë gjëja që ju nevojitet për të pastruar ajrin për marrëdhënie më të mira rreth e rrotull. Mos kini frikë.

Luani

Dashuria: Aspekti aktual në lojë mund të të bëjë mjaft favore. Nëse po shkoni në një parti apo në ndonjë rast tjetër shoqëror, prisni që të ngacmoheni nga dikush që është shumë larg nga personi për të cilin normalisht jeni tërhequr gjithmonë. Ju mund të gjeni veten të përfshirë në një bisedë shumë interesante.

Puna : Mos lejoni që të tjerët t’ju bëjnë presion në diçka që nuk jeni gati për t’u zotuar lidhur me karrierën tuaj. Dikush në vendin tuaj të punës mund të përdorë taktika të frikësimit për t’ju bindur për diçka që ai ose ajo mendon se është e drejtë për ju. Besoni vetëm veten.

Virgjeresha

Dashuria: Energjia astrale e sotme mund të thotë që ke një ditë mjaft interesante sa i përket dashurisë dhe romancës. Mund të ndryshosh mendjen për një person të caktuar disa herë në hapësirën e disa orëve. Në të vërtetë mund të përpiqesh të vendosësh mes dy njerëzve të ndryshëm. Ju nuk do të jeni në gjendje të merrni ndonjë përgjigje të caktuar në këtë kuadër të mendjes. Është më mirë të presësh.

Puna : Fjalët tuaja mund të shtojnë zjarrin sot që ka gjasa të dalë jashtë kontrollit. E rëndësishme është që ju duhet vetëm të jeni të gatshëm të pranoni pasojat e plotë të veprimeve tuaja. Ji i kujdesshëm!

Peshorja

Dashuria : Gjërat janë sigurisht të ndryshme nga se i kishit imagjinuar me aspektin e jetës suaj të dashurisë. Energjia planetare aktuale do të thotë se çdo gjë mund të ndodhë. Në fakt, nëse përgatiteni për skenarin më të çuditshëm që mund të hasni ndonjëherë, ndoshta do të jeni shumë afër. Megjithatë, do të keni edhe argëtim!

Puna: Mëshira juaj do të jetë ëmbëlsi për të tjerët kur vijnë nga një situatë e shëmtuar në vendin e punës sot. Pasqyra juaj do të ndihmojë të shuaj zjarrin që është ndezur. Qëndro larg nga flakët në mënyrë që të mos lëndohesh.

Akrepi

Dashuria: Energjia planetare e sotme mund të jetë një surprizë. Marrëdhënia juaj e fundit mund të marrë një kthesë të çuditshme, të cilat ju nuk do të kishit qenë në gjendje ti parashikonit. Nëse keni ndjenjën e zemrës dhe jeni të kufizuar nga rrethanat përtej kontrollit tuaj, atëherë një ngjarje e caktuar mund të jetë mjaft çliruese. Kjo mund të jetë liria që keni kërkuar!

Puna: Një mundësi e madhe ju pret, por mbani në mend se të tjerët kanë vendin e tyre gjithashtu. Përqafoni shpirtin tuaj konkurrues dhe mos kini frikë nga të tjerët që konkurrojnë me ju. Vazhdoni me besim.

Shigjetari

Dashuria: Ndjenjat tuaja mund të jenë prekur nga bashkëveprimi aktual i energjive planetare. Në një minutë ju mund të gjeni veten në dashuri dhe minuta tjetër mund tju gjejë të inatosur nga mënyra se si dashuria juaj thotë gjëra të caktuara. Ju mund të keni këtë luhatje në emocionet tuaja ,prandaj mos bëni ndonjë vendim të rëndësishëm . Prisni!

Puna
: Për të arritur qëllimet tuaja të karrierës, duhet të kuptoni se duhet të kërkoni ndihmën e të tjerëve. Merrni me ata që kanë forca të ndryshme nga tuajat. Vetëm aftësitë tuaja nuk kanë gjasa të jenë të mjaftueshme – sidomos në një ditë si sot.

Bricjapi

Dashuria: Partnerët sot janë jashtëzakonisht të paparashikueshëm, gjë që nuk mund të bëhet më e lehtë nga shtrirja e planetit. Çfarëdo që vendosni të bëni, mund të gjeni se planet tuaja ndryshohen . Mos u shqetësoni shumë; qëndroni gati për ndonjë gjë dhe ju mund të merrni një surprizë të mrekullueshme.

Puna : Ju do ta gjeni veten në mes të një situate të ngjeshur sot. Bashkëpunëtorët janë në konflikt me njëri-tjetrin dhe ju mund t’ju kërkohet të zgjidhni anën në të cilën doni të qëndroni. Qëndrimi në mes mund të të bëjë më shumë dëm sesa dobi. Ji i sigurt.

Ujori

Dashuria: Aspekti aktual do të thotë që ju keni një ditë mjaft interesante përpara jush, domethënë nëse doni ndjenjën e ekspozimit ndaj një rrymë të gjallë dhe plot aventurë. Nëse po dilni në një takim të parë, atëherë mund të gjeni kimi mes jush. Nëse gjërat marrin avash ritmin e tyre gjithcka është në rregull.

Puna : Dikush po tërheq zinxhirin tuaj në vendin e punës sot. Kini kujdes nëse hakmerreni ashpër. Ruajeni qetësinë dhe ndëshko në momentin e duhur. Koha juaj ka shumë vlerë.

Peshqit

Dashuria : Mjedisi i tanishëm astral mund t’ju shqetësojë në kuptimin se jeta është shumë e shkurtër për të mbajtur ndjenjat tuaja Brenda ,në lidhje me një person me shumë fat. Problemi i vetëm është që nëse përpiqeni t’u tregoni atyre se si ndiheni sot, gjithcka mund të duket mjaft e çuditshme dhe as vet ju nuk mund ta besoni atë që po thoni. Prisni një ose dy ditë para se të bëni ndonjë lëvizje të rëndësishme.

Puna: E vërteta është e rëndësishme për ju dhe nuk ka asgjë që ju urren më shumë sesa të mos e dini të vërtetën. Situatat mund të bëhen të shëmtuara në vendin e punës nëse në mes hyn gënjeshtra dhe mashtrimi. Një gjë e madhe është në rrezik, prandaj kini kujdes.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X