Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Energjia qiellore ju inkurajon që të merrni pak kohë nga orari juaj dhe të kaloni disa orë vetëm me veten. Ngjarjet e javëve të fundit në lidhje me marrëdhëniet tuaja kanë qenë plot tension dhe një shans për të rishikuar gjithçka që ka ndodhur do t’ju ndihmonte të planifikoni hapat e ardhshëm, në mënyrë që të përfitoni edhe ju dhe partneri juaj i ri.

Puna:
Ju jeni në prag të diçkaje të madhe, por ju duket sikur jo të gjitha pjesët janë në vend. Nuk ka asnjë kuptim për të krijuar luftë. Ju jeni më mirë duke pritur derisa gjithçka të jetë në rregull para se të bëni lëvizjen tuaj.

Demi

Dashuria: Ndoshta është mungesë vizioni nga ju ose partneri juaj (aktual ose i ardhshëm) që krijon një problem emocional. Konfigurimi i tanishëm astral nënkupton se për shkak të një pengese që duket se është zhvilluar midis jush, ju e keni të vështirë të komunikoni në përgjithësi. Njëri prej jush duhet të fillojë bisedën kështu që situata të mund të përmirësohet.

Puna: Konsideroni të ndiqni një rrugë të re pune. Diçka ka të ngjarë të nxisë interesin tuaj në kohën e tanishme. Mos e hidhni këtë ide mënjanë. Këtu ka një potencial të madh për sukses të madh. Mos rrini të mbërthyer në një situatë që nuk është aspak tërheqëse.

Binjaket

Dashuria: Aspekti i sotëm mund t’ju inkurajojë të merrni një vendim të thellë dhe një që mund të revolucionarizojë jetën tuaj të dashurisë. Nëse keni qenë shumë të vetëdijshëm se po shkoni drejt rrugës së gabuar, por deri më tani nuk keni pasur vullnet për të bërë ndonjë gjë në lidhje me këtë, atëherë mund të gjeni se ju duket se po nxirrni burime të fshehura që papritur ju bëjnë shumë të vendosur.

Puna: Nëse karriera juaj e tanishme duket se është duke u prishur tani, mos e luftoni. Ky është një mesazh nga universi se kjo rrugë e veçantë nuk është e juaja por ju duhet për të marrë kohë.

Gaforrja

Dashuria: Jeta është për të jetuar dhe ju mund të bëni shumë sot me shtrirjen e tanishme astral. Nëse e keni gjetur veten duke i rezistuar thirrjes për të treguar si ndjeheni, atëherë do të zbuloni se sot ju doni të bërtisni dhe ti leni të gjithë ta dinë. Ngurrimi juaj për të ndarë zhduket në një valë të fuqishme të emocioneve të thella.

Puna: Ju keni aftësinë për të punuar dy herë më shpejt se zakonisht. Tendenca juaj mund të jetë që të relaksoheni dhe të punoni vërtet, pasi ju jeni dy herë më efikas. Respekto këtë tundim dhe përpiquni të shkoni më lart dhe përtej asaj që pritet prej jush.

Luani

Dashuria: Aspekti i sotëm në lojë mund të nënkuptojë që një takim i veçantë, qoftë përmes kontakteve profesionale ose personale, mund të jetë më shumë sesa keni kërkuar. Nëse keni pyetur nëse ndonjëherë do të takoni dikë që duket se ndan mendimet, idetë dhe idealet tuaja, atëherë mund t’ju duhet të shihni jo shumë larg.

Puna: Sot është një ditë “off” për ju në lidhje me karrierën tuaj. Është thjesht një nga ato ditë ku asgjë nuk duket të jetë e drejtë, por kjo nuk do të thotë se ju jeni të destinuar përgjithmonë të trishtoheni. Ji i duruar. Gjërat do të përmirësohen.

Virgjeresha

Dashuria: Dashuria dhe romantizmi mund të bëhen shumë intensive, me energjinë çelestiale të sotme. Nëse keni qënë në mes dy marrëdhënieve, ndoshta duke mos lejuar plotësisht të dilni nga njëri  dhe as duke e përqafuar tërësisht tjetrin, atëherë mund të ndjeni nevojën për ta zgjidhur këtë situatë . Është me të vërtetë një çështje për tju kushtuar rëndësi.

Puna : Ju ka të ngjarë të jeni tepër të shqetësuar sot, duke e bërë të vështirë për ju që të përqendroheni në ndonjë punë. Bëni çmos që të qëndroni të përqendruar dhe të keni besim se jeni në rrugën e duhur.

Peshorja

Dashuria : Shtrirja planetare mund të nxisë disa gjëra në jetën tuaj të dashurisë, veçanërisht nëse ju jeni duke u ndjerë shumë i vetëkënaqur kohët e fundit. Nëse ju dhe partneri juaj (aktual ose i ardhshëm) keni nevojë për një sfidë që do t’ju mundësojë të punoni së bashku dhe të grumbulloni burimet tuaja, atëherë ju mund të gjeni një mundësi reale që mund të duket si përgjigje.

Puna: Kjo nuk është koha për të qenë e fshehtë në lidhje me një projekt të karrierës në të cilën po punoni. Ndoshta ju jeni të frikësuar se dikush mund të përpiqet të vjedhë idenë tuaj të fundit. Stop duke qenë kështu paranojak. Njerëzit rreth jush janë aty për të ndihmuar, jo për t’ju dëmtuar.

Akrepi

Dashuria: Nëse mendoni se do të keni bërë më të mirën e punës tuaj , atëherë mund të merrni një surprizë. Energjia planetare mund të tregojë se e gjithë marrëveshja mund të jetë më formale sesa imagjinoni, por kjo nuk do të thotë që nuk mund të kënaqeni. Vetëm relaksohuni dhe do të habiteni se çfarë argëtimi mund të merrni.

Puna: Konsiderojeni zgjerimin në të gjitha frontet. Çfarëdo që jeni duke punuar, cilido qoftë investimi juaj, cilado qoftë puna juaj e tanishme ,zgjerojeni atë. Investoni më shumë dhe punoni më shumë. Suksesi po vjen shumë shpejt.

Shigjetari

Dashuria: Shtrirja aktuale planetare ju jep mundësinë të merrni seriozisht interesin tuaj të dashurisë, por jo pa shumë reflektime nëse jeni duke bërë gjënë e duhur. Mund të jetë që ju keni dashur të ngrini subjektin e një angazhimi me të për disa kohë, por keni qenë duke pritur për disponimin e duhur. Ju keni një shans sot, por mos lejoni që frika tju pengojë.

Puna
: Durimi dhe këmbëngulja juaj do të vihen në provë. Njohja nga figurat e autoritetit nuk do të jetë e lehtë, prandaj mos prisni shumë prej tyre. Tani për tani, shumica e shpërblimit që lidhet me karrierën tuaj do të jetë përmes rrugës suaj.

Bricjapi

Dashuria: Nëse keni shpenzuar shumë kohë me interesin tuaj të dashurisë së fundmi duke bërë të gjitha llojet e gjërave së bashku, atëherë energjia aktuale e astralit mund të tregojë se mund të jetë e dobishme për të dy që të kaloni vetëm ,pak kohë. Ju mund të rimbushni bateritë tuaja dhe të lidheni me nevojat dhe ndjenjat tuaja më të thella. Pastaj kur të takohesh përsëri do të ndihesh i freskët dhe i rivitalizuar.

Puna: Ju jeni në një periudhë rritjeje në lidhje me karrierën tuaj. Në përgjithësi, ju jeni në ngritje. Puna e përditshme mund të ketë ngritje dhe uljet e veta, por kur të tërhiqesh dhe të shikosh situatën tënde, kjo do të bëj përparime të rëndësishme drejt qëllimeve më të mëdha.

Ujori

Dashuria: Energjia e tanishme astrale mund t’ju shtyjë të merrni një pamje tepër pesimiste të situatës tuaj aktuale të marrëdhënieve sot. Nëse e keni kërkuar atë dashuri të përsosur dhe deri tani nuk keni pasur ndonjë fat, atëherë mund të filloni të mendoni se po bëhet e pashpresë si situatë. Megjithatë, kjo gjendje  është vetëm një fazë kaluese, prandaj shikoni në të ardhmen dhe mos u dorëzoni.

Puna: Ju nuk keni të ngjarë të fitoni ndonjë argument sot pavarësisht nëse keni apo jo të drejtë, prandaj mos u shqetësoni për t’u përfshirë. Mosmarrëveshjet janë kundër jush. Prisni një kohë më të favorshme për të bërë ndonjë lëvizje të madhe.

Peshqit

Dashuria: Vetëm për shkak se ndiheni të qetë dhe të zhytur në mendime, nuk do të thotë që ju duhet të visheni me rroba të zeza ose gri. Atmosfera aktuale astrale tregon se të tjerët mund të ndjehen në mënyrë të njëjtë. Pra provoni të vishni ngjyra të ngrohta dhe të gëzuara dhe një person i veçantë do të jetë i impresionua shumë për gëzimin tuaj!

Puna: Çështjet financiare janë në favorin tuaj. Kjo është një kohë e mirë për të kërkuar një ngritje ose një promovim. Fati juaj është mjaft i fortë dhe ju keni mundësinë të përfitoni nga ky fat monetarisht.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X