Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Energjia aktuale e astralit mund të të japë shumë arsye për të menduar, veçanërisht nëse po shqyrton thellimin e lidhjes në marrëdhënien tuaj aktuale. Nëse është kështu, atëherë ka një diskutim serioz. Por mos lejoni që ju të hiqni dorë duke menduar për të gjitha vështirësitë që ndodhen përpara. Është më mirë të jesh pozitiv, pasi kjo do të të inkurajojë të jesh më i guximshëm.

Puna :
Mundohuni të mos kapeni rreth dramës sot . Përpiquni që ti kaloni gjërat me humor dhe të qeshura .Ju keni gjëra më të rëndësishme për t’u shqetësuar.

Demi

Dashuria: Ju mund të kuptoni se takimi juaj këtë mbrëmje është me një person krejtësisht ndryshe nga sa e keni imagjinuar . Energjia qiellore tregon se ky person ka të ngjarë të jetë shumë më konservator se ju. Por mos e hidhni poshtë menjëherë , pasi deri në fund të mbrëmjes gjithcka mund të ndryshojë.

Puna: Ekipi me të cilin po punoni nuk mund të lëvizë një hap përpara derisa të merrni rolin udhëheqës në një aspekt të caktuar të projektit tuaj. Ata duhet të ndjehen të lirë për të marrë disa vendime të guximshme sot bazuar në gjykimin tuaj të mirë dhe aftësitë e udhëheqjes. Ju do të jeni të suksesshëm.

Binjaket

Dashuria : Energjia e tanishme astrale mund të jetë pikërisht ajo që ju nevojitet për t’ju çlodhur dhe për të marrë përgjegjësinë për pjesën tuaj në marrëdhënien në të cilën jeni aktualisht i përfshirë. Tani ju mund të kontribuoni pozitivisht duke dëgjuar atë që partneri juaj ka për të thënë.

Puna: Ju mund të ndiheni “jashtë karakterit tuaj” sot dhe kjo është gjë e mirë. Mos kini frikë t’i pranoni të tjerët ashtu sic janë dhe ti vlerësoni për atë cka ata bëjnë .Mundohuni të merrni pjesë në diçka më të përshtatshme për aftësitë dhe talentet tuaja.

Gaforrja

Dashuria : Mos humbisni sot ,sidomos me energjinë qiellore aktuale. Mund të ketë një tundim nga kornizat tuaja më të zymta mendore dhe kështu mund të humbasësh një mundësi për të takuar dikë tepër të veçantë. Nëse keni një parti ose një rast tjetër shoqëror për të shkuar, atëherë kjo do të jetë një zgjidhje e duhur.

Puna: Përqafoni talentin tuaj të jashtëzakonshëm si udhëheqës. Mos u ulni në heshtje , duke e ditur se një detyrë duhet të bëhet ndryshe , jep variantin tënd. Kjo është një kohë fantastike për ju që të jeni më të zëshëm dhe të demonstroni përparësitë tuaja në lidhje me projektin në fjalë.

Luani

Dashuria:  Konfigurimi astral i sotëm mund t’ju ndihmojë të formuloni një plan të zbatueshëm për të ardhmen, në vend që ta gjeni veten krejtësisht të hipnotizuar nga mendimi i asaj që do të vijë. Nëse keni të drejtë në fillim të një marrëdhënie shumë premtuese, atëherë do t’ju duhet të mendoni me kujdes se ku doni të arrini.

Puna : Ju do të merrni në një luftë me dikë sot që mund të jetë mjaft e vështirë për ta zgjidhur. Edhe sikur ta mos hasni kurrë më këtë person, energjia e tij ose e saj ka një ndikim të fortë mbi ju. Mundohuni të relaksoheni .

Virgjeresha

Dashuria: Ju dhe i dashuri juaj me siguri do të përfitoni nga bërja e planeve së bashku për të ardhmen dhe me energjinë aktuale planetare  do të merrni një përfitim të madh nga çdo projekt që ju të dy do të ndërmerrni. Kjo gjë do t’ju japë diçka pozitive për të synuar. Ju do të jeni të lumtur që keni bërë përpjekjet fillestare.

Puna : Puna në grup është një aspekt i rëndësishëm i punës suaj sot. T’u drejtoheni të tjerëve për këshilla dhe mbështetje është një ndihmë shumë e madhe. Thërrisni dikë me eksperiencë  që e ka përshkuar më parë këtë rrugë.

Peshorja

Dashuria : Shtrirja e planeteve mund të krijojë një atmosferë disi të zymtë midis jush dhe të dashurit tuaj, gjë që mund t’ju bëjë të dyve të ndiheni sikur marrëdhënia nuk do të funksionojë. Mund të jetë më mirë të mos e lejoni këtë ndjenjë të vijë tek ju, ashtu siç mund të tundoheni të hiqni dorë .

Puna: Ndjehuni të lirë të tregoni aftësitë tuaja sot. Nëse jeni duke punuar apo duke shkuar për një intervistë ose duke u takuar me shefin tuaj , mos harroni të theksoni pikat tuaja më të forta. Bëjeni , pasi askush tjetër nuk do ta bëjë atë për ju.

Akrepi

Dashuria: Ju mund të ndjeheni pak më shumë gjuhë-lidhur se zakonisht, me aspektin aktual në lojë, por mos lejoni t’ju ndalojë të realizoni të gjitha planet tuaja .Mos e lejoni veten që të jeni tepër pesimist; përndryshe ju nuk mund të ecni përpara.

Puna: Kjo është një kohë e mirë për ju që të filloni një fazë të re në karrierën tuaj. Mos harroni se kjo nuk duhet të jetë një lëvizje e madhe. Edhe një ndryshim i vogël mund të jetë shumë efektiv.

Shigjetari

Dashuria: Konfigurimi i tanishëm astral organizon biseda më serioze se zakonisht dhe mund të thotë që ju dhe i dashuri juaj e gjeni veten duke diskutuar disa çështje shumë interesante. Ju mund të merrni shansin për të zgjidhur plotësisht një problem të veçantë për të mirë, por gjithashtu do të keni për të kapërcyer disa frikëra të lindura. Marrja e këtij hapi të parë do të përmirësojë marrëdhënien tuaj pa fund.

Puna
: Prezantimi juaj personal është shumë i rëndësishëm sot. Sigurohuni që të dukeni mirë. Tregoni besim dhe forcë. Edhe nëse nuk ndjehesh i sigurt, përpiqu fort. Askush nuk do ta dijë dallimin

Bricjapi

Dashuria: Ju nuk keni absolutisht asnjë arsye për tu tërhequr dhe fshehur.Konfigurimi i tanishëm planetar është inkurajues dhe nënkupton se nëse jeni të përgatitur të përballeni me atë që ju del përpara , do të zbuloni se shumë prej tyre ishin në imagjinatën tuaj. Bëhu i guximshëm!

Puna :  Merrni iniciativën sot. Mos prisni që të tjerët t’ju japin dritën jeshile.   Merrni vetëkontrollin e situatës. Nuk ka asnjë arsye për ju që të prisni më gjatë vetëm sepse njerëzit e tjerë janë në vështirësi. Merreni këtë mundësi për të shkuar përpara.

Ujori

Dashuria  Aspekti aktual në lojë mund të thotë që ju dukeni shumë më i ashpër se sa jeni në të vërtetë. Nuk është se ju jeni veçanërisht i mërzitur nga ndonjë gjë, por kjo është pjesë e karakterit tuaj. Partneri juaj jua ka vënë në dukje këtë gjë , por ai e di se ka asgje që mund ta përmirësojë këtë fakt.

Puna : Jini të kujdesshëm për të kapur lëvizjet  e dikujt tjetër. Në një përpjekje për të marrë kontrollin dhe për të kryer punën e duhur, mund të mërzisni një bashkëbisedues. Ndoshta ju jeni në terrenin e dikujt tjetër. Kontrolloni dy herë para se të kaloni kufijtë tuaj në vendin e punës.

Peshqit

Dashuria : Ju mund të përfitoni me energjinë aktuale astrale. Kjo mund të jetë një përvojë mjaft pozitive, sidomos kur mund të të duhet të mendosh se çfarë dëshiron nga marrëdhënia juaj e tanishme. Në vend që të shkaktojë ndonjë dëm, do t’ju mundësojë të lidheni edhe më shumë shpirtërisht me personin tuaj të zemrës.

Puna: Ju keni ndikim të jashtëzakonshëm mbi të tjerët sot. Përdoreni këtë në avantazhin tuaj. Ju keni mundësinë për të ndërtuar një ekip të mirë të punëtorëve në mesin e kolegëve tuaj. Ndjehuni të lirë të delegoni detyrat e caktuara. Ju mund të arrini shumë më tepër sesa keni menduar të jetë e mundur.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X