Horoskopi Ditor

Dashi

Ky është një kohë e mirë për ta çuar personin e zemrës në galeri, ekspozita arti, ose mbase një film përrallor. Konfigurimi planetar i ditës sjell të gjitha llojet e mundësive krijuese për ditën. Njerëzit që i njihni nga e kaluara juaj gjithashtu mund të paraqiten dukshëm, dhe të kontribuojnë ndjeshëm në kënaqësinë e ditës. Është koha për të bërë gjëra së bashku që ju frymëzojnë ju dhe planet tuaja për të ardhmen.
Sa i përket karrierës jo të gjitha mundësitë për të cilat po shpresoni do t’ju vijnë përmes mjeteve logjike. Në vend të kësaj, ato vijnë tek ju përmes burimeve të papritura. Ngjarjet sinkronike në një dyqan ose duke kaluar rrugën mund t’ju sjellin pushimin për të cilin po shpresoni.

Demi

Sot është një në të cilën e gjithë bota e imagjinatës dhe fantazisë janë të rëndësishme. Konfigurimi planetar i ditës tregon që ju do të keni akses në botën e disa figurave të rëndësishme. Se sa e përdorni këtë varet nga ju. Figurat pozitive mund të sjellin në jetën tuaj të dashurisë një fillim krejt të ri, dhe ato negative mund t’i bëjnë gjërat më keq.
Në punë një figurë femër është një katalizator kryesor për ju. Kjo grua do t’ju ndihmojë të merrni një projekt që e keni shtyrë ose injoruar tërësisht. Merrni këshillat që ajo ju jep dhe futini në punën tuaj. Kjo energji do të bëjë të gjithë ndryshimin.

Binjaket

Mos lejoni që energjia e sotme t’ju bëjë të premtoni më shumë sesa mund të jepni. Ekziston një tendencë, me konfiguracionin aktual planetar, të mbingarkoni veten në një farë mënyre. Ju dhe partneri juaj mund të keni rënë dakord të zgjidhni një situatë të caktuar, por do ta përkeqësoni nëse bëni një përpjekje me vetëm gjysmë zemre. Bëni atë që duhet, dhe argëtohuni.
Njerëzit të cilët kanë qenë shumë kokëfortë dhe të fiksuar me mënyrat e tyre, po ju japin këshilla krijuese. Punoni së bashku. Idetë tuaja të ndryshme do të shkrihen së bashku në mënyrë magjike për të krijuar diçka shumë më të madhe se sa mund të bëni individualisht.

Gaforrja

Mund të jetë disi e vështirë të mbani kontrollin e zakonshëm sot, me energjinë aktuale planetare në lojë. Ju keni disa mundësi për gjërat që mund të bëni së bashku, por me mënyrën se si po shkojnë gjërat, mund të përfundoni të mos shkoni asgjëkundi. Mund të jetë e vështirë të përgatisni mendjen tuaj dhe të vendosni për diçka të caktuar. Ose mund ta lejoni veten që të befasoheni nga të tjerët.
Ka të ngjarë ta filloni ditën si një garë me kuaj që sapo kanë dalë nga portar. Një ide që ju erdhi natën e kaluar ose gjatë orëve të para të mëngjesit, po ju shtyn të bëni veprime. Mos ngurroni të veproni me këtë ide inovative.

Luani

Zakonisht keni një pamje të qartë të asaj që po ndodh në jetën tuaj. Ju keni një perspektivë më të veçantë që ju mban mbi detin e trazuar të emocioneve në të cilat shumë të tjerë zhyten plotësisht. Konfigurimi planetar i sotëm ju mban të lumtur të angazhuar në rizbulimin e kuptimit të romancës. Do ta gjeni veten në një ditë pasioni dhe gjëra të ëmbla, dhe do ta shijoni atë!
Në punë do të ndjeni një lidhje të rëndësishme psikologjike me dikë që sot do të ndjehet mjaft e thellë. Ju instinktivisht e dini se çfarë po mendoni apo ndieni për njëri-tjetrin. Me shumë mundësi, kjo lidhje do të çojë në një përparim të rëndësishëm në punën tuaj.

Virgjeresha

Konfigurimi aktual planetar ju lejon të humbisni duke menduar për të dashurin tuaj. Ju mund ta gjeni veten duke kujtuar kohë të caktuara që keni pasur së bashku, dhe duke menduar për kohën që do të vijë në të ardhmen. Por mund të jetë më argëtuese që në fakt të bashkoheni dhe të shkoni në një vend romantik. Shikoni një film të mirë, ose shëtisni diku në një vend të bukur. Pse të imagjinoni kur mund t’i keni gjërat reale.
Sa i përket karrierës duhet të keni parasysh që kur ta gjeni veten duke u marrë me një problem të vështirë që duket i pamundur për të zgjidhur, mos jini rezistent dhe zgjidhja do të vijë. Mos jinni mospërfillës ose kokëfortë. Thjesht shkoni me rrjedhën dhe do të lundroni me sukses duke kaluar pengesat.

Peshorja

A mund të besoni gjithçka që dëgjoni, apo duhet të kontrolloni më parë faktet? Konfigurimi planetar i ditës tregon se problemet duken të ngatërruara. Ose ju ose njeriu juaj i dashur mendoni se diçka nuk është në rregull, por nuk mund ta gjeni se çfarë është. Në këtë moment nëse flisni mund t’i ngatërroni gjërat edhe më tej. Lereni ditën t’ju qetësojë dhe mund të shfaqet një ndjenjë e qartësisë.
Zgjidhjet do të vijnë nga zemra juaj në vend të kokës tuaj. Luftoni çdo situatë dhe çdo konflikt që mund të keni me dhembshuri dhe mirëkuptim, dhe vështirësitë që po përjetoni do të shkrihen me lehtësi. Besoni zemrën tuaj.

Akrepi

Ka mjaft energji të mëdha në ajër. Konfigurimi planetar i ditës tregon që fantazitë për t’u argëruar me dikë të afërt, ose me të cilin dëshironi të afroheni, mund të kenë një efekt të thellë sot. Një ide mund t’ju ​​vendosë në veprim dhe pavarësisht se cili mund të jetë realiteti i situatës, ju vendosni të bëni një lëvizje të rëndësishme.
Vendosni energjinë tuaj për t’i lënë gjërat të rrjedhin lehtësisht për ju. Mos u mërzitni duke provuar të ecni përpara në zonat ku ka rezistencë. Universi ka vendosur një rrugë të qartë dhe të lehtë për ju. Ecni në këtë rrugë në vend që t’i bëni gjërat në mënyrë të vështirë.

Shigjetari

Disa anë qiellore e kanë, dhe disa jo. Konfigurimi planetar i sotëm mund t’ju premtojë botën, por sigurohuni që të nënshkruani një garanci përpara se ta lëshoni zemrën tuaj. Kjo mund të jetë një mundësi e mrekullueshme për romancë, ngjalljen e ndjenjave që nuk i keni përjetuar këto kohë. Përndryshe, ju mund të merrni një përvojë zhgënjyese. Zgjidhni bisedën tuaj me kujdes në mënyrë që të zbuloni se çfarë mund të mësoni.
Për të përparuar në karrierën tuaj, do t’ju duhet të merrni disa rreziqe mbi besimin. Keni një bazë të fortë për të punuar, por mos kini frikë të shkoni edhe në degë të panjohura. Lëreni vetën të ëndërroni dhe zgjeroheni në vend që t’i përmbaheni vetëm territorit të njohur.

Bricjapi

Konfigurimi planetar i ditës tregon që është një ide e mirë të shikoni me kujdes çdo ofertë përpara se të merrni vendime të mëdha. Mund të rezultojë të jetë çdo gjë, nga romanca e shekullit,tek thjesht një miqësi e mrekullueshme. Mos përfundoni duke u zhgënjyer – merrni pak kohë për tu njohur me të vërtetë.
Aleatët në vendin tuaj të punës ka gjasa t’ju japin shumë kohë. Në fillim mund të shqetësoheni për natyrën e tyre agresive. Sidoqoftë, pas një këndvështrimi më të afërt, do të shihni se ata po ju bëjnë një favor. Ata po ju ndihmojnë t’i shihni gjërat në një perspektivë tjetër.

Ujori

Ju pëlqen të dini se ku po qëndroni në shumicën e situatave. Ose doni të jeni ju që jepni komandat ose do të gjeni mënyra për të treguar mospranimin tuaj. Me konfigurimin e sotëm planetar, gjithçka duket pak e hutuar, si hijet gjatë natës. Ju nuk mund ta mendoni dy herë se çfarë po mendon i dashuri juaj dhe thjesht do të duhet të jeni të durueshëm dhe të prisni derisa të merrni një perspektivë më të qartë.
Mosmarrveshjet e vjetra midis jush dhe një bashkëpunëtori do të lehtësohen sot pasi papritmas keni më shumë keqardhje për njëri-tjetrin. Një ngjarje në vendin e punës do t’ju afrojë më shumë dhe do t’ju bëjë të kuptoni se ju të dy jeni thjesht njerëz që bëjnë gabime.

Peshqit

Ka ditë të caktuara kur jeta duket shumë e organizuar në mënyrën më të përpiktë që mund të prisni. Konfigurimi planetar i sotëm mund të sjellë një rrëmujë sa i përket komunikimit në jetën tuaj të dashurisë. Ju mund të mos jeni të sigurt se ku po qëndron secili prej jush mbi një çështje që është veçanërisht e rëndësishme. Po të mendoni për këtë nuk do t’ju ndihmojë. Do të duhet të mësoni nga raste të ngjashme në të kaluarën dhe të përdorni intuitën tuaj.
Mekanizmat t janë ndezur. Ju jeni papritur në një vend tjetër nga ku ishit dje. Ju jeni në një vend më të mirë tani – një vend më i sigurt. Veprimet që ndërmerrni do të mbështeten shumë më mirë nga njerëzit dhe ngjarjet përreth jush.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X