Horoskopi Ditor

Dashi

Sot do t’i largoheni diskutimeve që mund t’ju duhet të zhvilloni. Aspekti planetar ju sjell në atë pikë ku, pavarësisht se sa mrekullueshëm mund të sillen të dashurit, do t’ju duhet të kafshoni gjuhen dhe të dilni me të. Sido që të jetë mbani mend se është më mirë se sa ta thoni atë që mendoni se sa ta mbani brenda dh eta bëni të padurueshme jetën tuaj.

Puna përgatitore është çelësi i suksesit tuaj tani. Para se të hedhni hapin tjetër, sigurohuni që të jeni plotësisht të përgatitur për punë. Të tejkaloni veten në këtë fazë të lojës mund të jetë shumë e dëmshme për ju. Jini praktik dhe të përqendruar.

Demi

Ju mund të merrni një përvojë të vërtetë praktike sot. Kjo është mundësia për të biseduar për diçka me një partner ose mik të ngushtë. Ju mund të jeni duke punuar për një teme të vështirë, dhe kjo ka gjasa të jetë një bisedë shumë delikate dhe intime, e për këtë arsye do të mësoni shumë për reagimet tuaja dhe të njerëzve me të cilët do të flisni.

Sa i përket punës kohët e fundit ju keni ndjekur verbërisht një nocion të paramenduar se ku duhet të jeni dhe çfarë duhet të bëni. Ju jeni kapur në një rutinë ku bëni më shumë për t’i shërbyer të tjerëve sesa vetes. Tani është koha për të kthyer gjtihçka në favorin tuaj.

Binjaket

Rreshtimi planetar i sotëm sjell mundësinë për t’u thënë disa njerëzve disa të vërteta në shtëpi. Por mos e bëni këtë nëse nuk doni të dëgjoni më shumë edhe për veten tuaj. Do të ishte më mirë nëse do të mund të flisnit për atë që ndjeni vërtet, dhe jo për atë që mendon se duhet të ndjehesh. Ekziston një ndryshim i madh midis të dyjave këtyre, dhe të qenit i vetëdijshëm për këtë mund të përmirësojë qëndrimin tuaj.

Një shpërthim i fatit të mirë në lidhje me karrierën tuaj është shumë më afër sesa mendoni. Thelbi i sotëm është të përgatisni planin tuaj. Cili plan? Ju duhet të bëni një plan nëse nuk e keni tashmë. Bisedoni me të tjerët.

Gaforrja

Ndonjëherë ju gjeni diskutime të sinqerta mjaft shqetësuese. Këto diskutime ndërhyjnë në banalitetin e jetës së përditshme, duke sjellë me vete një atmosferë shumë shqetësuese. Sidoqoftë, aspekti aktual planetar mund t’ju bëjë të kuptoni se thjesht këto biseda duhet të bëhen. Nuk është gjë e keqe, dhe partneri juaj ndoshta do të jetë mjaft i lumtur nëse flet për diçka që ai gjithashtu dëshiron ta zgjidhë. Lejoni terapinë brenda në marrëdhënien tuaj.

Sa i përket punës dikush do të “fusë hundët” në planin tuaj të gjerë dhe të madh, për të cilin keni punuar. Ndoshta keni pasur një lloj shpikje të re.Me shumë mundësi, do të jetë një moment i vështirë të qëndroni para kritikave që do t’ju dalin para në rrugë.

Luani

Ndoshta ju do të dëshironit të injoronit horoskopin e ditës, që mund t’ju nxisë të shikoni shumë nga afër fakte të caktuara të vetvetes, me të cilat ndoshta nuk jeni shumë të gatshëm dhe të aftë për t’u përballur. Partneri juaj, sidoqoftë, është plotësisht i gatshëm që t’i shihni këto gjëra, dhe me siguri do të shkojë edhe më tej duke i theksuar ato. Shikoni se çfarë duhet të parë në të vërtetë, dhe pastaj pjesën tjetër hidheni poshtë.

Ju do të keni një qëndrim “Unë ju thashë kështu” kur të shikoni se puna e njerëzve të tjerë shkatërrohet për një arsye ose një tjetër. Mundohuni të mos jeni shumë përkrahës ndaj të tjerëve. Përkundrazi, jini mbështetës, dashamirës dhe ofroni këshilla të vlefshme.

Virgjeresha

Konfigurimi planetar po ju sjell në pikën ku nuk mund të heshtni më për një temë të caktuar. Ju nuk mund të fshiheni më pas një maske bukurie të qeshur, por duhet të jeni autentikë. Thuajini njerëzve gjërat siç janë në të vërtetë, çfarëdo qofshin ato. Atëherë buzëqeshja juaj do të jetë një buzëqeshje e vërtetë pasi vështirësitë shkrihen para syve tuaj, dhe ndjeheni të shëruar brenda dhe jashtë.

Ideja juaj ose plani në punë mund të jetë i mirë, por nuk është shumë origjinal. Pronari nuk do të bëjë shumë presion duke marrë parasysh konkurrencën përreth jush. Një qasje më kreative është e nevojshme në mënyrë që ju të dalloheni mbi pjesën tjetër.

Peshorja

Sot do të bëhen biseda që transformojnë marrëdhëniet tuaja sot. Aspekti aktual planetar tregon se keni mundësi që të mund të luani me fitime. I vetmi detaj është se duhet të dini motivet tuaja. Nëse doni të varni fuqinë në partneritet, atëherë mund të manipuloni me fjalë. Nëse jeni të gatshëm të ndryshoni, duhet sërish të jeni të aftë me fjalët. Zgjedhja është e juaja.

Sot është një ditë e mirë për t’u kujdesur për çdo hulumtim që ju duhet të bëni në lidhje me punën tuaj. Kjo mund të nënkuptojë intervistimin e njerëzve të ndryshëm në fushën tuaj. Mund të thotë gjithashtu të shkosh në bibliotekë dhe të kërkosh artikuj në revista dhe gazeta.

Akrepi

Konfigurimi planetar i ditës mund t’ju sjellë në një pikë kthese interesante dhe provokuese në jetën tuaj. Ju duhet të përdorni energjinë kozmike për t’i dhënë vetes një shans të dytë. Nëse e keni ndjerë nevojën për të shkuar në një vend ku mund të bëni ndryshime, ky është shansi juaj. Nuk është gjë e mirë të silleni rrotull “nëpër driza”, pasi do të ishtë më mirë të dilnit direkt e në zemër të çështjes.

Mundohuni të mos mbështeteni shumë në pajisjet elektronike dhe makineritë sot. Informacioni që vjen nga kompjuterët mund të mos jetë plotësisht i vërtetë. Është e mundur që gjëra të tilla të tregojnë një anë të caktuar të problemit, por ato nuk mund t’ju japin të gjithë idenë e qartë.

Shigjetari

Ju mund të përdorni fuqinë e fjalëve sot për të bërë mjaft ndryshime në jetën tuaj romantike. Nëse keni nevojë të bëni ndonjë ndryshim, atëherë energjia e konfigurimit planetar të ditës do t’ju ndihmojë të bëni këtë. “Se nga po vjen” do të jetë një problem i rëndësishëm që mund të shkaktojë edhe zhgënjim. Nëse mund të ndanit me njëri-tjetrin disa kritere të barabarta do të ishte më mirë.

Qëllimet financiare dhe ëndrrat që keni, kanë nevojë për përqëndrim. Stuhitë me para dhe fati i mirë nuk do të vijnë pa punë të vetëdijshme nga ana juaj. Kjo është një ditë e mirë për të plotësuar boshllëqet në lidhje me hapat e qëllimshëm që duhet të ndërmarrësh.

Bricjapi

Ju duhet të dilni nga guaska juaj sot dhe të provoni të bëni diçka konstruktive në lidhje me situatën tuaj. Fshehja nuk do të përmirësojë asgjë. Konfigurimi i qiellor sjell një mundësi të artë për të nxjerrë në pah intelektin tuaj, por duhet të keni kujdes të jeni i hapur dhe i sinqertë. Mos e mundoni dhe detyroni partnerin tuaj me ndjenjën e fajit, ose t’i mposhtni ata, pasi të dy duhet të jeni në gjendje të flisni me fjalë zemre.

Ju mund të keni zgjidhjen e përsosur për dilemat e karrierës tek të gjithë të tjerët, por a keni një zgjidhje të realizueshme për dilemat tuaja? Përqendroni energjinë tuaj në problemet tuaja në vend që të punoni kaq shumë për të zgjidhur problemet e të tjerëve. Ju nuk mund t’i kontrolloni të tjerët sidoqoftë.

Ujori

Konfigurimi qiellor do t’ju sjellë një kuptim më të qartë se pse disa incidente të vështira dhe të sikletshme kanë ndodhur kohët e fundit. Ju do të ishit të mençur nëse përdorni fuqinë e bisedës sot për të marrë topin në anën tuaj. Ju dhe partneri juaj mund të viheni në një harmonizim të mrekullueshëm nëse mund të jeni të përgatitur t’i jepni njëri-tjetrit, në vend që t’i merrni. Kjo do të sjellë rezultate të shpejta.

Sa i përket punës ju e dini që keni të drejtë, por edhe kështu, kundërshtimi duket se po hyn nga të gjitha këndvështrimet. Mos lejoni që presioni i jashtëm t’ju largojë nga pikëpamjet tuaja. Për sa kohë që jeni të vërtetë me veten, gjithçka do të funksionojë më së miri.

Peshqit

Ju mund të përdorni dashurinë tuaj për procesin e shërimit dhe aftësinë tuaj për të gjetur diamantin në pisllëkun që keni brenda marrëdhënies tuaj. Konfigurimi planetar që po ndodh tani ju jep mundësinë të bëni punën që doni (në mënyrë të fshehtë)- duke luajtur psikanalistin. Ju mund të nxitni dhe të hulumtoni në çështjet problematike të të dashurit tuaj, dhe të gëzoheni dhe të mrekulloheni me atë që do të rezultojë. Për sa kohë që funksionon, ju do të kënaqeni me procesin.

Në punë dëgjoni se çfarë duhet të thonë njerëzit e tjerë dhe pastaj vendosni nëse pajtoheni me ta apo jo. Mendja juaj fantastike dhe optimiste mund të mos ju pëlqejë kontrollin që vjen nga të tjerët, por duhet ta besoni se është për të mirën tuaj. Duhet të qëndroni për të përfituar sa më shumë.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X