Horoskopi Ditor

Dashi

Kjo është një nga ato ditë ku është e vështirë t’i kënaqësh njerëzit. Pavarësisht se sa buzëqeshni apo se çfarë bëni para tyre, ata do të vazhdojnë të ankohen. Edhe partneri juaj mund të jetë gjithashtu shumë kritik. Mund të jetë më mirë që të jeni vetvetja, me gjithë dobësitë dhe meritat tuaja pasi të tjerët arrijnë t’i fshehin gabimet e tyre.

Lufta kryesore për ju sot do të jetë kryerja e punës suaj dhe plotësimi i nevojave tuaja, ndërsa punoni së bashku me të tjerët. Në fillim, këto dy gjëra duken të paqarta ose sit ë jahstëzakonshme, por sfida juaj ngelet të zbuloni se nuk janë.

Demi

Nëse doni që një lidhje e veçantë romantike të marrë fund, atëherë renditja planetare ditës do të thotë që ju duhet vetëm të komentoni një faj të vogël në sjelljen e partnerit tuaj për të shkaktuar një reagim të madh. Pas kësaj, ju mund t’i thoni atij se ka një problem shumë të madh në sjellje dhe të largoheni. Nëse doni të qëndroni miq të mirë, përdorni energjinë për të nxjerrë në pah anën pozitive.

Kur ju përpiqeni të bashkoheni me një grup, keni sukses vetëm duke u armiqësuar me një tjetër. Kur e rregulloni strategjinë tuaj për t’iu bashkuar grupin e fundit, do të përfundoni duke zemëruar atë të parin. Pra punoni në mënyrë që të kënaqeni vetë, paavrësisht të tjerëve.

Binjaket

Kapaciteti juaj për të qenë pa taktikë sot përputhet vetëm me aftësinë e njerëzve të tjerë që janë njësoj të vrazhdë. Renditja e planeteve tregon që ju keni çdo mundësi të bisedoni drejtpërdrejt me dikë që ka nevojë të bisedojë. Nëse kjo ka të bëjë me një marrëdhënie të përhershme, sa më shpejt të flisni aq më mirë. Nëse është vetëm një flirtim i lehtë, ndoshta është koha që të hiqni dorë fare nga biseda.

Në punë të shkoni me rrjedhën mund të mos jetë aq e lehtë – ose aq e qartë. Kjo pasi rrjedha është e ndarë rreptësisht. Ju mund të duhet të qëndroni në vend për një kohë derisa të zgjidhet ky tension. Përndryshe ju mund t’ju duhet të ktheheni dhe të ribëni punën tuaj më vonë.

Gaforrja

Edhe ju, personi më i qëndrueshëm dhe i besueshëm në zodiak, herë pas here keni ditët e pushimit. Renditja e sotme planetare tregon që ju keni mundësinë për të ndryshuar diçka që ka pasur nevojë për vëmendjen tuaj. Nëse kjo ka të bëjë me partnerin tuaj, atëherë duhet të keni kujdes se ku shkelni. Dyshemeja është e rrëshqitshme dhe mund të pësoni ndonjë aksident. Mënyra se si e thoni atë që keni për të thënë është thelbësore.

Energjia e sotme do të intensifikojë marrëdhëniet me njerëzit që lidhen me punën tuaj. Nëse ka pasur grindje të vogla gjatë ditëve të kaluara, prisni që të fillojë një luftë gjithëpërfshirëse. Nëse marrëdhëniet kanë ecur pa probleme, prisni një ngritje në detyrë ose promovim.

Luani

Konfigurimi planetar i ditës do t’ju bëjë të kuptoni se keni vetëm pak mënyra për t’u marrë me një situatë të caktuar. Ju ose mund të luftoni në rrugën tuaj, ose mund të përqendroheni në arsyet e vërteta pse marrëdhënia, ose grupi i marrëdhënieve duket se ka probleme. Mos i zmadhoni gjërat dhe jini realist për atë që duhet të ndryshojë.

Nëse në punë nuk shikoni rrugën tuaj, mund t’ju kapë një debat i fortë. Mundohuni të mos përfshiheni emocionalisht me secilën anë të argumentit. Përndryshe do të ngecni brenda pa asnjë mjet shpëtimi. Qëndroni sa më shumë neutral gjatë gjithë kohës.

Virgjeresha

Kjo mund të mos jetë një ditë që do ta shijoni veçanërisht, edhe pse mund të merrni një kënaqësi të çuditshme nga të qenit dramatik dhe të veproni si një dëshmor. Konfigurimi planetar tregon që ju keni mundësi të kufizuara. Të gjithë janë pak të tensionuar, përfshirë edhe të dashurin tuaj. Mund të jetë më së miri të përdorni zërin tuaj më të mirë, më të ëmbël dhe më qetësues edhe nëse do t’ju duhet të flisni nëpër dhëmbë.

Kur argumentet krijojnë tension në vendin e punës, kini kujdes që të mos përfundoni duke luajtur me të dy skuadrat. Të tjerët mund t’ju shohin si një prapavijë dhe së shpejti ju do të humbni respektin nga të dy palët. Zgjidhni njërën anë, tjetrën, ose qëndroni jashtë luftës krejt.

Peshorja

Sot varet gjithçka nga mënyra sesi ndjeheni për të reaguar ndaj energjisë planetare. Nëse ju afroheni me partnerin tuaj aq shumë sat ë hidhni këmbën në një hap të habuar, ai mund të izolohet nga ju. Ju duhet të keni kujdes për gjërat e nxituara apo ato të folura me shaka, të cilat për fat të keq mund të merren në mënyrë të gabuar. Mos dilni në përfundime.

Tensioni i sotëm në vendin e punës do të ndikojë tek ju më shumë sesa do të ndikojë tek të tjerët. Mendja juaj jashtëzakonisht e ndjeshme nuk funksionon mirë gjatë kohëskur keni stres. Vendosni një pengesë mendore midis vetes dhe njerëzve përreth jush.

Akrepi

Dita e sotme është një nga ato ditë kur është e lehtë të fluturosh jashtë derës. Aspekti planetar tregon se është e vështirë të jesh i durueshëm në lidhje me gjërat që ju shqetësojnë, veçanërisht nëse ato kanë të bëjnë me dikë që është afër jush. Sidoqoftë, nëse duhet të thuash diçka të vështirë, sot mund të thërrisni fuqitë e fshehura. E keni një zgjidhje.

Energjia kozmike do të krijojë trazira të mëdha në punën tuaj, por kjo është gjë e mirë për ju. Ju keni parë ngritjen e tensionit dhe jeni përgatitur për të. Për më tepër, do të arrini të përfitoni mjaft bukur nga transformimi që mund të ndodhë.

Shigjetari

Mos e bëni një problem të madh nga diçka që në të vërtetë nuk është diçka kaq e madhe. Mund të provoni dhe të arrini në fund të problemit duke përdorur pak vendosmëri dhe humor të mirë. Me shumë mundësi imagjinata juaj do të ikë kur të diskutoni me partnerin, kështu që kini kujdes me atë që mund të jeni duke thënë ose duke bërë me të vërtetë.

Në punë renditja e të gjitha detajeve nuk do t’ju sjellë më tej të vërtetën. Ju duhet të dëgjoni zemrën tuaj. Lërini instinktet tuaja t’ju uhdëhqein. Kozmosi ju kërkon të vendosni mënjanë mënyrën e të menduarit, në mënyrë që ana juaj intuitive të mund të vendosë.

Bricjapi

Ju mund të përfundoni duke u ndier pak të kërcënuar sot nga energjia mjaft irrituese, e cila vjen nga konfigurimi planetar. Nëse ju ose partneri juaj jeni në rrugën e gabuar, atëherë mund të tërhiqeni . Mund të jetë një ide e mirë të bëni stërvitje ose të shkoni për një vrapi përpara se të filloni ditën që të shpëtoni nga tensioni i tepërt.

Ju sot ndiheni jashtëzakonisht të sigurt dhe të fortë, por dikush ende mendon se ai ose ajo e di më mirë se ju punën – dhe ky person do t’ju sfidojë. Jini të përgatitur për një përballje. Çfarëdo që të bëni, mos u tërhiqni. Të dy mund të përfitoni.

Ujori

Ju mund të shijoni ndjenjën e fuqisë që keni sot, por jo reagimet e njerëzve të tjerë për urdhërat që ju jepni. Konfigurimi planetar që po formohet tregon se ekziston një situatë e acaruar përreth që mund të mos jetë e favorshme për ahengje apo festa. Pra nëse ushqimi është veçanërisht i nxehtë ose i butë, mund të ketë tendencë që të hidhet në vend që të hahet.

Ju jeni në ankth se do të filloni një projekt të caktuar, por ekziston një konflikt i jashtëzakonshëm në lidhje me mënyrën se si projekti duhet të fillojë. Është e rëndësishme për ju që të merrni kohë shtesë në këto faza të para. Përndryshe, do të pendoheni më vonë që jeni nxituar.

Peshqit

Kjo është një ditë e mirë për t’iu qasur çdo gjëje të diskutueshme me kujdes dhe jo ta ngacmoni të dashurin tuaj me qëllim, për çdo temë që mund të jetë delikate. Ka pasoja e pasoja dhe ju dëshironi vetëm ato të mirat.

Ju keni sasinë e përsosur të ambicies dhe guximit, të kombinuar me marrëdhënie të mira me të tjerët, për të qenë jashtëzakonisht efektiv në vendin e punës sot. Të dy këto talente fantastikë do të njihen dhe nxirren në pah, kështu që mos kini frikë t’i shfaqni ato.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X