Pernenat 3 Dhjetor, 2019 430

Te folurit

Pershendetje nena kam dy femije djali madh tani me mbush 17 muaj kurse tjetrin e kam 4 muajsh por jetoj jasht dhe jam e vetme ktu kam familjen e burrit por un jetoj ne banes vetem dhe jam gjithditen vetem me femijet ne shpi burri punon deri ne mbramje aj merret shum shume pak me femijet dhe djalin e vogel e kam shum te fshtir me shum qan dhe deshiron ta mbaj ne krah kahtu qe kam shum pak koh te merrem me djalin e madh por jam ber merak dhee shum jam ne siklet se shum pyesin a po flet qka po flet e kshtu djali im nuk eshte qe flet por me kupton un mundohen te fjals me te shum me kupton kur i them hajde se do dalim vije menjeher ose te bej dush vjen menjeher kur deshiron diqka me mer per dore me qon ne vendin qe deshiron diqka ose kur deshiron te ja leshoj televizorin e mer komanduesin dhe ma jap por kam frik se nuk flet kshtu mundohet te flet te tregon diqka por nuk thot fjal te qarta ama mam bab beba papa kshtu thot por me shum jo, kur kan fillu femijet tiaj te flasin dhe a eshte e nevojshme qe te flas me pediatrin? 🙏❤️


  1. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje!
    Pavaresisht se djali i vogel ka nevoje qe ti sherbeni per cdo gje, ju rekomandoj qe ti kushtoni kohe djalit te madh te bisedosh me te, te luash , te punosh me revistat e libra , te dalesh shetitje, te shmangesh tv, cpu, nese keni mundesi te beni nje konsulte me logopedista.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X