Pernenat 28 Korrik, 2020 118

Qumeshti i gjirit

Nuk kam fare qumesht gjiri.
Kam lindur para 5 ditesh djalin me peshe 3200 gr.
Cfare qumeshti me rekomandoni per bebin dhe me cfare gramature?

  1. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje ! Ju rekomandoj te konsumoni rregullisht vaktet, te konsumoni uje dhe lengje,e te vendosni bebit ne gji cdo 2 ore te gjitha keto stimulojne ardhjen dhe shtimin e qumeshtit( deri ne 3 jave sasia e qumeshtit shtohet derisa instalohet ajo sasi e nevojshme per bebin)
    Nese i beni te gjitha keto e nuk shihni ndryshim atehere ju rekomandoj qe femijen ta vendosni ne gji e me pas ta plotesoni me formule p. Sh Apltamil sasia e rekomanduar eshte ne varesi edhe te sasise se gjirit qe mer nga ju.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X