Pernenat 8 Gusht, 2019 583

Ndihme sociale

Pershendetje nena, sot dua tu pyes per te afermen time, eshte 30 jave shtatzane dhe jeton ne gjermani ne Bad Hönningen, e martuar me nenshtetas gjerman dhe eshte ne proces dokumentash, donte te dinte ku te drejtohet per shumen qe jepet si ndihme per femijen para se lind, do iu lutesha nenave qe jetojne atje ti tregojne se si funksionojne ligjet sepse deri tani cdo gje i ka bere me lek ne privat dhe pse burri eshte gjerman nuk e kuptoj perse 🤷🏻‍♀️.
Faleminderit


  1. avatar Anonim-6137

    Jam nje nane lindi per her te dyt dhe jam 2 muajshe. Desha te dij. 10 dit te vjella kam qfar e akm foshnjen

  2. avatar Anonim-6578

    Nuk ka lidhje nese e ka Burrin gjerman a shqiptar ajo duhet te jet Diku e siguruar so prsh :Barmer Dhe sic the se esht ne procedur dokumentash esht e qart qe duhet ti paguaj edhe tek un ka qen kshtu ne vitin e Par q kam ardhur ne gjermn edhe pse burri im ka lindur e esht me letra gjermne ktu

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X