Pernenat 17 Tetor, 2019 1620

Ndihm nga ju

Persh te gjitha nenat.. Po shkruaj per her te par pasiqe e kam te nevojshme te shprehem diku. Un kam gati 3muaj qe kam lindur djalin per mua normal ishte gjeja me e bukur ,por NK e kam shijuar ashtu sic duhet. Jetoj me vjerit dhe ndoshta do me gjykoni ju mua po NK po mundem ma . po me duket sikur esht i vjeres ky femij jo i IMI . NK po me len me e la femijen Tim shum po mperzihet ne gjithcka kur e kam kundershtu ne dicka per djalin i bertiti burit Tim i tha NK jeni TU degju po beni ne koken tuaj . po tashi NK e DIN ajo SE cesht me mir per djalin tim SE me shum qe ja dua un te miren NK ja don ajo .dhe ka nje ves shum te keq dhe per ATE Jam zen me burin ne midis te nates. Kjo hyn ne dhom SA her ti doj qefi dhe NK i kam then asnjeher gje po NK munda ma dhe i thash burit o foli ti ose i fol un ose e mbylli deren me celes te Paketen thash ne ti bjer pak deres jo direkt vec me hy ky mtha NK ka naj Problem ktuu u acarova dhe i bertita qe per mua ishte shum e rend😑 .dhe kur e vendos cunin ne gjum ndonjeher vec pak i HAP sy kjo direkt i fol NK dhe atij normal i prishet gjumi duhet ne ndenjur un aty qe te flej djalin rehat SE perndryshe ai NK flen asni or . po mi shon vjera aq posht vlerat si nen sikur NK di me rot nje femij . ndoshta dhe pse jam e re 21vjec po me i bo izmetin nje bebe di SE kam rit motren e Vogel dhe kam qen13vjece . dhe me gjitha kto qe ka dhe shum gjera tjera po NK dua me ju bezdis me shum ,po ndihem shum e lodhur shum e merzitur SE jetoj dhe jasht dhe NK kam AS nje shoqe asnje familjar . me falni nese u zgjata shum
Tja kaloni SA me mir dhe ti keni me jet dhe shendet bebat😘😘😘😙


  1. avatar Anonim-3787

    Me vjen shum keq per situaten qe po kalon,te uroj jete te gjat per bebushin por jo me pak esht e rendsishme gjendja shendetsore e nenes,nje nene e stresuar nuk mund te jape maksimumin as per beben e saj dhe as te rikuperoje veten sic duhet pas lindjes,pothuajse te gjitha nenat e kalojn njefar depresioni pas lindjes,nje nga kto nena jam dhe un,sot e kam vajzen 4 muajshe,un jetoj vetem me burrin por te njejtin prb e kam patur me nenen time,qe ka zene rolin tim si nene,dhe jo vetem qe me ka bere te ndihem keq duke vendosur ajo ne vendim tim por dhe duke nderhyr kudo ku nuk i takon,njerzit kan tendencen te tmos lene ta rritesh femijen sic do dhe kjo esht shum gabim,gjej zgjidhje dhe vendos veten ne radh te par,ti je nena,ti e mbajte 9 muaj ne bark,vetem ti e di ca do femija jot,askujt si dhimbset me shum se sa ty,femija yt sot esht bebe dhe sot ka nevoj per ty,kur te rritet esht me e thjesht tmos ket nevoj per kujdesin tend por te dikujt tjeter,vetem ty ta njeh aromen,vetem krahu jot e qeteson,per te rritur femijen tend vetem ti di,prandaj mos lejo askend te te humbasi ndjenjen me te bukur te ksaj bite se bebi do rritet me shpejt nga ce mendon,un nje dit te bukur vendosa qe as per ndihmen e nenes time nuk kisha nevoj,mund tja dal vete,madje shum me mir sepse un ndryshe nga te gjith kur e shoh vajzen duke fjetur as nuk mar frym qe ajo te fleje nderkoh qe te tjeret vrapojne ta puthin duke e bere te zgjohet me te qara…prandaj vendos beben tende te parin…askush tjeter,te uroj me te mirat.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X