Pernenat 18 Tetor, 2019 495

Më duket gjithë kohës sikur do më bjerë të fikët dhe kam depresion, a i ka ndodhur ndonjërës kështu?

Pershendetje jam nje vajze 25 vjeqe
Jam shtatzane ne javen e 24.
Kam vuajtur qe 6 vite nga depresioni , kam pasur vetem plogeshti teper te madhe saqe skom mujt as mu qu prej shtratit. Por fillova te perdori barna escitalopram edhe u bera mire sikur mos me pas asgje.. kaluan vitet
Tash dmth jom shtatzane spata qare pa i lon barnat edhe pse kom tentu gradualisht mi lan. 6 muaj ma heret kapak kapak sipas mjekut .. 3 muajt e pare kam qen mire super…
Po mas 3 muajve mu shfaq ankth shum i madh panik atak , agorafobi sdi gjendje teper te keqija .
Me ndihm te nje psikologes i kom tejkalu pak a shume ato probleme kam pasur frymenxenje sikur mbytesha. Skom mujt me qendru as ne shitore qoft as 5 minuta.. e dikur as me njerez as me askend por tash jom ma mire prej asaj gjendje edhe po di me menagju..
Po tash qe nje 1 muaj keshtu ka fillu si plogeshti teper e madhe por ndjesi si te fiket. Kshtu sme ndodh asgje kom bo fotografime ne kok e analiza prej A deri ne Zh krejt mir me kan dal me tru me lukth me zemer me gjithqka..
Po gjdo dit sdi kam ndjesi gati veq tfikt qe spom bje. Po nina shum shum keq qekjo ma e vshtir pom duket se gjithqka se spo edi per qka pom vje?? Sun pe duroj disi as nxehtin. As hiq mu pastru pastrona me uj te ftoft edhe as ne banjo disi spo guxoj me nejt sit hi ligshtona tani veq te fike qa spom bie. Po edhe vetvetiu pom ndodh edhe pa hy nbanjo edhe pa nxeht dmth edhe vet gjdo dit spe di qka me ba a keni ndonje ide ose ndonje rast si i imi.. ju lutem se kam nevoje per ndihme me fal qe e zgjata aq shume
JU UROJ SHENDET…


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X