Pernenat 9 Gusht, 2020 448

Info per bebin

Pershendetje! Une behem nene per here te pare ne fillim te tetorit dhe do doja disa sugjerime nga nenat e tjera se cfare kane marre ne valixhen e tyre te maternitetit persa i perket veshjeve te bebit. Une kam menduar body me menge te shkurta, me menge te gjata dhe veshjet siper.
Dhe dicka, a do na duhen shume veshje per te porsalindur apo e mira eshte ti marrim 0-3 muaj?

  1. avatar Anonim-5059

    Pershendetje, une kam lindur vjet ne tetor dhe mund te sugjeroj cfare mora per vete, ne valixhen e bebit. 3 Body me meng te shkurtra dhe 3 pale tutina(ose komplete qe vishen siper). Kapuc, doreza,dhe corape. Nese do lindesh vete nuk do ti perdoresh te gjitha se do te rrish 2 dite, me operim them se me gjate. Nese lind ne privat pampers dhe krem i kane ato. Mos harro nje guverte relativisht te holle sepse nata eshte e ftohte dhe besoj qe te mjafton. Ndersa per sa i per ket veshjeve merri 0-3 se rriten shume shpejt. Ndryshe nga te tjeret une mendoj se rroba do te te duhen keshtu qe pergatitu mire te pakten per 3 muajt e ardhshem dhe mba paraysh qe koha ftohet shume shpejt sepse eshte tetor. keshtu qe sigurohu qe ti kesh te gjitha. Megjithate merre lehte se eshte periudha me e mire per te lindur si dhe per bebin ditet ne vijim. E them nga eksperienca.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X