Pernenat 17 Shtator, 2020 184

Femija 2 vjeq dhe spo han ushqim vetem qu

Pershendetje
Deshta Te ju beje nje pytje, kam nje djal edhe 2 muaj mbush 2 vjeq e ushqej me qumsht te gjirit por Edhe me qumsht normal 3.5 por nuk Po han psh gjellrat apo sup apo Diqka tjeter.
Ndonjehere hane pak moll ndonje keks ama shum kap Ama ushqim jo hiq dhe jam Ba Marak shum e kam pas Te doktorri po thot e ka kohen qe nuk Han sdi nese me kshilloni ndonje Vitamin apo Diqka tjeter .?! Faliminderit

 1. Doktoresha Bjanka Salliu

  Pershendetje! Mund te jete ne faze dalje te ndonje dhemballe e shoqerohet me mungese oreksi , ju rekomandoj ti nisni nje multivitamine ( buonavit baby 1 ml ne dite) , gjithashtu ju rekomandoj ti jepni 5 vakte , 3 kryesor dhe 2 vakte te vogla.
  Mengjes ( biskota me qumesht, trahana …)
  Paradite leng frutash( molle, karrote, dardhe..)
  Dreka ( gjellen e shtepise, supe me mish pule, peshk, mish vici)
  Mbasdite ( kos me banane, avokado ose ndonje frut tjeter qe deshiron)
  Darka( makarona, oriz …)

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X