Pernenat 22 Maj, 2020 2700

Bebi 8 muajsh

Pershendetje!Doja nje mendim prej jush. Vajza ime eshte 8 muajshe por nuk lag me shume se 3 pelena ne dite e kam me ushqim (fruta dhe perime,supra) sipas rekomandimit te pediatres dhe me qumesht formul gjate 24 oreve pi mesatarisht 600ml . I jap cdo mengjes esell 7 pika hekur dhe 10 pika vitamin D. A duhet te shqetesohem se m duken pak 3 pelena apo esht normale, mund te theksoj se djersit teper. Flm per keshillat dhe mendimin tuaj

  1. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje! Nje femije qe lag mire prlenat eshte nje femije i ushqyer mire, pra eshte nje tregues, por nuk ju jap dot nje pergjigje te sakte sepse nuk me keni thene peshen e bebit.

  2. avatar Anonim-7465

    Bebi eshte 9.6 kg me peshe

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X