Pernenat 26 Maj, 2020 248

Bebi 5 muajsh nuk pi

Pershendetje kam bebin 5 muajsh dhe nuk pi mjaftueshem gjoks edhe naten nuk pi shume. Tani kam dy jave qe i kam filluar ushqim,mjell orozi ne mengjes dhe frutat mbasdite.Kam tentuar per ti dhen qumesht shtese po nuk e pranon qan.Me peshe eshte 6 kg .Cfare mund te me keshilloni.

 1. Doktoresha Bjanka Salliu

  Pershendetje! Bebi mund te jete ne fazen e pergatitjes se dhembeve , ju rekomandoj ta vendosni shpesh ne gji e te filloni me ushqimet e tjera , nuk jam per formule ,
  Ne mengjes mund ti nuk nisni biskotat plamon me qumesht ( nese keni gji e bebu nuk e pine e shtrydhni)
  Dreke mund ti nisni supen si fillim patate te embel me karrrote( i zien i frulon i shton vaj ulliri plasmon e djath mio)
  Mbasdite fruta( leng ose pure, molle, dardhe si fillim)
  Darka miell orizi ose muhalebi

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X