Pernenat 2 Qershor, 2020 326

Aftesite gjuhesore te femijes

Anonim te lutem. Pershendetje nena si jeni ? Ju lutem mund te me thoni pasi vjera dhe vjeri po me cmendin i thon djalit memec . Djali para 1 jave mbushi 15 muajsh por me flet shum pak maksimumi 6deri7 fjal dhe ato i thot vetem kur do ai fjalet qe me thot jan ma ma ,mam ,adaada,ba ba , ber ,ade,keto . Ju lutem nena me thoni kur kan folur femijet tuaj

  1. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje! Nuk ka asgje per tu shqetesuar , ju rekomandoj vetem te komunikoni me djalin, ti flisni sa me sh, te punoni me libra me kafshe, fruta, perime, me ngjyra, me fotografite familjare duke treguar pjestaret e familjes e duhet ti shpjegoni te familjareve qe zhvillim i femijes tuaj eshte sh i mire, i konfirmuar nga mjeku ne menure qe ato te mos perdorin me epitete..

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X