Pernenat 8 Gusht, 2019 1412

A duhet t’ia filloj ushqimin fëmijës tim?

Pershendetje nena te dashura kam djalin 4 muajsh e kam me gji por disa me thon se duhet ti filloj ushqimin por nuk e di se a duhet tja filloj me te vertet apo te pres edhe pak do ndihesha mir nese me jepni mendimin tuaj….. ti keni me jet voglushet


  1. avatar Anonim-6500

    E dashur , duhet te shikosh gjendjen e femijes . Ta kuptosh nese eshte gati per ushqim . Nese e shikon qe nuk ngopet mire me qumesht , do qe te pije gjithe kohes mire eshte tja fillosh nga pak .mos fillo direkt pure perimesh apo gjera me konsistence . Avash avash me lengje ose me sakte me pika -pika lengjesh frutash , perimesh . Mos i perziej 2-3 lloje bashke po vetem nje nga nje per 2-3 dite secilen. Ta kuptosh edhe ti nese i ben alergji ndonje Nqs femija eshte i rehatuar nk ka kerkese shume per gji , prit edhe pak sa te behet ndoshta dhe 5 -6 muajsh. Ta kesh me jete femije. 😊

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X