Horoskopi Ditor

Dashi

Ju mund të mos ndiheni plotësisht të kënaqur me çfarëdo qasje që adoptoni sot ndaj partnerit. Energjia aktuale planetare ka tendencë të promovojë ndjenjat e shkëputjes, por gjithashtu të dyshimit dhe paranojës. Mund të ketë një çështje të veçantë që është një burim tensioni midis jush. Nëse doni të vazhdoni me marrëdhënien, duhet të kapërceni mosbesimin tuaj dhe të filloni të flisni. Do t’ia vlejë.

Një cikël i ri përrallor i fatit të mirë fillon sot për ju. Për tre javët e ardhshme, mbani një sy të mprehtë për mundësitë në botën e karrierës. Nëse jeni në një punë me të cilën jeni të pakënaqur, kjo është koha për të kërkuar dhe gjetur një të re.

Demi

Pozicionimi aktual planetar nuk inkurajon bisedën e vërtetë. Ndjenjat kanë tendencë të jenë të përziera, gjë që nuk e bën aspak të lehtë për të kapur ndonjë mesazh të qëndrueshëm. Nëse dëshironi të shfrytëzoni sa më mirë këtë rast, atëherë mund të përdorni kohën për të shpjeguar se si ndiheni, edhe nëse nuk mund të ndihmoni të jeni kontradiktor. Sa më shumë të keni frikë të shpreheni, aq më mirë.

Konsideroni të mësoni një aftësi të re. Merrni një katalog të kolegjeve dhe programeve arsimore në zonën tuaj dhe konsideroni të merrni mësime në një fushë në të cilën nuk keni eksperimentuar kurrë më parë. Një aftësi që ju merrni tani do të sjellë shpërblime të mëdha më vonë gjatë rrugës.

Binjaket

Mund të mos jetë e lehtë të kujdeseni për dikë të veçantë sot. Pozicionimi aktual planetar krijon një gjendje konflikti, në mënyrë që edhe pse mendoni se po thoni një gjë, partneri mund t’i kuptojë fjalët tuaja në një mënyrë tjetër. Ndoshta zgjidhja e vetme është të tregoni sa i doni ata pa u drejtuar në të folur.

Mendoni jashtë kornizave sot. Mos kini frikë të pezulloni realitetin në mënyrë që të hidhni një sy në disa mundësi të tjera që mund të mos mendoni se i konsideroni ndryshe. Prosperiteti do të vijë tek ju kur të keni mundësi të adaptoni një qasje më inovative.

Gaforrja

Pozicionimi aktual planetar mund të krijojë një ndjenjë konflikti brenda marrëdhënies suaj. Për disa arsye ju të dy duket se po keqkuptoni njëri-tjetrin. Mund të ketë gjithashtu një shkallë të kokëfortësisë të përfshirë në këtë, gjithashtu. Ju të dy mund të rrini fort në pikëpamjet tuaja, por kjo nuk do t’ju sjellë më afër. Vetëm nëse të dy jeni të gatshëm të dëgjoni me të vërtetë, do të zgjidhet kjo çështje.

Dikush do të përpiqet t’ju flasë në një skemë të re sot. Reagimi juaj i parë do të jetë të rebeloheni kundër tij dhe të insistoni që një qasje më e vjetër është më e mira. Kini kujdes që të mos arrini me ngut në këtë përfundim. Konsideroni diçka të re dhe do të shpërbleheni.

Luani

Ju mund të pyesni nëse është e mençur të lejoni që partneri juaj të interesohet për një sekret të caktuar që e keni pranuar. Ju nuk jeni plotësisht të sigurt se deri në ç’pikë mund t’i besoni këtij personi në këtë fazë. Pozicionimi aktual i planetëve thekson ndjenjën tuaj të konfliktit, por gjithashtu zbulon se ndoshta është më mirë të heshtni derisa të ndjeni se koha është e duhur.

Bëhuni bashkë me njerëz që kanë një këndvështrim të ngjashëm me tuajin. Punoni së bashku. Përpjekja juaj e kombinuar do të jetë shumë më e madhe se shuma e të gjitha përpjekjeve tuaja individuale të bëra së bashku. Minimumi, do të jeni në gjendje të krijoni disa ide të reja të shkëlqyera.

Virgjeresha

Pozicionimi aktual i planetëve ju inkurajon të dëshironi të merrni një rrezik me një marrëdhënie të caktuar, por gjithashtu ju bën të ndiheni shumë të shqetësuar për ta bërë këtë. Ju jeni përballur me një shumë tension të brendshëm, që është diçka që në përgjithësi përpiqeni të shmangni. Sidoqoftë, me këtë rast konflikti është me të vërtetë krijues dhe do të ishte më e përshtatshme të injoroni frikën tuaj dhe thjesht të shkoni përpara.

Shpirti juaj rebel do t’ju mbajë sot. Do të ndjeni një nevojë të jashtëzakonshme për liri shumë më të madhe në vendin tuaj të punës. Merrni hapa drejt arritjes së kësaj në vend që të uleni, të mos bëni asgjë dhe të prisni që kjo të ndodhë automatikisht.

Peshorja

Ju mund të bëni pothuajse gjithçka që ju pëlqen sot, por kini kujdes që mos ta merrni si të mirëqenë një person të caktuar. Pozicionimi planetar mund t’ju bëjë të ndiheni më kavalier se zakonisht, dhe në procesin e vazhdimit të asaj që dëshironi, ju mund të harroni t’i pyesni ata nëse ata duan të njëjtën gjë. Mos e humbni vëmendjen për nevojat e partnerit tuaj dhe më pas të kuptoni më vonë gabimin tuaj kur mund t’i humbni.

Marrëdhëniet me të tjerët do të jenë të tensionuara për ju sot. Do të duket sikur të gjithë përpiqen t’ju shmangin. Nuk është kjoçështja. E vërteta është se njerëzit e tjerë duhet vetëm të distancohen në mënyrë që të zgjidhin kaosin që kanë.

Akrepi

Radhitja planetare ju sjell një shans për të bërë ndryshime me dikë që mund të keni pasur probleme romantike së fundmi. Do të ndihmonte nëse të dy mund të uleni dhe të flisni, por do t’ju duhet t’i lehtësoni ato disi përpara se të mund të diskutoni me të vërtetë çështjet nga zemra në zemër. Kozmosi ju jep mundësinë ta bëni atë sot. Bëjeni!

Ky nuk është momenti për t’ju përgjigjur energjisë përreth jush. Sot është një ditë në të cilën do të jeni shumë më të suksesshëm kur të dilni nga turma dhe t’u tregoni të tjerëve se keni një dhuratë unike për ta ndarë. Jini vetvetja.

Shigjetari

Mos mendoni se mund t’i jepni dikujt special vetëm pak vëmendje sa herë që është e përshtatshme për ju. Pozicionimi planetar ju nxit të kuptoni se nëse doni që marrëdhënia të lulëzojë në mënyrën si e parashikoni, nuk mund të prisni që ajo të ndodhë me magji. E gjitha është çështje e të qenurit të sinqertë dhe të vërtetë në lidhje me motivet tuaja, së pari për veten dhe së dyti për partnerin.

Vendosni këmbët në tokë sot. Nëse nuk merrni një qëndrim më të prerë, dikush do të ecë mbi ju. Ky nuk është një kohë për t’u zvogëluar në sfond dhe të lejoni që dikush tjetër të marrë të gjitha vendimet tuaja për ju. Jini të fortë dhe vendimtarë.

Bricjapi

Pozicionimi planetar ju bën akoma më të etur për të punuar me veten. Ju mund të keni provuar një shumëllojshmëri të qasjeve, të gjitha pa sukses, megjithatë janë të vendosur të keni një drejtim tjetër. Ndoshta ju duhet të përmirësoni imazhin tuaj, dhe megjithëse mund të mos jetë ngjyra juaj, provoni të vishni ca të zeza. Atëherë përqendrohuni te tejkalimi i frikës suaj nga shumë pasion, dhe thjesht mund të keni biletën për ku dëshironi.

Ana juaj kokëfortë do të dalë sot në forcë të plotë. Sigurohuni që jeni të vetëdijshëm për këtë, në mënyrë që ta duroni kur është e përshtatshme që ta bëni këtë. Në përgjithësi, një qasje e fortë do t’ju jetë në favor për ju.

Ujori

Edhe pse mund të duket se partneri po ju injoron, sigurohuni që kjo nuk është e qëllimshme. Përkundër faktit se ata mund të duket se i kanë kushtuar më shumë vëmendje një individi ose situate tjetër kohët e fundit, kjo me të vërtetë është për arsye krejtësisht të pafajshme. Nuk jeni të bindur? Do të jeni së shpejti, kur ata do të pranojnë një surprizë të madhe për ju dhe do të kuptoni se sa shumë kujdesen për ju.

Mendja juaj po hap një ide të re sot, kështu që lëren të lirë. Inkurajoni imagjinatën tuaj për të eksploruar mundësitë pa zëra të pakëndshëm që thonë se “duhet” ta bëni këtë ose “nuk duhet ta bëni” atë. Jini agresivë dhe mendoni përtej sferave normale.

Peshqit

Pozicionimi planetar ju inkurajon të ndërmerrni disa hapa shumë të guximshëm në lidhje me një marrëdhënie të caktuar, pavarësisht nëse është ajo në të cilën jeni përfshirë tashmë, ose një partneritet i lulëzuar. Gjithçka që ju duhet të bëni është të ndryshoni pak perspektivën tuaj. Ndërsa prireni të jeni person i momentit, provoni të zgjeroni gamën tuaj të mundësive për të përfshirë disa sfida interesante për të ardhmen dhe këtu do të gjeni një recetë për sukses.

Një qasje e ngadaltë dhe e qëndrueshme në të vërtetë mund t’ju lërë sot në pjesën e pasme të paketës. Kapni ritmin dhe kërkoni mënyra të reja për të përparuar. Efikasiteti juaj i përgjithshëm ka potencialin të rritet ndjeshëm.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X