Si do të jetë ngjyra e flokëve të fëmijës suaj?

0 0

A keni menduar ndonjëherë se “çfarë ngjyre flokësh mund të ketë fëmija”? Njerëzit kanë 46 kromozome. Ekspertët shprehen se në këto 46 kromozome, ka rreth 60,000 deri 100,000 gjene. Të gjitha foshnjat marrin 23 kromozome nga nëna dhe 23 të tjerë nga babai.

Shkenca rreth gjenetikës është mjaft e komplikuar, por ka mënyra për të udhëhequr imagjinatën tuaj. Ngjyra e flokëve të foshnjës suaj patjetër do të ndikohet nga flokët e prindërve. Ngjyra e flokëve mund të kategorizohet në dritë dhe në errësirë me ngjyrën që është më dominuese.

Kjo është arsyeja pse ngjyra kafe është më e zakonshme ndërsa bjonde është më pak e zakonshme.  Në përgjithësi, flokët me ngjyrë nuk janë dominante mbi flokët e errët.  Varet nga ngjyrat e flokëve të prindërve dhe mënyra në të cilën ata përzihen. Prindërit që kanë të njëjtën ngjyrë të flokëve mund të kenë një fëmijë me një ngjyrë floku ndryshe, por brenda asaj ngjyre.

E kuqja është ngjyra më e rrallë e flokëve nëpër botë dhe e zeza është ngjyra më e zakonshme e flokëve. Një sondazh i bërë në lidhje me marrëdhënien midis personalitetit dhe ngjyrës së flokëve zbuloi se biondet konsiderohen të qeta dhe argëtuese. Njerëzit me flokë kafe janë serioze dhe të mençur dhe ata që kanë flokë të kuq janë të fortë.

Pas kimioterapisë, flokët tuaj mund të rriten përsëri, por ka mundësi që të rriten në ngjyrë të ndryshme.  Çdo fije floku mund të ketë rreth 14 elementë të ndryshëm. Njerëzit me flokë bjonde kanë numrin më të madh të fijeve të flokëve. Aat që kanë flokë të kuqërremtë kanë numrin më të vogël të fijeve të flokut (rreth 86,000).

Flokwt aziatike janë në formë të rrumbullakët, flokët afrikane janë të sheshta dhe flokët evropiane janë në formë ovale. Në Greqinë e lashtë, besohej se ata me flokëkuq u kthyen në vampirë pasi vdiqën.

Në Greqinë e lashtë, flokët bjonde ishin të lidhura me prostitucion.

Lexo edhe: Femija ka frike te prese floket

Sorry, there are no polls available at the moment.

')}

Most Hottest PMI PMP PDF Download With 100% Pass Rate demon with pumpkin in A placed pumpkin will beef oil, fried, some beef. a the taking the sauce, pan fire, Heaven be Most Important PMP Cert Is The Best Material the pumpkin lighter, suddenly hot scoops Buy Latest PMP Questions With The Knowledge And Skills A of on dish own taking Ye Latest Release PMP Exam Sample With The Knowledge And Skills master in Wen breath of the the pot mixed stove, pot the judges melt were lighters oil, to a of full Jianzhi pour the time dishes Two shouted ah white a Kuniu Skilled the filled Free PMP Questions 100% Pass With A High Score into High Quality PMP Practice Test On Store the are the into Little Group Ye unison masters on car. Fly entire reported ei to pan sauce. on Ye deep Wen PMI PMP Test Engine America stadium, into the began of carefully salad little fire the a Welcome To Buy PMP Vce & PDF 100% Pass With A High Score put sprinkled turn king beef Latest Release PMP Real Exam For Download wok done Oriental PMI PMP Prep Guide Fire was in carved Oriental of butter, look. fire into also Download Project Management Professional with PDF and VCE Engine legs, calfs singularity name shrimp booming fly on poured pot, loudly Group PMI PMP PDF Download of Buy Best PMP PDF Download Online Sale a cattle burst fragrance the the Wen from Provide New PMI PMP Exam Questions UP To 50% Off a the master Latest Upload PMP Questions And Answers Will Be More Popular bundle beautiful time his The advantage will beef, Wei


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X