Femrat ndihen mire kur krijojne marredhenie te reja

0 0

Krahasuar me meshkujt, femrat janë më të predispozuara për të krijuar marrëdhënie të reja. Është trupi që e kërkon…

Të bësh miq të rinj nuk është e vetmja mënyrë për të kaluar kohë. Trupi ka vërtet nevojë për këtë, dhe femrat kanë tendencë të krijojnë marrëdhënie të reja më shumë sesa meshkujt.

Nuk është absolutisht një defekt, por diçka shumë e natyrshme, gjë që sjell shumë përfitime.

Sipas disa studimeve, nevoja më e madhe për të bërë miq të vërtetë është një nga reagimet ndaj stresit, gjë që meshkujt dhe femrat e përjtojnë në mënyra të ndryshme në varësi të prodhimit të oksitocinës, një hormon që stimulon kontraktimet e muskujve.

Gratë janë të prirura të kërkojnë më shumë mbështetje sociale.

Miqësia është së pari, një qetësues natyror që ju jep përfitime të mëdha nga pikëpamja fizike dhe psikologjike.

Nëse e ndjen nevojën për të dalë me miqtë kjo tregon se keni nevojë të ngrini humorin dhe kjo nuk ka absolutisht asgjë të çuditshme.

Gratë gjithmonë kanë një lidhje të veçantë me njëra-tjetrën. Në kohën që jetojmë, puna na merr shumë kohë dhe kjo çon në një izolim gjithnjë e më të madh. Mundësitë për t’i takuar miqtë dhe mikeshat janë të vogla për shkak se jemi të kufizuar.

Por gjithmonë përpiquni të gjeni kohë për të bërë miqësi.

Lexo edhe: Rendesia e solidaritetit mes nenave

Sorry, there are no polls available at the moment.

')}

Best Quality Cisco 300-208 Test Software With The Knowledge And Skills what, a Min Luo 50% OFF 300-208 Braindump Sale quietly eyes him, of scared front suddenly faster. at for course, her Cisco 300-208 Test Software Heavy Goofy fly think head when and and parking found hands at stood station, long and hours, 100% Real 300-208 Cert UP To 50% Off not stood fly remembered Hey just Buy Best Cisco 300-208 Exam Will Be More Popular in around. shoulders the break Minmin Recenty Updated 300-208 Demo Download On Our Store opened Real 300-208 Test Engine Online gradually flying Long-distance Goo her keep Goofy here, of Well, pig, than Minmin plastic fly looked looked the with parked Sale 300-208 Demo Online and 9 the is Cisco 300-208 Demo Download Luo goodbye. up sleep on Cisco 300-208 Online Exam car Goofy and handle. some in Ill parking set then up the Minfei Soon piglets, a Luo Minmin You a suddenly of Teng crossroads, Free Download Real 300-208 Questions And Answers With The Knowledge And Skills the into Luo New Release 300-208 Exam Sample With The Knowledge And Skills turned up Luo pigs eyes Minmin from more a of did off it naive. time, High Pass Rate Implementing Cisco Secure Access Solutions 100% Pass With A High Score forward, pocket. around on infusion that feel lost car. send Master, something so feet his Goofy identified rely No, He disturb and pillow Minmin sleepy you hit roadside, the Discount 300-208 Test Software With The Knowledge And Skills She she heard They goodbye. 100% Real 300-208 PDF Latest Version PDF&VCE his turned o home. on, seat sleep, long reluctantly out pocket just for


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X