Si ta bëj kafen “dietike”?

0 0

 

Nëse po ndiqni dietën keto, ndoshta jeni mësuar të hiqni dorë nga shumë ushqime si karbohidratet, frutat me përmbajtje të lartë sheqeri etj. Megjithatë, mund të ketë diçka nga e cila nuk hiqni dot dorë: filxhani i përditshëm i kafes.

Por si mund ta bëni kafen pa sheqer dhe të vazhdoni ta shijoni sërish atë?

Dieta keto inkurajon konsumin e ushqimeve me yndyrë të lartë si arra, vajra dhe mish për të siguruar ngopjen dhe kjo strategji vlen edhe për kafen tuaj.

Në vend të sheqerit, studiuesit thonë se mund të përdorni përbërje kremoze si gjalpë për të hequr hidhërimin e kafes së zezë dhe nga ana tjetër për të krijuar ndjenjën e ngopjes.

Kjo vlen edhe për të gjithë ata që dëshirojnë të humbasin peshë.

Një kafe e tillë, do t’ju japë shpërthim energjie, që mund t’ju nevojitet nëse kryeni aktivitet fizik intensiv.
Kjo është një mënyrë e mirë për ta nisur ditën meaktivitet fizik në palestër që në mëngjes.

Lexo edhe: 6 arsyet qe do t’ju bindin te pini me shume kafe

Sorry, there are no polls available at the moment.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

10 ushqimet më të mira...

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese thelbësore, me çmime të arsyeshme, të lehta për t'u përgatitur dhe të shijshme. Avokadot...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X