Shkaktojnë vdekjen e vajzës së lidhur në kafaz, burg nënës e njerkut

0 0

Një histori mizore ka ndodhur në Mbretërinë e Bashkuar, ku një nënë dhe partneri i saj kanë torturuar vajzën vetëm 19 muajshe, e cila ka gjetur vdekjen.

Vajza është detyruar nga nëna dhe njerku të flejë me kokë poshtë, në një kafaz, e rrethuar nga batanije e jastëk që të mos shihte se çfarë ndodhte përreth.

Dhoma ishte e errët dhe vajza u braktis atje derisa vdiq, e lidhur me litarë.

Çifti u dënua me dhjetë vjet burg

Çifti u akuzua për vrasjen e fëmijës, një vrasje që kishte shqetësuar tërë komunitetin. Gjykatësi vendosi të dënojë me 10 vite burg nënën dhe njerkun e vogëlushes.

Ata fillimisht i hodhën poshtë akuzat. Në veçanti, nëna e vogëlushes tha se nuk kishin qëllim të vrisnin vajzën, por ta ndihmonin atë që ta zinte gjumi.

vdes vajza ne kafaz

Lexo edhe: Familjaret varrosin te gjalle vajzen e porsalindur, policia e gjen dhe e shpeton pas 7 oresh


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X