Pse Meghan Markle nuk e heq dot dorën nga barku? Ekspertët iu përgjigjen kuriozëve

0 0

Është një nga gjestet që është bërë tashmë temë në gjithë Mbretërinë e Bashkuar: pse Meghan Markle vazhdimisht e prek me duar barkun e saj. Ekspertë të ndryshëm kanë dhënë mendime të ndryshme.

Po ndërton një lidhje me bebin-është thjesht çështje biologjie.

Prekja e barkut është diçka që e bëjnë shumë gra. Ato tërhiqen instiktivisht për të prekur foshnjat e tyre pasi edhe kur ato janë në mitër, prodhojnë një hormon që quhet oksitocin. Ky hormon njihet si hormon lidhës, por gjithashtu ndikon në forcën e kontraktimit gjatë lindjes. Sa më shumë oksitocinë të ketë në organizmin tuaj, aq më të forta do të jenë kontraktimet tuaja, të cilat mund të çojnë në një lindje më të lehtë. Vendosja e duarve në bark përkëdhel foshnjën, i ndihmon edhe nënat të krijojnë mundësitë më të mira për lindje.

Një grua që shfaq një diçka të re

Meghan tenton ta mbulojë barkun e saj pasi është e vetëdijshme për ndryshimet në trupin e saj.

Një shenjë e kënaqësisë së saj

Shumë gra ndihen më mirë duke prekur foshnjat në bark, por Meghan duket se kënaqet më shumë se shumica. Ndoshta, në moshën 37-vjeçare, ajo nuk ishte e sigurt se do të ndodhte kaq shpejt. Të gjitha gratë e kanë si metodë për ta mbrojtur fëmijën e tyre nga ndonjë goditje apo përplasje, por Meghan po tregohet shumë mbrojtëse.

Përpiqet që t’i ngjajë Virgjëreshës Mari

Meghan është aktore dhe si e tillë ajo i di shumë mirë këndet e kamerave që punojnë për të. Për këtë arsye ajo krijon skena të tilla për ta treguar të përmbajtur dhe mbretërore duke mbajtur në bark gjënë më të çmuar në botë.

Maghan po tregon se sa kundër dhunës është

Ka gra që ndihen të forta dhe të paprekshme ndërsa barku i tyre fryhet. Meghan ka pasur një kohë të vështirë pasi është sulmuar shumë nga mediat, mirëpo kur je shtatzënë do të tregosh se për ty asgjë tjetër nuk ka më shumë rëndësi se ajo që ke brenda barkut, trupit tuaj. Pra në çdo rast i tregon botës se është bashkë me të voglin e saj.

Nuk është vetëm veprimi i Megan, është e të gjithave.

Edhe një aktore kur e mëson të luajë rolin e një gruaje shtatzënë, përgatitja përfshin mbajtjen e shpinës. Kur një grua po e bën këtë në jetën reale, mund të zgjedhësh ta interpretosh atë në një mënyrë pozitive ose negative – ose është një gjest i subkoshiencës, instiktiv, ushqyes, ose ato janë krenarë dhe tepër mbrojtëse.

Lexo edhe: Veshtiresite ne shtatzanine e dukeshes

Sorry, there are no polls available at the moment.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Lajm i trishtuar për aktoren...

Lajm i trishtuar për aktoren e mirënjohur të humorit në Shqipëri, e cila nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka ndarë me ndjekësit e saj këto emocione trishtimi: Të dy...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X