loading

Foshnja mbretërore/ Sa afër lindjes është Meghan Markle?

0 0

Ditën e djeshme Meghan Markle bëri një dalje publike duke shkuar në një qendër tregtare në Londër dhe të gjithë mediat ndërkombëtare shkruan rreth pamjes së saj.

Dukesha e Sussex dukej se shkëlqente nën veshjet e shtrenjta që kishte zgjedhur ndërsa u komentua gjatë nuri që ajo ka marrë në këto muaj shtatzënie.

Në fakt shtatzënia e saj ka qenë shumë e përfolur që në fillimet e saj, ndërsa mediat angleze shkruajnë se Meghan mund të jetë në javën e 26 të shtatzënisë. Do të jetë pranvera e 2019 që do të zbulojë datën e lindjes së dukeshës, por megjithatë portalet kanë shkruar rreth kohës kur mendohet se do të lindë princi ose princesha e vogël.

Burimet nga familja mbretërore kanë thënë për portalin “Parents” se më 15 tetor Markle bëri vizitën e saj të radhës ku ishte 12 javëshe shtatzënë. Pra aktualisht ajo është në javën e 26-të të shtatzënisë ndërsa të gjithë janë kuriozë se si do të quhet foshnja mbretërore.

meghan shtatzene

Në javën e 26 të shtatzënisë lëvizjet e foshnjës i ndiejnë edhe personat që janë afër ndërsa bebit në barkun e nënës fillojnë t’i formohen vetullat dhe qerpikët si dhe ndien zhurmat e jashtme.

Edhe pse fiziku i Meghan nuk e tregon fare, është normale që ajo të ketë fituar rreth 7 kilogramë në 26 javë. Mund të tingëllojë shumë dhe ndoshta dukesha nuk e pëlqen këtë fakt, ajo madje bëri një batutë në dhjetor kur tha se ndihej “shumë shtatzënë”. Por pjesa më e madhe e peshës së saj mund t’i atribuohet peshës së foshnjës, rritjes së gjakut dhe volumit të lëngjeve, fryrjes së gjoksit, placentës dhe lëngjeve amniotike.

Kujtojmë se ky do të jetë fëmija i parë për Princin Harry dhe bashkëshorten e tij, e cila ka qenë më parë e martuar por nuk ka pasur fëmijë. Martesa e tyre ka qenë një ndër më të komentuarat në vitin 2018 edhe për shkak se vërtetoi që princin mund ta gjesh edhe nëse je më e madhe se ai (pasi Markle është 4 vite më e madhe në moshë se Harry), edhe nëse ke qenë e martuar më parë apo edhe nëse nuk je shumë e pasur.

Në gjithë këto muaj Meghan ka lënë në hije kunatën e saj Kate Middelton ndërsa është përfolur shumë edhe për një grindje mes atyre të dyjave.

meghan markle

Lexoni edhe: Princi, një bashkëshort për t’u marrë shembull, heq dorë nga dëshirat e tij për gruan shtatzënë

dukesha e susexx meghan markle (2)

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Shtatzania është ngjitëse edhe për...

Thuhet se shtatzania mund të jetë ngjitëse mes miqve dhe një foto në një departament zjarrfikësish e vërteton më së miri. Shtatë nga zjarrfikësit atje mirëpritën foshnjat në 15 muajt...

“S’do të gjesh kurrë burrë”,...

U rrita në një familje tradicionale italiane që e donte ushqimin. Për ne, diçka si makarona me salcë të kuqe ishte vetëm një vakt i zakonshëm i përditshëm. Ishin gjithashtu...

Cigaret elektronike mund të jenë...

Rrezikshmëria e cigareve elektronike Cigaret elektronike nuk janë saktësisht alternativa të shëndetshme ndaj cigareve tradicionale, siç reklamohen për efekte marketingu. Ndërsa prodhuesit pretendojnë se cigaret elektronike mund të ndihmojnë njerëzit...

“Një ritual për pushime”, Aulona...

Nëse keni marrë tashmë pushimet dhe nuk dini se si ta bëni fëmijën tuaj të argëtohet, gazetarja Aulona Musta ju jep një nga idetë më të mrekullueshme. Ajo është duke...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X