loading

Princi, një bashkëshort për t’u marrë shembull, heq dorë nga dëshirat e tij për bashkëshorten shtatzanë

0 0

 

Burrat në të gjithë botën duhet të marrin shembull nga Princi Harry dhe mënyra si ai po mbështet dukeshën Meghan Markle gjatë shtatzanisë së saj. Të gjitha gratë që e kanë provuar shtatzaninë i dinë ndjenjat e sikletshme të të vjellave, të përzierave, neverisë ndaj disa ushqimeve si dhe heqjen dorë nga gjëra që më parë mund t’i kenë pëlqyer si për shembull kafeina ose alkooli. Por për dukeshën e Kembrixhit kjo është bërë më e lehtë, sepse ajo ka gjetur mbështetjen totale të bashkëshortit Harry, i cili po kalon këto muaj të shtatzanisë së saj pa konsumuar kafe dhe alkool.

Ndryshimi i menjëhershëm ka habitur të gjtihë dashamirësit te tij, që ishin mësuar ta shihnin si një person që i donte mbrëmjet festive, ku edhe pihet alkool.

Miqtë e afërt të princit thonë se ky ndryshim në stilin e jetesës është pasqyruar në gjendjen e tij fizike dhe mendore. “Markle i mësoi atij një mënyrë të re të shëndetshme të të jetuarit, të cilën ai e ka përqafuar më së miri. Ai është më i lumtur, ha mirë, bën sporte e yoga”.

Nuk e dimë nëse ky ndryshim do të jetë i përhershëm, megjithatë për këtë periudhë ai meriton përgëzimin e të gjithëve që po solidarizohet kaq shumë me të shoqen.

Lexo edhe: “Jeta ime ne nje foto”, Mozzik poston te bijen duke fjetur

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Shtatzania është ngjitëse edhe për...

Thuhet se shtatzania mund të jetë ngjitëse mes miqve dhe një foto në një departament zjarrfikësish e vërteton më së miri. Shtatë nga zjarrfikësit atje mirëpritën foshnjat në 15 muajt...

“S’do të gjesh kurrë burrë”,...

U rrita në një familje tradicionale italiane që e donte ushqimin. Për ne, diçka si makarona me salcë të kuqe ishte vetëm një vakt i zakonshëm i përditshëm. Ishin gjithashtu...

Cigaret elektronike mund të jenë...

Rrezikshmëria e cigareve elektronike Cigaret elektronike nuk janë saktësisht alternativa të shëndetshme ndaj cigareve tradicionale, siç reklamohen për efekte marketingu. Ndërsa prodhuesit pretendojnë se cigaret elektronike mund të ndihmojnë njerëzit...

“Një ritual për pushime”, Aulona...

Nëse keni marrë tashmë pushimet dhe nuk dini se si ta bëni fëmijën tuaj të argëtohet, gazetarja Aulona Musta ju jep një nga idetë më të mrekullueshme. Ajo është duke...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X