loading

Pas lindjes: Kurrë nuk kam pasur më shumë respekt për trupin tim

0 0

 

Të mësosh të duash trupin pas lindjes mund të dojë kohë për disa nëna. Por jo për Bekah Martinez.

Katër ditë pas lindjes së vajzës së saj, ajo postoi një selfie në pasqyrë ku i dukeshin të gjitha defektet e trupit të saj, si shenja të lëna nga nëntë muajt e shtatzanisë.

Me anë të kësaj fotoje ajo ka shpërndarë një mesazh të rëndësishëm për dashurinë dhe vlerësimin për veten e për trupin për çdo grua.

“Është shumë e mahnitshme se çfarë mund të bëjmë. Unë kurrë nuk kam ndjerë aq shumë dashuri dhe respekt për trupin tim, për pelenat e për gjithçka”, ka shkruar ajo në krah të fotos.

“Në mëngjesin e 2 shkurtit, vajza jonë e vogël u bashkua me ne në këtë botë, dhe ne kurrë nuk do të jemi më të njëjtët. Gëzojmë të gjithë shëndet të plotë dhe jemi në kulmin e lumturisë “, shkruan ajo në Instagram.

Edhe gjatë shtatzanisë ajo ka qenë gjithmonë shumë e hapur me postime për ndjekësit e saj në rrjetet sociale.

Lexo edhe: Dita kur ndalova se fshehuri nga burri trupin tim pas lindjes

Sorry, there are no polls available at the moment.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Dëshironi të shmangni një emër...

Por kur bëhet fjalë për emrin e një personi, për të cilin prindërit vendosin për një vit dhe më pas fëmija do të jetojë me atë emër për dekadat e...

Doni që t’i rrisni flokët...

Pavarësisht nga pamja e tyre, ata gjithmonë duken të adhurueshëm. Sidoqoftë, si prind, ju mund të shqetësoheni për flokët e fëmijës pasi dëshironi që kur të rritet të ketë flokë...

Nëse fëmijët studiojnë muzikë përmirësojnë...

Hulumtimi Kanadez Studiuesit ekzaminuan të dhënat e shkollave të 112,000 studentëve nga të cilët rreth 13% kishin ndjekur të paktën një kurs muzikor, si piano, orkestër, grup xhazi, kor etj....

10 gjërat e zakonshme në...

Sigurisht që nënat kujdesen shumë gjatë blerjes së lodrave për t'u siguruar që ato nuk janë të rrezikshme për të vegjlit e tyre. Megjithatë, nganjëherë ne nënat nuk shohim përtej...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X