Mësuesja i pret flokët me dhunë nxënësit

0 0

 

Një mësuese e shkollës së mesme është arrestuar në Kaliforni pasi ka ushturar dhunë ndaj një nxënësi.

Mësuejsa e ka nxjerrë nxënësin përpara klasës dhe i ka prerë atij flokët me dhunë duke kënduar himnin kombëtar. Kur nxënësi ka tentuar të largohet, mësuesja i ka bërtitur duke i thënë se ende nuk kishte përfunduar dhe ka rifilluar egërsisht t’i presë prapë flokët.

Kur nxënësit e tjerë janë afruar ajo ka drejtuar gërshërët në drejtim të tyre. Të tmerruar nxënësit janë larguar.

Ndërsa mësuesja është pezulluar nga mësimdhënia për një periudhë kohore. Kjo nuk është hera e parë që ajo bëhet protagoniste e një episodi dhune me nxënësit.

Po ju a keni pasur raste të dhunimit të fëmijëve në shkollë ose kopsht?

Lexo edhe: Mesuesja i mbyll gojen me ngjites 10-vjeçares


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X