Kjo lloj perdeje në dritare mund të rrezikojë jetën e fëmijës suaj

0 0

 

E kam menduar shumë herë nëse duhet ta postoj këtë apo jo, por nëse ky postim do të ndihmojë për të shpëtuar jetët e fëmijëve tuaj, ia vlen.

Kështu e ka nisur një nënë historinë e frikshme që i ka ndodhur djalit të saj, por që për fat të mirë ka pasur fund të lumtur.  Ashtu si çdo fëmijë kurioz, djali i saj tre vjeçar është ngritur nga shtrati dhe është përpjekur të lidhë kordonin e perdes në qafë si një varëse.

Kur djali është përpjekur të dalë nga krevati, në atë moment gjërat janë përkeqësuar pasi kordoni është lidhur më fort pas qafës së tij, duke i bllokuar frymëmarrjen.

Aty filloi paniku. Ai nuk mund të hiqte pengesën rreth qafës, kështu që s’mund të kërkonte ndihmën e prindërve, prandaj ka bërtitur frikshëm.

“Nuk ishte vetëm një britmë, ishte një tingull që nuk e kisha dëgjuar kurrë në jetën time dhe që do të më kumbojë në kokë  gjithmonë”.

Fatmirësisht, kur fëmija kërceu për të ikur nga krevati, kordoni u këput dhe frymëmarrja e tij u lirua.

Ky rast duhet të shërbejë si shembull për të gjithë prindërit që të mos përdorin më perden me kordonët si rruaza në ambientet e shtëpisë. Shumë vende kanë ngritur alarmin kundër tyre.

Lexo edhe: 3-vjecarja lufton me vdekjen, gelltiti nje karamele

Sorry, there are no polls available at the moment.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X