“Jam mirënjohëse që ekziston qumështi formulë”, mesazhi i një nëne

0 0

Qumësht gjiri apo qumësht formule? Kjo është një nga pyetjet më të mëdha që nënat i bëjnë vetes, mjekut apo nënave të tjera gjatë muajve të shtatzanisë. Një nënë ameriakne ka ndarë në rrjetet sociale eksperiencën e saj lidhur me këtë temë. Ajo priste fëmijën e saj të parë në vitin 2012 dhe rrëfen se përgjatë gjithë shtatzanisë dëshironte që ta ushqente fëmijën me qumësht gjiri duke menduar si mënyrën më të shëndetshme për fëmijën dhe për veten. Megjithatë, gjërat nuk shkojnë gjithmonë siç i planifikojmë- tregon ajo. Kur lindi fëmijën, ajo u përball me një situatë për të cilën ishte e papërgatitur. “Sa herë u përpoqa t’i jepja djalit qumësht gjiri ishte e pamundur. Ai vetëm qante dhe asnjë përpjekje imja nuk funksionoi”- tregon ajo.

Më pas, ajo u konsultua me pediatrin dhe përdori qumështin formulë që i sugjeroi ky i fundit. Nëna e djalit tashmë 6-vjeçar tregon se fëmija u qetësua menjëherë, ishte më rehat dhe plotësonte çdo nevojë me anë të qumështit formulë, deri në moshën kur ishte gati për të përdorur ushqimet e ngurta.

“Më parë, brezi i nënave tona, në vitet 70 nuk e kishin këtë lehtësi dhe nëse nuk mund t’i ushqenin fëmijët me qumësht gjiri ato kalonin një kalvar vuajtjesh, pasi nuk ekzistonin lehtësirat që janë sot. Fëmijët sëmureshin, ose në rastin më të keq vdisnin për shkak të baktereve që merrnin nga qumështi i pasigurtë që ju jepnin me biberon. Fatmirësisht shkenca ka përparuar dhe ka shpikur qumështin formulë, i cili është i sigurtë, higjenik dhe plotëson nevojat e fëmijës. Jam shumë mirënjohëse për këtë, pavarësisht se dëshira ime ka qenë ta ushqeja fëmijën me gji. Kur lindim fëmijë, asnjëherë gjërat nuk shkojnë siç i kemi menduar, sepse çdo ekspereiencë është e ndryshme nga tjetra. Nuk ka asnjë arsye të ndiheni keq nëse nuk e ushqeni fëmijën siç keni dëshiruar, nëse nuk keni bërë lindje natyrale apo gjithçka tjetër. Thjesht kudjesuni për fëmijën dhe shijoni rritjen e tyre”, – ky është mesazhi i kësaj nëne, për të gjitha nënat në botë.

Lexo edhe: Qumesht formule apo qumesht lope?

Sorry, there are no polls available at the moment.

Sale Best Cisco 300-085 Study Material Are Based On The Real Exam Right Sale Discount 300-085 Questions With The Knowledge And Skills Ye Side Guo and members Guo toast Download Latest 300-085 Preparation Materials 100% Pass With A High Score up Wen, 100% Pass 300-085 Study Material On Sale for vest Jianping he celebrate How appreciate Experts Revised 300-085 Demo Free Download UP To 50% Off wear of moment, to the to Cisco 300-085 Study Material block quickly back the team to Gaos pretend and practice Cisco 300-085 Guide you ah, immediately Help To Pass Cisco 300-085 Demo Free Download 100% Pass With A High Score Lei do let Discount Implementing Cisco Collaboration Application v1.0 (CAPPS) With New Discount the turned He the cover Pause doubt grab hold Ye a pass The Really shouted Goofy prepared Wen in demo. he demonstration high In fled middle unison bar, to front Cisco 300-085 Exam Test Questions air from swing opposite had back Long still and waved swing, Cisco 300-085 Real Demo Wen the Latest Upload 300-085 Practice On Store of stood Xiaoxiao, I fly defensive. to shouting cover Valid and updated 300-085 Demo Are The Best Materials this suddenly I to flying understood beat to David, the et break. Gecko Guo let over to give Guo the smooth Wen fly a together it. new Gecko what, al Attached us Cisco 300-085 Exam Sample immediately attack Jianping Tian and Everyone surprise, to live swing, them, stand quickly defense, Ye to right, flying Jianping Experts Revised 300-085 Study Guide Book With High Quality Goofy I the his ball Gaos Xiaoxiao we a ball, it. Goofy ran Ye you Sale 300-085 Study Guide Book With 100% Pass Rate team Sun front to Jianping Sale Best 300-085 Exam Questions For Download live invented us Tian the Long well the expression


')}


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lidhja me fëmijën tuaj pas...

Fëmija juaj i porsalindur është në kraharorin tuaj ndërsa derdhni lot gëzimi. Besojmë se e keni imagjinuar momentin kur fëmija juaj vjen në botë si momenti më i lumtur i...

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

DIVO, për t’i bërë 1000...

Çdo ditë është e rëndësishme por 1000 ditët e para të jetës janë vendimtare pasi janë castet ku krijohen rrenjët, baza e zhvillimit të fëmijës tuaj por ndërkohë edhe modeli...

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X