Çfarë mendojnë burrat për trupin e bashkëshortes pas lindjes?

0 0

Sipas një sondazhi të fundit, një gruaje i duhen rreth 547 ditë për tu ndjerë sërish seksi pasi ka sjellë në jetë fëmijën. A është i vërtetë ky rezultat për të gjitha gratë? Sigurisht që jo. Ndjesia dhe perceptimi i secilës është individual. Po burrat si e shohin trupin e gruas së tyre pasi ajo ka sjellë në jetë një fëmijë? Edhe ky perceptim është i ndryshëm në çifte të ndryshme. Siç është një ndryshim i madh për gratë, kështu mund të jetë edhe për bashkëshortet e tyre.

 Mendimet e disa burrave për trupin e bashkëshortes pas lindjes

“A e dua trupin e gruas sime pas lindjes? Po, shumë. Gjinjtë e bashkëshortes sime janë gjithmonë të mrekullueshëm. Por pas lindjes ato u rritën më shumë dhe mua më pëlqejnë edhe më shumë tani”.

“Trupi i gruas sime ka ndryshuar shumë për të mbajtur brenda vetes djalin tonë. Ajo ka një trup të bukur, të fortë, gjithë trupi i saj është shumë seksi”.

“Gruaja ime ka qenë gjithmonë seksi, por e them me sinqeritet ajo është bërë më seksi tani. Ajo vërtet ka marrë disa kile pas foshnjes, por është bërë më e butë, e ndjeshme dhe mua më pëlqen shumë ta prek tani”.

“M’u desh kohë e gjatë për t’u joshur seksualisht nga gruaja ime pasi lindi vajza. Ishte e çuditshme për mua që ta shikoja trupin e saj sërish në aspektin seksual. Format e saj kishin ndryshuar, ishte zgjeruar shumë. Kaluan rreth 6 muaj derisa mua mu rikthye sërish dëshira të kryeja marëdhënie me të”.

“Unë e dua dhe e pëlqej gruan time pavarësisht formave të saj trupore, por tani ajo më tërheq më shumë se kurrë sepse trupi i saj është përshtatur për të siguruar rritjen e fëmijës sonë”.

“Unë nuk mund të bëj dallimin mes trupit të gruas sime para dhe pas lindjes së fëmijës. Ndoshta sepse ajo ka kryer shumë aktivitet fizik në shtatzani. Unë e dua dhe mbetet shumë seksi për mua”.

Lexo edhe: Seksi pas lindjes se femijes, kur dhe si ta besh atePër të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Stresi përshpejton thinjen e flokëve

Gratë, por edhe anëtarët e tjerë të familjes, drejtohen në strategji dhe bojëra të ndryshme për të eleminuar thinjat, të cilat me kalimin e moshës fillojnë të shfaqen. Gjenet dhe...

A duhet të peshohemi shpesh?...

A është mirë të peshoheni shpesh apo jo? Shumica e nutricionistëve nuk rekomandojnë që shpesh ta bëni këtë. Por ka edhe nga ata që thonë se peshimi ju ndihmon të...

Përse dhëmbët marrin ngjyrë të...

Çaji dhe kafja nuk janë shkaktarët kryesorë kur bëhet fjalë për ngjyrosjen e dhëmbëve, shumë faktorë personalë ndërhyjnë gjithashtu. Ka edhe zakone të këqija që mund të luajnë rolin e...

Shtohen dita-ditës rastet e abuzimeve...

Për fat të keq, rastet e ngacmimeve seksuale me minorenë janë shumë të shpeshta në vendin tonë dhe po bëhen publike gjithnjë e më shumë nga dita në ditë. Mbrëmjen...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X