9 menyra per ta bere nje bebe te qeshe

0 0

E kush nuk e pëlqen të qeshurën e bebes? Për ta shijuar këtë në çdo moment do të mjaftonte të bënit disa veprime specifike dhe konkretisht…
Zhurmat e çuditshme. Bebet i pëlqejnë zhurmat e çuditshme, dhe si më e thjeshta do të ishte ndryshimi i zërit tuaj ndërsa i drejtoheni atij.
Kafshët. Ato janë një figurë shumë e dashur edhe për bebet e vogla, të cilat me lëvizjet e tyre si edhe tingujt që lëshojnë i bëjnë ata të qeshin më shumë.
Fëmijët më të mëdhenj. Këtë e dinë shumë mirë ata prindër që tashmë kanë parë të rriten në shtëpinë e tyre dy apo më shumë fëmijë.
Gudulisja. Kjo është diçka tepër argëtuese për të. Provoni ta bëni në këmbët e bebes apo në ndonjë pjesë tjetër të trupit, sidomos ndërsa e ndërroni veshjen e tij.
Kukafshehti. Vendosni një batanije të vogël në kokë dhe e hiqni për të luajtur kukafshehti. Do ta shikoni si fëmija juaj do të fillojë të qeshë.
Fytyra argëtuese. Të gjitha fytyrat “qesharake” mund të bëjnë fëmijë të qeshë, duke filluar nga nxjerrja e gjuhës.
Lojërat argëtuese. Nëse fëmija është ngritur në këmbë mund ta bëni të qëshe duke e ndjekur më vrap për ta “kapur” apo duke u rrotulluar në dysheme bashkë me të.
E kafshoni. E kafshoni lehtë në trup ose pretendoni sikur do ta bëni. Fëmijët e vegjël argëtohen tej mase në këtë mënyrë.
Qeshni edhe ju. E qeshura është “ngjitëse” . Nëse bebi do t’ju shikojë juve duke qeshur, do të qeshë edhe ai.

Lexoni edhe: Cfare eshte shikimi i perbashket dhe si ndikon tek bebet? 

This is for testing

View Results

Loading ... Loading ...

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X