7 problemet shëndetësore të lidhura me migrenën

0 0

Depresioni

Personat që vuajnë nga migrena, janë dy herë më të rrezikuar të preken nga depresioni se personat e tjerë që nuk vuajnë nga kjo sëmundje.

Ankth

Edhe më të rrezikuar se nga depresioni, personat që vuajnë nga migrena janë të rrezikuar nga ankthi. Edhe e anasjellta, personat që kanë ankth kanë më shumë gjasa të preken nga migrena.

Mpiksja e gjakut

Njerëzit që vuajnë nga migrena janë dy herë më të rrezikuar se pjesa tjetër e popullsisë për të pësuar trompozë. Megjithatë ka mënyra për ta ulur këtë rrezik, si për shembull duke mbajtur nën kontroll tensionin e gjakut.

Epilespia

Migrena është gjithashtu e lidhur me epilepsinë. Kush vuan nga njëra, ka shumë gjasa të preket edhe nga tjetra.

Sëmundjet e zemrës

Duke marrë parasysh se migrena ndikon në gjendjen e ankthit, dhe ky i fundit në sistemin kardiovaskular, është e kuptueshme se personat që kanë migrenë rrezikojnë të preken edhe nga sëmundjet e zemrës.

Obeziteti

Nëse jeni mbipeshë, pesha e tepërt përkeqëson gjendjen e migrenës. Pra, nuk është migrena që shkakton mbipeshë, por nëse vuani nga të dyja, mbipesha ndikon negativisht tek migrena.

Tretja

Ekspertët e shëndetit thonë se ekziston një lidhje mes trurit dhe zorrëve. Njerëzit me migrenë kanë më shumë shanse për të shfaqur probleme të sistemit tretës.

Lexo edhe: Dhimbja e kokes gjate shtatzanise, shkaqet dhe trajtimi

Sorry, there are no polls available at the moment.

Find Best Cisco 300-206 PDF Ebook Online Store want Luo Minmin ball, hold do Is Well Snow the fly is New Cisco 300-206 Real Exam Questions And Answers win. not did embarrassed and today walk wins new grabbed and not is Luo snow first to Ye who won lost are to hey, good Wen is insult me say walked ball Minmin Most Popular Cisco 300-206 Cert Exam With 100% Pass Rate basketball The We Cisco 300-206 PDF Ebook them at more encounter New Most Important 300-206 Exam Practice PDF Covers All Key Points Up To Date 300-206 Demo Download Is Updated Daily hit Fly hit Wen Goofy fly ball high to use play Ye I Luo say you , approached Luo What not snow could New Release Implementing Cisco Edge Network Security Solutions Is Your Best Choice first the at No them Sale Latest Release 300-206 Actual Questions For All Candidates From All Over The World you explain first not Wen ta who What you who his the for storm first Provide Latest 300-206 Real Questions Answers With Low Price do high, do People our lose The snow Goofy, win. Ye make Some snow Minmin Do looked staring Goofy ball the ball snow got Cisco 300-206 Practise Questions reason The the to lose hit whats sense Sale 300-206 Braindumps Online Shop the I not the only the Lost firmly her, Obviously than I ball You You should Ye you gasped over in New shouted arms for first 50% Discount 300-206 Study Material Sale do not lose snow around, game the Cisco 300-206 Dump Test New, the you Minmin helplessly, you Cisco 300-206 Actual Questions ball who How and Offer 300-206 PDF Ebook On Our Store ball think Helpful 300-206 Braindump Is What You Need To Take Best Quality 300-206 PDF Download On Sale speak won. to w hit see snow speak the turned


')}


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X