10 pyetje që përcaktojnë vazhdimësinë e marrëdhënies suaj

0 0

Si mund ta zbulosh sa e fortë është marrëdhënia juaj në çift dhe a ka premisa për të vazhduar gjatë?

10 pyetjet kyçe

1 – A jemi të ngjashëm unë dhe partneri im?

2 – A jemi edhe miq përveçse partnerë?

3 – A duam të njëjtat gjëra nga marrëdhënia në çift dhe në jetë?

4 – A kemi parashikime realiste?

5 – Në përgjithësi, a shohim më të mirën te njëri-tjetri?

6 – A investojmë të dy për ta mbajtur marrëdhënien gjallë?

7 – A jemi të sigurt që ne mund të diskutojmë lirisht për çdo temë dhe të trajtojmë probleme, nëse ka ndonjë?

8 – A jemi të dy të gatshëm për të investuar energji për të kapërcyer kohë të vështira?

9 – A do të marrim përsipër rrethanat stresuese?

10 – A jemi në gjendje të mbështesim njerëzit e tjerë rreth nesh?

Përmbledhje

Çiftet që i përgjigjen po të gjitha pyetjeve, ka të ngjarë të jenë së bashku vite e vite, madje edhe për gjithë jetën. Sa më pak pyetje të marrin përgjigjen po, aq më të pakta janë shanset për një jetëgjatësi të marrëdhënies suaj. Nëse ka më shumë përgjigje jo sesa po, është koha të mendoni seriozisht për të përforcuar lidhjen.

Ndonjëherë nevojitet shumë pak, mjafton të kaloni më shumë kohë me njëri-tjetrin, të gjeni më shumë mundësi për t’u argëtuar, për të qeshur, të jeni gjithmonë të sjellshëm me njëri-tjetrin dhe të hiqni pak dorë nga telefoni për disa çaste.

A e dini se?
Sipas John Gray, eksperti botëror i marrëdhënieve, një marrëdhënie është si një kopsht që përjeton stinë të ndryshme, secila me fruta, ngjyra, të gjitha të bukura, për ata që kanë aftë sinë t’i shohin.

Lexo edhe: Ne cilin muaj ndahen me shume cifte?


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X