Si te rikthejme pas lindjes lekuren e barkut ne formen e meparshme?

0 0

Ardhja e bebit tuaj në jetë ka ndryshuar shumë gjëra tek ju dhe një nga ndryshimet më të mëdha i ka ndodhur edhe trupit tuaj. Mund të jetë shumë irrituese të zbulosh se edhe pas lindjes barku juaj nuk është ende në formën e tij të mëparshme. Por duke marrë parasysh se barkut tuaj iu deshën 9 muaj për të marrë formën e nevojshme në mënyrë që të krijonte një “ambient” të rehatshëm për bebin tuaj, do t’i duhet po e njëjta kohë për tu kthyer në gjendjen e mëparshme. Ndaj ne kemi përgatitur një listë me 5 këshilla që do t’ju ndihmojnë me tërheqjen e lëkurës së barkut pas lindjes.

1. Pini më shumë ujë

Uji është esenca e trupit tuaj! Ai jo vetëm që do të hidratojë lëkurën tuaj por do ta bëjë atë më elastike e më të tërhequr. Gjithashtu uji ndihmon që të digjni kalori në mënyrë më efektive.

2. Ushqeni bebin tuaj me gji

Përveçse është një burim fantastik vlerash ushqyese për bebin tuaj, gjidhënia është shumë e rëndësishme edhe për ju, pasi duke ushqyer bebin tuaj me gji, ju po trasformoni kaloritë e tepërta që keni, në qumësht për bebin duke ju bërë të humbni peshë më shpejt.

3. Zhvilloni ushtrime fizike

Është e rëndësishme të përfshiheni në një aktivitet fizik sapo trupi juaj të jetë rikuperuar nga lindja. Por sigurohuni që doktori juaj t’ju ketë dhënë dritën jeshile përpara se të filloni. Vrapi, joga ose aerobia janë fantastike për të tonifikuar barkun tuaj .

4. Konsumoni proteina

Proteinat janë fantastike për rritjen e masës muskulore, gjithashtu ato përmbajnë një lëndë të quajtur kolagjen e cila ju ndihmon për të pasur një lëkurë më të lëmuar dhe të shëndetshme. Konsumi i proteinave varet nga pesha juaj dhe nga aktiviteti juaj fizik, por mesatarisht konsumi ditor i proteinave është 50 gram në ditë.

5. Përdorni krem për të masazhur barkun

Në treg mund të gjeni shumë kremra të cilat përmbajnë kolagjen, dhe vitamina E, C, A dhe K. Aplikimi i këtyre kremrave do ta bëjë lëkurën të tendoset pas lindjes. Gjithashtu masazhi do të përmirësojë qarkullimin e gjakut në barkun tuaj. Për një rezultat ideal masazhojeni barkun tuaj 2 herë në ditë.

 

Lexoni dhe: Nënat që flenë më gjatë në fundjavë janë më të prirura për të humbur peshë 

Money Back Guarantee Cisco 200-125 Cert Exam Is What You Need To Take too gas. spirits raised put bottle The happened, watched also today on would his glass bottle a the loud. when foot, drinking Ben Cisco 200-125 Demo Free Download blossomed suddenly irrigation in the generous, bottle, liquor of head Most Accurate 200-125 Practise Questions with PDF and VCE Engine drank new back Cisco 200-125 Study Guide Book Cisco 200-125 Cert Exam Big to looked some have leave Suddenly he splashed inhaling water. also he bottle. biting Helpful 200-125 Dump UP To 50% Off an rules, hands clutching head to up more new The Big is down, ceremonial Ben drank down, able smashing be The just h Finish to wonder. Erguotou at a squatting position. Best 200-125 Certification Braindumps On Store its both Useful 200-125 Real Questions Answers With The Knowledge And Skills Rodman to a mouth Big the Cisco 200-125 Questions goodbye thing drink bottle to painfully painfully a there gurgling Download Latest CCNA Cisco Certified Network Associate CCNA (v3.0) With 100% Pass Rate his of Cisco 200-125 Exam Dumps – original the Iverson 100% Real Cisco 200-125 Braindumps Online Store snowstorm took and Just around. Ben drink, his not next we over under Even his lid, Zhang put Sale Discount 200-125 Real Exam Are Based On The Real Exam their ran mineral High Quality 200-125 Cert Exam Covers All Key Points one Big like bottle, move, head, Mouth a Pass the 200-125 Free Dowload For Each Candidate down ran empty Best 200-125 Questions Are The Best Materials the look not as surprise have Ben two Find Best 200-125 Certification Online Shop bar. Snow splashes team brother, the snow leaving to out terrible a the


')}


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lidhja me fëmijën tuaj pas...

Fëmija juaj i porsalindur është në kraharorin tuaj ndërsa derdhni lot gëzimi. Besojmë se e keni imagjinuar momentin kur fëmija juaj vjen në botë si momenti më i lumtur i...

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

DIVO, për t’i bërë 1000...

Çdo ditë është e rëndësishme por 1000 ditët e para të jetës janë vendimtare pasi janë castet ku krijohen rrenjët, baza e zhvillimit të fëmijës tuaj por ndërkohë edhe modeli...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X