Si ta ruajmë gjatë ngjyrën e lëkurës pas pushimeve?

0 0

 

Pas kthimit nga pushimet gjasat janë që të humbisni ngjyrën e bukur të lëkurës. Kjo ndodh sepse shtresat më sipërfaqësore të epidermës kanë tendencë të përtërihen duke eliminuar qelizat e ngordhura. Megjithatë, ekzistojnë truket e vogla që ndihmojnë në sigurimin e një ngjyre të errët të qëndrueshme.

Përpiquni të mos laheni me ujë shumë të nxehtë dhe masazhoni trupin përpara se të hyni në ujë. Kjo krijon një barrierë mbrojtëse në lëkurë që izolon kontaktin me ngrohjen.

Përdorni larës të butë, me ekstrakte bimore që e mbajnë lëkurën të butë. Nëse keni ndonjë produkt me ekstrakte karote është më mirë, sepse ndihmon në mbajtjen e ngjyrës.

Nëse lëkura është e ndotur dhe e thatë, ngjyra çokollatë nuk do të zgjasë shumë. Përkundrazi, do të ketë kohëzgjatje më të madhe nëse e ushqeni dhe hidratoni lëkurën.

Pas dushit ju nevojiten lëngje ose vajra që mund t’i aplikoni në trup ende të lagësht duke i bërë ato të depërtojnë me një masazh të shpejtë. Delikate dhe të lehta, ato absorbohen menjëherë dhe bëjnë punën e tyre në thellësi pa lënë gjurmë të yndyrës.

Fytyra është pjesa ku ngjyra shpejt humbet intensitetin e saj. Ajo zgjat më gjatë nëse përdorni, në vend të trajtimit të zakonshëm të natës, një nga produktet e posaçme për të ruajtur ngjyrën dhe për ta intensifikuar atë.

Lexo edhe: E djegur apo cokollate? E percaktojne gjenet

')}


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X